Mortal Kombat 9
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Aşağıdaki mod sayesinde, PC'lerde artık Goro, Kintaro ve Shao-Kahn oynanabilir karakter oluyor.

http://www.merlininkazani.com/Mortal_Kombata_ilk_mod_tasarlandi-oyun_haber-63659p1.html

Fatalityleri yok ama.

Beğenenler: İ. Evren

İ. Evrenİ. Evren
Üye
Aylarca önce şöyle bir şey demiştim:
İ. Evren dedi:

Ben Ultimate Mortal Kombat 3`den başka hiçbir Mortal Kombat oyununu sevememiş biriyim. Yeni nesil oyunları çok itici geliyor bana. Bu mevzuya benim gibi bakıp da bu oyun seven var mı çok merak ediyorum. Oynanış videolarını izleyip beğendim de o eski Mortal Kombat tadını alabilir miyim diye merak ediyorum.

Aldım vallahi. Bildiğin Ultimate Mortal Kombat 3 olmuş oyun. Oyunu sevdim de yavaşlama sorunu olmasa daha bi' seveceğim. İnternetten düzenlenmiş ayar dosyası bulup indirdim. Düzeldi de bazı haritalarda şimdi hızlı çekimde oluyor oyun. Fakat bir kaç saat oynayınca eskisi gibi yavaş çekime giriyor. Kırk yılın başı bi' oyuna yirmi dolar verdik oyun sorunlu çıktı.
Wuunferth
Üye
Steam'imdeki oyunları oynamaktan bir türlü fırsat olmuyordu Mortal Kombat: Komplete Edition'ı şöyle oturup oynamaya. Bir kere oyun bence gayet güzel olmuş. Senelerce bizi Mortal Kombat'a hasret bırakan Midway Games'den sonra birilerinin biz PC oyuncularının acısını dindirmesi çok güzel oldu.

Oyunun hikaye modu güzel fakat bazı konularda sabırlı olmanız lazım. Çünkü her ne kadar detaylı olmasa da her dövüşçünün ayrı bir hikayesi olduğu için bu konuda biraz sabır gerekiyor. Tüm dövüşçülerin hareketlerini öyle " küt " diye ezberleyemediğiniz için dayak yemeye başladıkça az sinir oluyorsunuz haliyle :P

Bazı 1v2 dövüşleri az adaletsiz olmuş bence. Örneğin Scorpion / Quanchi ikilisi bayağı bir güzel ağzınızı yüzünüzü kırabiliyor. Sonuçta hikaye modu olduğu için çok zorlanıyorsanız oyunun difficulty'sini beginner'a falan indirin hikaye modu bitsin. Bunun yanında oyunda bence Shang Tsung gayet sağlam dövüşüyor. Ladder oynarken seviyeyi az yükseltince Shang Tsung bildiğin azıyor yani. Shao Kahn ilk karşılaştığınızda hayatınızdan bezdirebilir ama açıkçası gayet kolay. Ben kendisine pek yaklaşmadan hani yabancıların " bitch mode " dedikleri tabirde yendim. Ne zaman ki kendi kendine gülüyor o zaman yanına yaklaşıp upper cut'ı yapıştırın manda boku gibi düşüyor zaten. Ha bir de işin güzelliği şurada. Oyunun sonunda Raiden'la oynadığınız için sağdan soldan teleport olup bolca upper cut yerleştirebilirsiniz.

Bir dövüş oyunu için bence gayet detaylı olmuş. Krypt mesela gayet eğlenceli. Topladığınız puanlar ile bir dolu kostümdür efendim fatality'dir vs açabiliyorsunuz. Test Your Luck,Might falan onlarda gayet güzel. Tower Challenge bence işin en keyifli tarafı. Sanırım toplamda 300 civarı challenge varmış. Ben bir haftada 128 küsür tane oynadım dedim ne zaman bitecek bu. Sonra netten bir araştırınca peh ! dedim. Ben oyunu beğendim valla arkadaşlar, indirimlerde falan edinin bence.

Saygılar, iyi oyunlar :)

Beğenenler: İ. Evren, AscAnsio

AscAnsioAscAnsio
Üye
Wuunferth dedi:

Senelerce bizi Mortal Kombat'a hasret bırakan Midway Games'den sonra birilerinin biz PC oyuncularının acısını dindirmesi çok güzel oldu.

Aslına bakarsan, MK9'un arkasındaki ekip yine Midway Games. Ed Boon da hala başlarında. Sadece stüdyonun ismi değişti Warner Bros ile birleşme tantanasında.
oscardimitrioscardimitri
Üye

Aşağıdaki mod sayesinde, PC'lerde artık Goro, Kintaro ve Shao-Kahn oynanabilir karakter oluyor.

http://www.merlininkazani.com/Mortal_Kombata_ilk_mod_tasarlandi-oyun_haber-63659p1.html

Fatalityleri yok ama.

Goro için bildiğim bir iki fatalty var kardeşim (:
yanlış hatrlamıyorsam (yukarı) (yukarı) (yukarı) (yukarı) (X) tabi bu xbox ya da logitech gamepad için.
bir tane de yine yanlış hatırlamıyorsam (yukarı) (yukarı) (yukarı) (yukarı) (Y ). eve gidince tekrar dener yanlışsa düzeltirim sen bunları bir dene (:
oscardimitrioscardimitri
Üye
bu goro shao khan ve kintaro modunda keşke kendi seçebildiğimiz karakterleri kaldırabilsek ya.mesela melina jade ve kitananın anasını hiç kullanmıyorum çok da sevmiyorum açıkçası.en azından onları silerdim.kenshi yi guzel kullanıyordum mecbur silindi.eğer tabi düzelme şansı varsa diğer türlü bilen biri anlatsın lütfen (:
bir de organiasyon kuralımda turnuva yapalım bence.sizce?
discussioncontroller