İsrail'in 'Gök Rüzgarları' Operasyonu
_SLAUGHTER__SLAUGHTER_
Üye
Arınç "Kimse bizden israil'e savaş ilan etmemizi beklemesin " demiş NTV'de altyazı geçti. Doğrumu bilmiyorum.
Ama Başbakanında bugünkü uluslaraası hukuk fasa fisosundan sonra analaşılan yine öldüğümüzle kalıcaz.
Cosmolog
Üye
fatsin dedi:

Valla savaş açamayacağımıza göre çok bir şey yapamayız. Aslında devletimiz bir çok şey yapıyor bunun için, bu çok güzel bir şey. Çünkü Filistin ile olan tek bağımız din değil bizim. Filistin müslüman bir ülke. Türkiye ise laik. İşte bu da din birliğinin bir önemi olmadığını gösterir. Çünkü bakınız İran. Müslüman ülkelerinin en güçlüsü sayılmıyor mu? Atom bombası üretiyor falan diyoruz. Ama İsrail'e bir şey diyor mu? Hiç bir müslüman ülke buna karşı çıkmıyor. Hatta onu geçelim Dünya'da hiç bir ülke bir şey demiyor. Savaş suçları işleniyor. ABD nasıl nükleer silahları üreten ülkelere bir tepki vermediği gibi sivillere ve sağlık için gidenlerin katledilmesine de göz yumuyor. Peki kimler karşı çıkıyor İsrail'e. Tek bir ülke. Türkiye.

bunları groznideki, yugoslavyadaki, ıraktaki savaş mağdurlarına anlatsana sana gülerler heralde (=
Misafir

Bir kaç sayfa önce attığım 8 maddelik bir mesaj vardı. Orada şunu demiştim. AKP hükümeti, dini istismar ederek ikdidar oldu. Şimdi o gemiyi oraya göndermemek en akıllıca hareket olacaktı ama, bunu yapamadı devlet. "Müslüman kardeşlere" yardım götüren bir gemiyi engellemeye kalkmak nerden bakarsan bak "Allahsızlık" olacaktı çünkü. CHP bu argumanı kullanmaya hazırdı eminim :)
Dolayısıyla AKP bu defa kendi silahının kurbanı oldu. Kendini destekleyen zemini bu şekilde karşısına alamayacağı için gemiyi engellemek için hiç bir şey yapmadı. e TABİ Gidişi desteklemek de kaçınılmaz bir çatışmaya girmek olacaktı. ( örnek: geminin yanına eskort asker verilse kesin çatışma hatta savaş çıkabilirdi) Bunu da yapamadıkları için şu anda biz bunları konuşuyoruz. İşin özü şu ; Dini istismar edenler sonunda o silahın altında böyle ezilirler...

Yani sevgili dostum, şu anda aynı noktaya geldik seninle :)

Eh haklı olabilrsin. :) Ama yazıldı ya hani, çokça farklı milletten katılım oldu, yani mesela bugün Yunanistan bir tavır takınıyorsa İsrail'e karşı, bu olayın sadece Türkiye ve AKP tarafına bakamıyorum sadece, yani bu uluslararsı katılımdan diğer ülkelerin dış işleri de haberdardı. O yüzden bilemiyorum, daha farklı sebepler olmalı sanırım.
Cosmolog
Üye

Arınç "Kimse bizden israil'e savaş ilan etmemizi beklemesin " demiş NTV'de altyazı geçti. Doğrumu bilmiyorum.
Ama Başbakanında bugünkü uluslaraası hukuk fasa fisosundan sonra analaşılan yine öldüğümüzle kalıcaz.

savaş çıkmasından iyidir.
defecteddefected
Üye

Alışırız ya ne olacak. Bak 6 tane şehit verdik oldu bitti. Oluyor böyle şeyler ne olacak. Teröristlerin suçu ne ki. Ne işin var senin İskenderun'da çıksana oradan.

Di mi ama ya?...

Haklı abi İsrail'de haklı, terör örgütü de. Türkiye haksız. Alıştık ya. Bu da geçer.
Dave Blake
Üye
Enewwss dedi:

Askeri anlaşma iptal edilirse onlarca tank ve uçağımız çöpe gidecek. Yaklaşık 4 filo uçak çöpe gidecek resmen...

Bunlar hangi tank ve uçaklar acaba?Lütfen bilgi kirliliği yaratmayalım.İsrail ile yapılan modernizasyon projeleri son teslimatların yapılmış olmasıyla beraber bitmiştir zaten.F-4E 2020 uçaklarının modernizasyonu ise TAI ve Aselsan çatısı altında devam ediyor.
cyberdejincyberdejin
Üye

Eh haklı olabilrsin. :) Ama yazıldı ya hani, çokça farklı milletten katılım oldu, yani mesela bugün Yunanistan bir tavır takınıyorsa İsrail'e karşı, bu olayın sadece Türkiye ve AKP tarafına bakamıyorum sadece, yani bu uluslararsı katılımdan diğer ülkelerin dış işleri de haberdardı. O yüzden bilemiyorum, daha farklı sebepler olmalı sanırım.

Olabilir hocam.
EnewwssEnewwss
Üye

O zaman bu iş için hangi kapıyı çalarız merak ediyorum, yada oturur o uçaklara mı ağlarız bilemedim şimdi.

Zamanında bu anlaşmaları israile veren askerlere sorun hesabını. İsrailin yarı fiyatına modernizasyonu yapıcak yerli şirket varken sen git israile ver tanklarını teslimat tarihi 5 yıl geçti daha vermediler tankları. Heronlar desen aynı terane. Bitanesi düşmüşmüydü ne hatta. Ayrıca çok sayıda F-4 Phantom da F-4 2020 Terminator olarak modernize edilmek üzere gönderildi. Gelenler var hala orada olanlar var bu uçaklardan. Duyduğuma göre tamamen kendi sistemlerini kurmuşlar uçaklara. Manuel müdahale neredeyse imkansız diyorlar uçaklar için.

Şu uçaklar ve tanklar tamamen gelsin ozaman keseriz ilişkiyi. TAI de de yeni yazılımlar yüklenir uçaklara bir şekilde. Duble masraf olur ama napıcaksın savaşta kimseye güvenemezsin kendi göbeğini kendin keseceksin...

EDİT:
Benim bazı bilgilerimde hata olabilir. Bir arkadaş yukarıdaki mesajda tamamen TAI de modernize edildiğini söyledi. Doğrudur.
joseph fouchejoseph fouche
Üye

yolcular uluslarası olduğu için ben geminin hiç bir siyasi emelle hareket ettiğini zannetmiyorum, tamamen insani olduğunu düşünüyorum. Yok akp engellemedi falan diyenlere cevabım ise diğer gemilerin başka ülkelerden kalkmış olduğudur.
Cathodic
Üye
hmm gördünüzmü nedemiştim...

ha şurda yanlış anlaşılma olmuş arapların kötü özellikleri ve israillilerin kendilerine has genetik özellikleri diyecektim araplara pislik falan dediğimde yok.
discussioncontroller