The Lord of the Rings Online™ Going Free-to-Play This Autumn
akif87
Üye
Arkadaşlar!!!

Tirbune den gelen bir mail göre artık Lotro  free to play olarak oynayabileceğiz.Açıklama da 3 çeşit üyelik olacağı yazıyor ayrıntılar için.

http://www.lotro-europe.com/freetoplay/info/
TheodrienTheodrien
Mod
Oyun bitti, dağılabilirsiniz.
Darch
Üye
Çok yazık oldu...
Starlet
Üye
iyiydi böyle be
Coraspin
Üye
Yazık ki ne yazık hem de... işin ilginci Free to Play olarak oynamak oyunun Trial'de oynamaktan farksız. Yine diğer bölgeler ve ek görevler için premium üyelik satın almak zorundasınız. Niye böyle bir şey yaptılar bilmiyorum. Üzüldüm :(
Starlet
Üye
Ya ben yine VİP üyelik alır oynarım da böyle hakikaten daha iyidi ya. Zaten Dungeons and Dragons'u böyle yapmakla da yi yapmamışlardı. Bu Freetoplay çok kullanışlı bir yöntem değil bence.
TheodrienTheodrien
Mod
Değil tabi ki. Oyunun Silkroad yada onun gibi herhangi bir kore oyunundan hiç bir farkı kalmadı ki. O oyunlarda da daha iyi olabilmek adına para ödüyorsunuz, bunda da aynısı olacak. Bekleyip görelim bakalım. Bundan sonra oynamayacağım kesindir tabi. "Aga 100silver pls" diye dolanan tiplerle yanyana olacağıma, gider başka oyun oynarım.
lotro_tr_31
Üye
Kepenk kapatıyoruz !

Kötü hahber de tez yayılıyor :(
Silverlex
Üye
Gelen özellikleri ve ücretsiz oyunculara yapılan kısıtlamaları detaylı incelerseniz aslında bunun iyi birşey olduğunu göreceksiniz. Oyun zaten troll tayfasının dikkatini çeken bir tür değil. Diyelim ki Orta-Dünya'yı troller bastı. Eriador dışına çıkamayacaklar, bu konuda hiç canınız sıkılmasın. Aylık ödemesini yapanlar yine ödemeye devam edecek fakat eskisine oranla daha fazla kazançları olacak.
L.Goshin
Üye
İlk önce ben de çok endişelenmiştim ama detayları inceleyince free olacak oyuncuların starter zone'lardan çıkamaması, chat konusunda sınırlı olmaları, vs. gibi bir sürü özellile değişen çok birşeyin olmayacağını fark ettim.

Hatta ekşisözlüğe de şunu yazmıştım;

ücretsiz olan versiyonunun oldukça kısıtlı bir alanı ve hizmeti kapsayacak olması, online shop'da radiance set'leri ve silahlar satılmayacağı, ücretsiz oyuncular oyunun kaliteli atmosferini dağıtmasın diye sınırlı chat ulaşımı, lifetimer'ların yine ücret ödemeyecekleri, üstüne ayda 500 bedave point alacakları, gibi sebeplerden çok da korkunç olmayan haberler getiren mmo.

ddo' nun f2p'e geçtikten sonra güçlenmesi gibi lotro da güçlenip genişleyebilir yada kökten biter.

sözün özü, aslında sundukları seçenekler ile pek de free-to-play olmayacak, ücret ödemek istemeyenlerin demo tadında takılacağı günlerin geleceği oyundur.
CoNsuRaL
Üye
LOTRO'nun trial'ını oynamıştım geçen sene,çok eğlenceliydi.(Ayrıca LOTR fanı olmam da baya etkili tabi.)

Çok güzel haber,ama umarım Silkroad,Knight Online,Metin 2 gibin F2P'lere dönmez.''5 gold plz aga,fellowship'e alır mısın?'' gibi bir mesaj görmek direk oyunu bırakma sebebidir.
discussioncontroller