The Lord of the Rings Online™ Going Free-to-Play This Autumn
ElladanElladan
Üye
Bu oyun varken insanlar neden WoW oynar ki? =)
lotro_tr_31
Üye
Ehhh her kötü malın bir alıcısı vardır :lol:
Rajaz
Üye
Oynamaya kesin değer bir oyun mu? Ona göre vakit ayırmayı düşünüyorum. :) Okuyamadım tüm sayfaları da..
BiqBossBiqBoss
Üye

Bu oyun varken insanlar neden WoW oynar ki? =)

Bu oyun ne kadar F2P biraz açıklar mısın? Yani nelere ulaşıp nelerden mahrum bırakılıyoruz. Ona göre indirip oynamayı planlıyorum.
ElladanElladan
Üye
Valla gördüğüm kadarıyla her şey kısıtlı. =D İlk oyunun yani Shadows of Angmar'ın bütün görevlerini yapabiliyoruz galiba. Mesela normalde 5 çanta varken biz üç çanta kullanabiliyoruz, diğer çantaları ya oyuna vip üye olup açabilirsin ya görevlerden falan kazandığın turbine point ile satın alabilirsin ya da turbin point satın alıp öyle yapabilirsin. Bu birçok şey için geçerli. Trait denen sınıfa, ırka, mesleğe göre değişen özellikler var yine satın alınabiliyor. Task denen npc'lerin senden istediği şundan bana şu kadar getir görevlerinden günde 5 tane yapabiliyorsun mesela. Sona ya turbine pointlerin ile sıfırlayacaksın ya da vip olacaksın. Ana görevde hiçbir kısıtlama yok, onu söyleyebilirim. İki gündür oyunda olduğum için pek bir şey söyleyemiyorum, daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar uğrarlar buraya umarım.
AdramelechAdramelech
Üye
Eğer içeri hafiften sömürmeye ilginiz varsa oyun içindeki deedleri yaparak çok rahat bir şekilde bölgeleri teker teker açabiliyorsunuz. Her bölge 500-600 tp getiriyor yaklaşık olarak ve bu da sonraki bölgenin görevlerini almaya yeterli. Ha, Store'dan herhangi alışveriş yaptığında +1 trait slot ve +2 çanta mı ne geliyordu. Premium üye oluyordun. Öyle bir şey.

Moria ve Mirkwood paketleri ise 2000-3000 tp arasında. 50 levelda Moria'yı almak gerekiyor, ancak her oyuna oluyor böyle ek paket olayları zaten. 20 lira verip en azından moria'yı alınca, yanında sınıflar ve benzeri pek çok ek özellik de geliyor.

Yani aslında evet bir harcama yapmanız gerekiyor. Ama tüm oyunu, oyunu oynayarak satın alırım, bir otuz lira verip de ek paketleri alırım derseniz oyunun tamamını çok rahat oynarsınız.

Bir de, herhangi bir şey satın almadan önce premium üyelere ve ek paketleri alan kişilere bunla geliyor mu diye bakın. Mesela Runekeeper ve Warden sınıfını ayrı ayrı satın alabilirsiniz, ancak pek çok ekstra özellikle beraber Moria içinde daha ucuza getirirsiniz. Zaten, Para sınırını kaldırma, at alma ve görev alma dışında Store'dan bir şey alınmamalı bence, en azından son level'a gelene kadar. Sonra gelen tp ile cici itemlere bakılabilir. Ha o itemler genelde sadece 'görüntü', dengeyi bozmuyor yani. Çok güzel atlar var mesela.

Zaten Moria'yı alırsanız oyunun kapalı olan içeriğinin çoğuna sahip oluyorsunuz (sınıflar, ekstra slotlar falan). Geriye kalan tek şey Moria'ya gidene kadarki bölgelerin questleri.

Oyunu herkese tavsiye ederim.
HolybolyHolyboly
Üye
@Adramelech bende LOTRO'nun derleme paketi var.Kutulu olarak almıştım.İlk iki oyunu bulunduran.Şimdi bir iki sorum olacak.

Oyunu yükledim.yaklaşık kaç GB patch download'u yapacağım?

VIP üyelik eskisi gibi 13 dolar mı?
AdramelechAdramelech
Üye
Klasik fiyat, 15 dolar.

Patch download'ı ne kadar olur hiç bir fikrim yok :/ Ama 3-4 gb yi geçmez gibi geliyor, en kötü senaryoda. Ama geçebilir de. Hiç bilemiyorum.
HolybolyHolyboly
Üye
Teşekkürler.
AdramelechAdramelech
Üye

Teşekkürler.

np. ^^
discussioncontroller