İsrail'in 'Gök Rüzgarları' Operasyonu
EnewwssEnewwss
Üye

Yapıyoruz zaten.T-129, Milgem, TF-2000, Karakol ve sat botu, Altay ana muhabere tankı, Tiha, Umtas, Omtas vs vs.Yani Türk savunma sanayi boş durmuyor çalışıyor.

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler/Sayfalar/default.aspx

İşte bu giden 54 F-4 ten bazılarının birebir gördüm. Bazıları RF-4 bazıları F-4E bazıları Alman bazıları Amerikan. Bir astsubaydan da zamanında Turgut Özal ın Amerika ile A-10 için anlaştığını fakat öldükten sonra Amerikanın eski bir filo Alman RF-4ünü biza kakaladığını duydum. Ne derece doğru bilemiycem. Hatta bu RF-4 lerin bazılarının F-104 gibi hibe olarak geldiğini söyleyenler de var.

Edit: G.doğu da pkk ya bomba "yağdıran" A10 lar süper olurdu.
Dave Blake
Üye
Enewwss dedi:

İşte bu giden 54 F-4 ten bazılarının birebir gördüm. Bazıları RF-4 bazıları F-4E bazıları Alman bazıları Amerikan. Bir astsubaydan da zamanında Turgut Özal ın Amerika ile A-10 için anlaştığını fakat öldükten sonra Amerikanın eski bir filo Alman RF-4ünü biza kakaladığını duydum. Ne derece doğru bilemiycem. Hatta bu RF-4 lerin bazılarının F-104 gibi hibe olarak geldiğini söyleyenler de var.

Edit: G.doğu da pkk ya bomba "yağdıran" A10 lar süper olurdu.

İşte o uçakların sonuncusu teslim edildi Eskişehir'de.Şuanda bir uçağımız yok İsrail'de.Ayrıca Türk savunma sanayisiyle ilgili bir konu olsa çok iyi olacak.Zira bu başlığın amacından çıktığını zannediyorum.
defecteddefected
Üye
İsrail polisi, Gazze'ye yardım taşıyan gemide bulunan yardım gönüllülerinden 16'sının cezaevine gönderildiğini bildirdi.
AgnusDei
Üye
Sinirmanga, benim tepkim ikiyüzlülüğe, çiftestandarda. bak şimdi, filistinli terörüstler, cennete gideceklerini düşünüp, bellerine bomba bağlayıp, israilli sivillerin, kadın ve çocukların bulundukları duraklara, otobüslere binip kendilerini havaya uçurup masumları öldürünce, kimseden ses çıkmıyor, forumda buna özel topikler açılmıyor, çünkü ölenler israilli siviller, masumlar. Eylem terörüst bir eylem. peki aynı terörüst eylemi bir devlet, israil devleti yine masumlara karşı işlediğinde, hemen topik açılıyor, yahudi ırkı, ırksal olarak lanetleniyor, nefret mesajları yağıyor. ben ikisi arasında hiçbir fark göremiyorum, her ikisinde de masumlar ölüyor. Ama birinde (israilli masumlar öldüğünde) bu forumdan kimse konu açmadığı gibi, lanetlemiyorda, hatta bazılarınızın içten içe sevindiğine de eminim, ama israil öldürdüğünde, işte ortada. Yani, senin mesajının şahsında, genele bir yazıydı o yazı, çifte standardımıza, ikiyüzlülüğümüze karşı bir yazıydı. Eğer bugün İsraili bu ayıbından dolayı kınıyorsak, yarın filistinlilerin öldürdüğü masum israliller için de filistinlileri kınayabilmeliz ki, laf söyleme hakkımız olsun. Ölenleri insan olarak gördüğümüzde, İsrailli ya da müslüman diye ayırmadığımız da bence insan olabiliriz.
Aranel
Üye
@Amenquiver
Nispeten. Ya da şöyle düzelteyim istersen: bu forumda çok kaliteli insanlar var. Dallamanın önde gideni de var olabilir bir şey diyemem, o ikisini karıştırmamak lazım. Üstelik bu forumda din muhabbetleri de döndü, siyaset de dönüyor halen, böyle kriz anlarındaki konular da tartışıldı ve ortamı geren bir kaç troll olmasa hiç de sorun yaşanmayacak bence, çoğu forumda bu mevzulara girince içinden çıkmak mümkün olmuyor bile :) Moderatörlerin bildirilen saldırgan içerikli girdileri temizleyeceğini umuyorum.
defecteddefected
Üye
PKK yarından itibaren saldırılara başlayacağını duyurdu

Terör örgütü PKK, 1 Haziran itibariyle saldırılara yeniden başlayacağını duyurdu. Terör örgütü son dönemdeki saldırıları bazı grupların "inisiyatifi"nde savunma amaçlı  :o eylem olarak niteliyordu..

Duyuruya gel...
acdervisacdervis
Mod

It doesn't really matter.

The anti-Israelis will complain and be angry about abuse, the pro-Israelis will crow and say Israel can do what it pleases to defend itself. Nothing will be done at an international level, and we can all get into a new argument in a few months time at the next clash.

It's how it goes now, how it's gone for decades, and how it will carry on going for the foreseeable future.

Konuyla ilgili başka(daha seviyeli) bir forumda gezerken bunu gördüm. Üzücü, bir o kadar da doğru.
_SLAUGHTER__SLAUGHTER_
Üye
sonuçları ne olur
1- kınıyoruz diyip korkak, pısırıklar gibi kafamızı kuma gömüp olmamış gibi mi davranıcaz
2- Hitler haklıydı Yahudilerin aldığı nefes zarar diyerek savaş mı açıcaz

Bize bu ikisinin ortası lazım. Hadi çık bakalım işin içinden çıkamyosan istifa et.
defecteddefected
Üye
Gazze'ye yardım götüren uluslararası yardım konvoyuna sabaha karşı uluslararası sularda İsrail askerleri saldırdı. Saldırıda ana hedef "Mavi Marmara" adlı Türk yardım gemisi oldu. Türk bayraklı gemiye helikopterlerden halatlarla inen askerler çevreye ateş açtı.

İsrail televizyonları gemide ölü sayısının 19, yaralı sayısının ise 26 olduğunu duyurdu.

Gelen görüntülerde yaşanan dehşet, gözler önüne serildi. İsrailli komandoların çok yakından sivillere ateş ettiği anlaşıldı..

[img width=590 height=320]http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/05/31/israil-yardim-gemilerine-saldirdi-672734.Jpeg[/img]
http://video.milliyet.com.tr/Iste-boyle-vurdu_1_40003.htm?auto=1
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
AgnusDei dedi:

Sinirmanga, benim tepkim ikiyüzlülüğe, çiftestandarda. bak şimdi, filistinli terörüstler, cennete gideceklerini düşünüp, bellerine bomba bağlayıp, israilli sivillerin, kadın ve çocukların bulundukları duraklara, otobüslere binip kendilerini havaya uçurup masumları öldürünce, kimseden ses çıkmıyor, forumda buna özel topikler açılmıyor, çünkü ölenler israilli siviller, masumlar. Eylem terörüst bir eylem. peki aynı terörüst eylemi bir devlet, israil devleti yine masumlara karşı işlediğinde, hemen topik açılıyor, yahudi ırkı, ırksal olarak lanetleniyor, nefret mesajları yağıyor. ben ikisi arasında hiçbir fark göremiyorum, her ikisinde de masumlar ölüyor. Ama birinde (israilli masumlar öldüğünde) bu forumdan kimse konu açmadığı gibi, lanetlemiyorda, hatta bazılarınızın içten içe sevindiğine de eminim, ama israil öldürdüğünde, işte ortada. Yani, senin mesajının şahsında, genele bir yazıydı o yazı, çifte standardımıza, ikiyüzlülüğümüze karşı bir yazıydı. Eğer bugün İsraili bu ayıbından dolayı kınıyorsak, yarın filistinlilerin öldürdüğü masum israliller için de filistinlileri kınayabilmeliz ki, laf söyleme hakkımız olsun. Ölenleri insan olarak gördüğümüzde, İsrailli ya da müslüman diye ayırmadığımız da bence insan olabiliriz.

Ben böyle bir mantığa akıl sır erdiremem, beni hiç tanımadan, nasıl tepkiler verdiğimi bilmeden, şahsıma yapılan bir hakarete karşılık verdiğim halde benim üzerinden millete niye ahlak dersi veriyorsun ki?

Hayır eli yüzü düzgün bir insan olarak aklımda yer etmişsin gerçekten, birden böyle bir mesajı ortaya attığında herhangi birinin yapacağından fazla üzüldüm, forumu gördüğüm şekliyle, neredeyse yakın bir arkadaşım demiş kadar üzüldüm

Bütün insanlığı düşünmeden bir de karşıdaki kişinin duygularını düşünseniz olmaz mı? Ama hayatımın en berbat gününü geçirip bir de burada saçma sapan tartışmalara sürüklendiğimi nerden biliceksin di mi? Öyle bir olasılığı kim düşünüyor? Ya da benim ölen her insan için eşit olarak üzülme olasılığım nedir? Arabım ya, araplara üzülürüm, yahudiler ölünce sevinirim.Mantık bu değil mi? Asıl iki yüzlülük kimde peki?
discussioncontroller