Moderasyon derdi
Zeberdeen
Üye
Hmm. Şahsen disiplin istemem.
boogieman
Üye
Bu arada aklıma gelmişken birşey daha sormak istiyorum; temelli banlananları düşüyor musunuz toplam üye sayısından?
Edit: Mesela şu an 23494 üye var gözüküyor, bir üye temelli banlansa 23493 olarak mı gözükecek yoksa yine mi 23494 olarak gözükecek?
AgnusDei
Üye
Bu forum nasıl bir yer oldu? Şimdi eve geldim de, şöyle bir baktım ki, cyber ceza almış. Sebep, forumu germek. Ya berkant, Allah aşkına, başlığı gidip okudun mu? yani bir baştan sona orada yazılanları okudun mu? ben bugün öğlen saatlerinde zaman ayırıp, baştan sona okudum. Eğer forumu germek nedeni ile ceza verilecekse, cyber ile birlikte daha bir sürü kişiye ceza yağdırman gerekiyor. ne zamandır bu forumda ırkçılığa müsamaha gösterilir oldu? Biri kalkar Hitler pisliğinin sözlerini buraya taşır, biri çıkar israil halkını, ırksal olarak lanetler, bunlar forumu germez, bunlar gayet normal yorum ve yazılardır, ama cyber ın yaptıkları forumu geriyor olur. Birşey söliyim mi, bence modlar artık forumu geriyor, başlı başına haksız, adaletsiz kararlarınız forumu geriyor. Gidin bir zahmet konuyu okuyun, sonra tekrar gelin kararlarınızı gözden geçirin. trollere ses çıkarmazsınız, kaç sefer moderatöre bildir butonunu kullanmama rağmen, hiçbir işlem yapmazsınız, sonra da gelip burda.... neyse, bildiğiniz gibi devam edin.
Zeberdeen
Üye
AgnusDei dedi:

Bu forum nasıl bir yer oldu? Şimdi eve geldim de, şöyle bir baktım ki, cyber ceza almış. Sebep, forumu germek. Ya berkant, Allah aşkına, başlığı gidip okudun mu? yani bir baştan sona orada yazılanları okudun mu? ben bugün öğlen saatlerinde zaman ayırıp, baştan sona okudum. Eğer forumu germek nedeni ile ceza verilecekse, cyber ile birlikte daha bir sürü kişiye ceza yağdırman gerekiyor. ne zamandır bu forumda ırkçılığa müsamaha gösterilir oldu? Biri kalkar Hitler pisliğinin sözlerini buraya taşır, biri çıkar israil halkını, ırksal olarak lanetler, bunlar forumu germez, bunlar gayet normal yorum ve yazılardır, ama cyber ın yaptıkları forumu geriyor olur. Birşey söliyim mi, bence modlar artık forumu geriyor, başlı başına haksız, adaletsiz kararlarınız forumu geriyor. Gidin bir zahmet konuyu okuyun, sonra tekrar gelin kararlarınızı gözden geçirin. trollere ses çıkarmazsınız, kaç sefer moderatöre bildir butonunu kullanmama rağmen, hiçbir işlem yapmazsınız, sonra da gelip burda.... neyse, bildiğiniz gibi devam edin.

İnsanlar foruma mantık çerçevesinde tartışmaya değil, sinir stres atmaya geldiği sürece sorunu hiç kimse çözemez.

Ayrıca; bunlar çok uzun süredir olan şeyler. Ben forumdaki tüm elitistler Knight Online oyuncularını ikinci sınıf insan olarak görürken bas bas bağırdım "BU YANLIŞ" diye. Ne oldu? KINAYTÇI oldum.(Ki oynamam da.)

Bu değiştirilemez,  düzeltilemez. Ama en aza indirgenebilir. Aranel'e de bunu yazdığı için şahsen teşekkür ederim.
Zeberdeen
Üye
AgnusDei dedi:

Yerden göğe kadar haklısın Aranel, kaç zamandır forumdan müthiş soğudum, ki bunu dile de getirdim. Bakın eskisi gibi aktif görebiliryor musunuz beni buralarda? Neden? O kadar başı bozuk doldu ki foruma, birşey yazıyorsun, terbiyesizce cevaplar verebiliyorlar ve en kötüsü, modların buna hiçbir şey yapmamaları. Kaç sefer modlara bildirmeme rağmen, hiçbir şey yapılmadığını görmek kadar üzücü birşey yok. O yüzden de artk foruma genelde ziyartçi gibi gelip gidiyorum. Ama modlar adım akıllı, forumun ilk zamanlarındaki düzeni getirebilirlerse, eminim benim konumumda olan, forumdan soğumuş pekçok eski üyeyi de yine kazanabilirler. Ama şu hali ile cidden forumdaki topileri okumak bile istemiyorum. Ha, niye burdayım öyleyse? Ben alışkanlıklarını kolay bırakabilen biri değilim.

+1

Edit: flood için özür dilerim.
FireMcFireMc
Üye
Vakt-i zamanında açtığım "Bize Ne Oluyor?" konseptli başlığa benziyor. Benim yakındığım şey farklıydı nihayetinde, ama dirsek temasında olduğu noktalar yok değil. Üyelerin forumu MSN gibi kullanması sorunu gözüme çok batıyor açıkçası. Atış Serbest gibi bir yer yok sanırım şu an, ama Atış Serbest'imsi muhabbetler hâlâ gırla gidiyor. Forumun bilgi paylaşım seviyesi ziyadesiyle düştü. Örneğin; Eurovision başlığında "LENA<3"dan öte olmayan mesajlar döndü/dönüyor. Forumun ciddi anlamda disiplinize edilmesi gerekiyor.
Nathaniel
Üye
Eurovision başlığına baktım evet,rezalet olmuş gerçekten.Forumun disiplinize edilmesi taraftarıyım bende.
a_smurfa_smurf
Üye
AgnusDei dedi:

Mert'cim, o başlıkta neler olup bitiyor bilmiyorum? Kim Hitler'ci, kim hümanist, kim faşist, kim ırkçı hiç bir fikrim yok. Moderasyon yapmamamın sebeplerini biliyorsun, bir kaç ay önce burada yaşanan "moderasyona ölüüüüüüüm!" olaylarını hatırlıyorsundur.

Cyber'ın banlanma sebebi, bu başlıkta üyelere "amele sürüsü" demiş olması. Ayrıca böylesine bir hakarette çok daha uzun süreli banlıyoruz normalde, ama bu sefer tahrik unsuru olduğunu tahmin ettiğimden (sonuçta başka bir başlıkta yaşanan tartışma buraya sıçradıysa vardır böyle bir durum), sadece üç gün verdim.

Kullanıcılara uyguladığım yaptırımları bana "forumu asıl sen geriyorsun" demek için kullanmadan önce, bir düşün istersen bir dahaki sefere.
AgnusDei
Üye
a_smurf dedi:

Mert'cim, o başlıkta neler olup bitiyor bilmiyorum? Kim Hitler'ci, kim hümanist, kim faşist, kim ırkçı hiç bir fikrim yok. Moderasyon yapmamamın sebeplerini biliyorsun, bir kaç ay önce burada yaşanan "moderasyona ölüüüüüüüm!" olaylarını hatırlıyorsundur.

Cyber'ın banlanma sebebi, bu başlıkta üyelere "amele sürüsü" demiş olması. Ayrıca böylesine bir hakarette çok daha uzun süreli banlıyoruz normalde, ama bu sefer tahrik unsuru olduğunu tahmin ettiğimden (sonuçta başka bir başlıkta yaşanan tartışma buraya sıçradıysa vardır böyle bir durum), sadece üç gün verdim.

Kullanıcılara uyguladığım yaptırımları bana "forumu asıl sen geriyorsun" demek için kullanmadan önce, bir düşün istersen bir dahaki sefere.

Kızgınım berkant, mod yetkisine sahip herkese kızgınım. farkındasın dii mi, bu forum çok değişti. Hem de o kadar hızlı bir dönüşümle değişti ki, ben hızına yetişemedim. Amele sürüsü dendi diye bir kişi banlanıyor (ki haklısın, kimse kimseyle bu şekilde konuşmamalı) ama, dünden beridir modlara bildirmemize rağmen diğer üyeler hakkında hiçbir işlem yapılmıyor. İşte kızgınmılığım buna. Boşladınız forumu, ipini koparan burda ve sizin bu hiçbir şey yapmamanızdan cesaret alarak herkes kafasına göre ağzına geleni söylüyor, yazıyor. Seviye diye birşey kalmadı, farkındasın sende bunun herhalde. Demişsin ki, o topik hakkında hiçbir fikrim yok, o zaman bir zahmet git bir oku, 1 saatini alır en fazla, ağzın açık okuyacağına eminim. Ama lütfen birşeyler YAPIN ARTIK.

Eğer kırdıysam özür dilerim ayrıca. Az çok beni tanımışsındır, pek hissettiklerini saklayamayan biriyim.
Zeberdeen
Üye
a_smurf dedi:

Berkant o adam amele sürüsü dendiği için mi banlandı? "LOL" O terbiyesiz başka bir üyenin ırkını, ya bırak başka bir üyeyi falan sonuçta bir ırka küfür etti.

Ayrıca bu adam yalnız değil. Cathodic'i de ekleyin.
discussioncontroller