İsrail'in 'Gök Rüzgarları' Operasyonu
Cathodic
Üye

sonuçları ne olur
1- kınıyoruz diyip korkak, pısırıklar gibi kafamızı kuma gömüp olmamış gibi mi davranıcaz
2- Hitler haklıydı Yahudilerin aldığı nefes zarar diyerek savaş mı açıcaz

Bize bu ikisinin ortası lazım. Hadi çık bakalım işin içinden çıkamyosan istifa et.

En büyük iki korkum daha büyük olayların doğması ve bu acı olayın AKP oylarını arttırması adamlar giderayak savaşa sokacak bizi beceriksiz dış politikaları yüzünden
YojimboYojimbo
Mod
Dehşete düşürücü yorumlara şahit oldum geçtiğimiz sayfalarda. Evet daha önce de karşılaşmıştım benzer yorumlarla, ama bu kadar yüzsüzlüğe vurulduğuna ilk defa şahit oluyorum.

Asıl ironik olan, "Türkün Türkten başka dostu yok!" şeklinde dünyada Türklere karşı ırkçı bir zihniyetin hakim olduğunu düşünen ve bu durumdan hayıflanan bazı arkadaşların, tepkilerini benzer bir ırkçı söylemle ifade etmeleridir. Irkçı ırkçıdır arkadaşlar, Türk, Yahudi, Müslüman, Arap vs. olduğunuz değildir mühim olan... Şunu hele bir oturtun kafanıza...

Gandhi çok doğru söylemiş;

"Göze göz, tüm dünyayı yok eder..."
acdervisacdervis
Mod
Mısır'ın sınırı da kapalıymış, bilmiyordum. İsrail yardım malzemesi geçmesine izin verirken Mısır sınırı tamamen kaplıymış. Bir kişi göremedim etrafta Mısır'a kızgın, ondan haberim olmamış.
Zeberdeen
Üye
Cathodic dedi:

En büyük iki korkum daha büyük olayların doğması ve bu acı olayın AKP oylarını arttırması adamlar giderayak savaşa sokacak bizi beceriksiz dış politikaları yüzünden

pff. ???  Olur mu sence? Dediğin mantıklı geliyor mu?
montana_mbmontana_mb
Üye
fatsin dedi:

Valla savaş açamayacağımıza göre çok bir şey yapamayız. Aslında devletimiz bir çok şey yapıyor bunun için, bu çok güzel bir şey. Çünkü Filistin ile olan tek bağımız din değil bizim. Filistin müslüman bir ülke. Türkiye ise laik. İşte bu da din birliğinin bir önemi olmadığını gösterir. Çünkü bakınız İran. Müslüman ülkelerinin en güçlüsü sayılmıyor mu? Atom bombası üretiyor falan diyoruz. Ama İsrail'e bir şey diyor mu? Hiç bir müslüman ülke buna karşı çıkmıyor. Hatta onu geçelim Dünya'da hiç bir ülke bir şey demiyor. Savaş suçları işleniyor. ABD nasıl nükleer silahları üreten ülkelere bir tepki vermediği gibi sivillere ve sağlık için gidenlerin katledilmesine de göz yumuyor. Peki kimler karşı çıkıyor İsrail'e. Tek bir ülke. Türkiye.

İran devlet televizyonundan yapılan açıklamada : İsrail kuşatması altındaki Filistinlilere gıda, tıbbi malzeme ve diğer insani yardım malzemeleri götüren gemilere saldırının kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada, "Siyonist rejim İsrail savaş suçu işliyor" denildi. Bu arada İran Devlet Başkanı İsrail'in sona her zamankinden daha yakın olduğunu belirtti. Ahmedinejad yaşanan saldırının insanlık dışı olduğunu ancak İsrail devletinin yok olmasına da yardımcı olacağını ifade etti. Ayrıca [b][u]Mahmut Ahmedinejad'ın : "İsrail kredisini tüketti bundan sonra tarafımıza yapılacak en ufak bir saldırıda acımaz,yıkarız" dediğini bildirildi.  DHA 31.05.2010

Dave Blake
Üye
acdervis dedi:

Mısır'ın sınırı da kapalıymış, bilmiyordum. İsrail yardım malzemesi geçmesine izin verirken Mısır sınırı tamamen kaplıymış. Bir kişi göremedim etrafta Mısır'a kızgın, ondan haberim olmamış.

Aslında daha önce Mısır ve İsrail sınırlarıda denendi.Ancak her ikisindende sonuç alınamadı.Hatta Mısır, İsrail gibi sınıra duvar örmeye falan kalktı.
joseph fouchejoseph fouche
Üye
acdervis dedi:

Mısır sınırlarını kapatalı yıllar oluyor onuda protesto ettiler uzun uzun. Aslında Arap ülkelerine islami devlet demek ne kadar doğru olur bilmiyorum özellikle Mısır,Suriye ve Arabistana
EnewwssEnewwss
Üye
defected dedi:

Gazze'ye yardım götüren uluslararası yardım konvoyuna sabaha karşı uluslararası sularda İsrail askerleri saldırdı. Saldırıda ana hedef "Mavi Marmara" adlı Türk yardım gemisi oldu. Türk bayraklı gemiye helikopterlerden halatlarla inen askerler çevreye ateş açtı.

İsrail televizyonları gemide ölü sayısının 19, yaralı sayısının ise 26 olduğunu duyurdu.

Gelen görüntülerde yaşanan dehşet, gözler önüne serildi. İsrailli komandoların çok yakından sivillere ateş ettiği anlaşıldı..

[img width=590 height=320]http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/05/31/israil-yardim-gemilerine-saldirdi-672734.Jpeg[/img]
http://video.milliyet.com.tr/Iste-boyle-vurdu_1_40003.htm?auto=1

Ohaaaa.
Legionator
Üye
acdervis dedi:

Altı Gün ve Yom Kippur'dan sonra Mısır İsrail'e ölse de karşı gelemez.
iced
Üye
bugünkü yapılan saldırılar gerçekten çok üzücü... diğer yazılanları okumadım, sadece içimden bunu yazmak geçti...

filistindeki kardeşlerime Allah'tan sabır diliyorum, umarım zulümler en kısa zamanda sona erer... çünkü herkesin bir sabır sınırı vardır...
discussioncontroller