PSP - Oynanmaya değer oyunlar
stabilostabilo
Üye
Efendim, PSP'sini yeni almış biri olarak aşağıda göreceğiniz oyun listesini toparlamakta bayağı bir zorlandım, ve dedim ki, "Niçin daha fazla genç dimağ değerli zamanını bu sıkıcı işle uğraşarak harcasın?" Böylece sizin CTRL ve C adı verilen iki klavye tuşunu kullanarak PSP'nin belki de şu ana kadar gözünüzden kaçmış olan kaliteli oyunlarıyla ilgili bilgi edinebileceğiniz bir liste çıkacak ortaya. Bu konu açılırken SİNİRMANGA'nın PS2 konusundan mümkün olan en fazla derecede kopya çekildiğini belirtir, sizin de katılımlarınızla listenin daha da gelişmesini temenni ederim. Bütün hakları bana aittir. Emeğe saygı ya da +rep gibi rezil espriler yapmayacağım merak etmeyin. Aslında fena olmazdı bir miktar rep almak ama... yönetime bu konuda yaptığımız bütün baskılar sonuçsuz kaldı. :( Lanet olası forum sistemi, rep istiyordum lan ben. :(

Not: Bu oyunların büyük çoğunluğunu oynamadım şimdilik, o yüzden genelde duyumlar üzerine aldım listeye.

Not 2: PSX oyunlarını yazmadım ama henüz oynamadıysanız Metal Gear Solid, Final Fantasy 7 gibi PS oyunlarını PSP'de oynayabilmeniz mümkün(müş, beceremedim ben :().

Not 3: Bir de şöyle bir konumuz var, PSP ile ilgili her türlü sorunuza orada cevap alabilirsiniz:
http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3193.0/
Ben de dalıcam oraya yakında, bir ton sorunum var, haberiniz olsun. :P

Spoiler:

Assassins Creed Bloodlines
Beats
Burnout Dominator
Capcom Classics Collection Reloaded
Capcom Classics Collection Remix
Castlevania The Dracula X Chronicles
Dante's Inferno
Dead Head Fred
Disgaea Afternoon of Darkness
Disgaea 2 Dark Hero Days
Downstream Panic
Dragoneers Aria
Dungeon Siege Throne of Agony
Exit serisi
Fifa 10
Final Fantasy 1
Final Fantasy 2
Final Fantasy 7 Crisis Core
Final Fantasy Dissidia
Final Fantasy Tactics the War of the Lions
flOw
God Of War Chains Of Olympus
God of War Ghost of Sparta
Gran Turismo
Grand Theft Auto Chinatown Wars
Grand Theft Auto Liberty City Stories
Grand Theft Vice City Stories
Guilty Gear Judgement
Guilty Gear XX Accent Core Plus
Half Minute Hero
Hot Shots Golf Open Tee serisi
Jeanne d'Arc
Killzone Liberation
LEGO Batman
LEGO Harry Potter Years 1-4
LEGO Indiana Jones The Original Adventures
LEGO Indiana Jones 2
LEGO Star Wars The Original Trilogy
Lemmings
LittleBigPlanet
Loco Roco serisi
Lord of the Ring Tactics
Lumines serisi
Marvel Trading Card Game
Marvel Ultimate Alliance serisi
Me and My Katamari
Metal Gear Acid serisi
Metal Gear Solid Digital Graphic Novel
Metal Gear Solid Portable Ops serisi
Metal Slug Anthology
Monster Hunter Freedom Unite
Motorstorm Arctic Edge
Need for Speed Shift
Patapon serisi
Phantasy Star Portable
Practical Intelligence Quotient
Prince of Persia Revelations
Prince of Persia Rival Swords
Puzzle Quest Challenge of the Warlords
Ratchet and Clank Size Matters
Resistance Retribution
Rock Band Unplugged
Secret Agent Clank
Sega Genesis Collection
Shin Megami Tensei Persona
Shin Megami Tensei Persona 3 Portable(PSP'si olup da bu oyunu oynamayan insan değildir. Oynayın ya. :())
Sid Meier's Pirates
Silent Hill Origins
Silent Hill Shattered Memories
SNK Arcade Classics Vol 1
Star Ocean First Departure
Star Ocean Second Evolution
Street Fighter Alpha 3 MAX
Syphon Filter Dark Mirror
Syphon Filter Logans Shadow
Tekken 6
Tekken Dark Resurrection
Undead Knights
Valkyrie Profile Lenneth
Wipeout Pulse
Yu-Gi-Oh! Tag Force 4

[spoiler=Listenin devamı]
Ridge Racer
Need for Speed Underground Rivals
Kao Challengers
Daxter
Jak and Daxter: The Lost Frontier
Fat Princess: Fistful of Cake
La Pucelle: Ragnarok(henüz çıkmadı)
Disgaea Infinite
Prinny: Can I Really Be Hero?
Prinny 2(henüz çıkmadı)
Armored Core serisi
Dragon Ball Z serisi
Warriors Orochi serisi
Holy Invasion of Privacy, Badman! What Did I Do to Deserve This?(höh?)
Spider-Man: Web of Shadows
Kingdom Hearts Birth by Sleep
Legend of Heroes serisi
Call of Duty: Roads to Victory
Monster Kingdom: Jewel Summoner
Naruto: Ultimate Ninja Heroes serisi
Riviera: The Promised Land
Mana Khemia: Student Alliance
Soulcalibur: Broken Destiny
Star Wars Battlefront serisi
Star Wars: The Force Unleashed
Steambot Chronicles: Battle Tournament
Tales of Eternia
Valhalla Knights serisi
Warhammer 40.000: Squad Command
btxx
Üye
biraz ekleme yapalım şu listeye :D Ridge racer ve nfs underground rival ıda saymak lazım :D
tasslehoff burrfoot
Üye
O listeye Kao Challengers, Daxter, Jak and Daxter: The Lost Frontier ve Fat Princess: Fistful of Cake'i de almak lazım.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Disgaea çevirisi konusunda ciddiyim ben baya.Oyunun dialoglarını bulamasam dahi oturup oyunu oynayıp ingilizce ve türkçe olarak burada bir konuya geçirebilirim.Hiç oyuna eklemeyi düşünmedim açıkça o konudaki kıt bilgim yüzünden.Ama eğer bilgin varsa çok güzel olur eklemek.

Oynadığım ve güzel olduğuna emin olduğum oyunları da senin listeden kırpıp yazayım

Spoiler:

Assassins Creed Bloodlines
Burnout Dominator
Capcom Classics Collection Remix
Castlevania The Dracula X Chronicles
Dante's Inferno (Sevmiyorum God Of War tarzı oyunları, ki kötüymüş anladığım kadarıyla akılsız öldürme oyunları arasında bile)
Disgaea Afternoon of Darkness
Disgaea 2 Dark Hero Days

Dragoneers Aria
Dungeon Siege Throne of Agony
Exit
Exit 2
Final Fantasy 1
Final Fantasy 2
Final Fantasy 7 Crisis Core
Final Fantasy Dissidia
Final Fantasy Tactics the War of the Lions (Hiç tadını alamadım bu oyunun bu türden oyunları sevmeme rağmen, gereksiz final fantasy delisi olmadıkça)
FLOW
God Of War Chains Of Olympus (Bu oyunu oynarken kendimi beyinsiz gibi hissediyorum sırf vur-kır ve kıt hikaye yüzünden.Ama ben abartıyor olabilirim.Zorlayarak kendimi şunun birinci ve ikinci oyununu oynayıp oynayayım bunu da)
God of War Ghost of Sparta(henüz çıkmadı)
Gran Turismo (Araba yarışları hakkında pek bilgim yok.Ama nefret ettim bu oyundan)
Grand Theft Auto Chinatown Wars
Grand Theft Auto Liberty City Stories
Grand Theft Vice City Stories
Half Minute Hero
Jeanne d'Arc
Killzone Liberation
LEGO Star Wars The Original Trilogy
LittleBigPlanet
Loco Roco
Loco Roco 2
Lord of the Ring Tactics (Eh yani.Kötü değil bu oyun.Uzun süre oyalar insanı evrene ilgisi varsa)
Marvel Ultimate Alliance (Zevkle oynanır bir yere kadar.Bir yere kadar... )
Marvel Ultimate Alliance 2
Me and My Katamari
Metal Slug Anthology
Monster Hunter Freedom Unite
Patapon
Patapon 2
Phantasy Star Portable (Güzel yani ama ne bileyim eksik birşeyler)
Prince Of Persia Revelations (Kan hiç yok, çok sırıtıyor o.Alttaki oyun da öyle.Ama verdikleri zevk bunlar dışında aynı)
Prince of Persia Rival Swords
Puzzle Quest Challenge of the Warlords
Ratchet and Clank Size Matters
Resistance Retribution
Rock Band Unplugged
Secret Agent Clank
Sega Genesis Collection
Shin Megami Tensei Persona
Shin Megami Tensei Persona 3 Portable(henüz çıkmadı)
Sid Meier's Pirates
Silent Hill Origins
Silent Hill Shattered Memories
Star Ocean First Departure
Star Ocean Second Evolution
Street Fighter Alpha 3 MAX
Tekken 6
Tekken Dark Resurrection
Undead Knights (Bu oyun gördüğüm en orjinal fikirlerden birine sahip.Bayıldım zombi yönetmeye.Ama karakterimiz çok odun bi o eksik)
Valkyrie Profile Lenneth

Bunları da ben ekleyeyim;

Spoiler:
La Pucelle Ragnarok (Japoncası uzuuuuun bir süre önce çıktı.Nippon ichi'nin illa yeniden seslendiricez fetişi olmasaydı daha önce çıkardı ingilizcesi.Beklemedeyiz)
Disgaea Infinite
Prinny: Can i Really Be Hero?
Prinny 2 (Çıkacaktı bunun ingilizcesi, belki çıkmıştır bile)
Armored Core oyunları, uğraşamam ad bulmaya zibilyon tane var
Dragon Ballz dövüş oyunları
Warriors Orochi 1&2
Holy Invasion Of Privacy, Badman! What Did I Do To Deserve This?
IL-2 Sturmovik: Birds of Prey
Iron Man
Spiderman 3
Spiderman Web Of Shadows (İki boyutlu bir spiderman oyunu.Başka platformlarda oynadıysanız dahi oynamanız gereken bir oyun)
Kingdom Hearts Birth by Sleep (Çıkmak üzere ya da yakın bir zamanda çıktı ingilizcesi)
Legend Of Heroes Serisi (Daha başlarındayım ama beğendim)
Call Of Duty (Oynanır hani, tam adını hatırlamıyorum ama.Yani öyle fazla bir etki bırakmamış bitirdiğim halde)
Monster Kingdom: Jewel Summoner (Pokemon tadı alabileceğiniz, gayet güzel bir hikayeye sahip, eğlenceli bir rpg.Biraz zayıf ama eğlenceli)
Naruto: Ultimate Ninja Heroes 1&2
Riviera: The Promised Land (Hani oyununların hepsini sömürürsünüz, ne olsa oynarım dersiniz ya işte tam o zaman bunu kurmak gerek.Kesinlikle kötü değil ama bağımlılık yapamıyor)
Mana Khemia: Student Alliance (İyi bir oyun ama birşeylerin eksikliği hissediliyor gibi.Gene de oynanası)
Soulcalibur: Broken Destiny (Soul Calibur adı olmasa güzel oyun olacakmış.Adını başka birşey olarak düşünüp oynayın ama eğer Soul Calibur oynamak isterseniz bulaşmayın)
Star Wars Battlefront: Renegade Squadron ve Battlefront 2 iyi oyunlar.Ama Renegade Squadron'un hikaye modu bulunması ve derdini iyi anlatması onu öne çıkarıyor
Star Wars: The Force Unleashed (Diğer konsollarda oynayacağınızda alacağınız zevkin aynısını alırsınız.Oyun kötü evet ama fanboysanız ve bilgisayarda bir türlü oynayamadıysanız hani alın oynayın pspde eksiği yok)
Steambot Chronicles: Battle Tournament (Yükleyin, iki dakika oynayın, Ehuheheahwhwaehaha deyip çıkın.Gerçi kaptırırsanız boyutundan beklenmeyecek zaman alabiliyormuş)
Tales of Eternia
Valhalla Knights 1&2 (bi de ek paketleri falan var.Açıkçası grafik olarak filan aşmış ve oldukça zor oyunlar.Ama sinirden pspnin ucunu kemirebilirsiniz zorluk aşırıya kaçınca ve bütün yolları tekrar yürümek zorunda kalınca.Yön duygusu sıfır olan ben o oyunda gözüm kapalı istediğim yere gidebiliyorum aynı yolları bin kere tepmekten :F )
Warhammer 40,000: Squad Command

Başka oynanacak oyun kalmadı gibi :F Konuyu ilerlemeden öldürdüğüm için özür dilerim ama "Oyun yardım köşesi" olarak da kullanabiliriz bunu :P Konu amacına ulaştı en azından

Psx oyunlarını filan oynamak da aşırı kolay.Beni bul abi online olduğun bir zaman ben seni yönlendirim bilgi alabileceğin bir yere.Sorularını da elimden geldiğince cevaplarım ya da bilenlere sorarım ^^

Birçok psx oyununu gerek pspde oynadım gerek bizzat pspye uyumlu olması için çevirdim ben.Cidden kolay bir işlem

Not: Kırmızıyla adı yazılı olanlar en çok beğendiklerim
Misafir
Iron Man'in PS2 oyunu berbattı, PSP oyunu güzel mi, SİNİRMANGA?
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye

Iron Man'in PS2 oyunu berbattı, PSP oyunu güzel mi, SİNİRMANGA?

Eğlendim ben bir süreliğine.Ne beklediğine bağlı sanırım.Ben vasat ötesi bir oyun beklerken kolay kontrolü ile çekti beni kendine.Büyük bir farkı olduğunu sanmıyorum ama ps2 versiyonuyla

Denemiş olmak için bir saat oynamıştım ama, ondan çok sağlıklı yorumlayamam.Gene de süper bir oyun olmasa da film oyunlarından beklediğimin üstündeydi.Listeye eklerken en çok düşündüğüm oyun buydu ama onu da ekleyeyim
stabilostabilo
Üye
Kingdom Hearts'tan, Daxter serisinden, Fat Princess'ten falan nasıl haberdar değilmişim ona şaşırdım ben. :)

Başka oynanacak oyun kalmadı gibi :F Konuyu ilerlemeden öldürdüğüm için özür dilerim ama "Oyun yardım köşesi" olarak da kullanabiliriz bunu :P Konu amacına ulaştı en azından

Ulaştı sanırım evet, güzel oldu. :)
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Abi şu disgaea işini bir konuşalım ya.Acelesi olmayan bir proje, ama güzel olur yani ekleyebilecek biri olursa falan.Eğer yapamıyorsak bunu ve gene de yardım etmek istersen chapterları bölüşüp, buradaki bir konudan dizi gibi yayınlayabiliriz
stabilostabilo
Üye
Benim hiç bilgim yok abi o konularda, maalesef pek bir faydam dokunmaz teknik olarak. Yine de yardım etmek isterim tabii yalnız şeyi anlamadım, çevirileri sadece yazı olarak mı yayınlayalım diyorsun? Çok düz olmaz mı o ya? :)
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Hiçbir bilgim olmadığı için öyle yapmak istedim.Çok düz olduğunun farkındayım ama hazır bu kadar emek varken birinin oyuna eklemeye karar vermesini umut ediyorum :P

Ya da dur ben biraz karıştırayım forumları falan belki bir yolu vardır.Ps2 için gta filan çeviren adamlar vardı yardımları olabilir.Bu işten anlayan adamlar dolaşıyor ps2 ve psp forumlarında.Ps2 için çevrilirse daha çok kişiye ulaşılır emular sayesinde ama psp için çevrilirse daha güncel olur onu da kararlaştırmak lazım.Bu işten anlayan adamlarla ve oyunu baştan çevirmekten tabii ki daha az bir emekle biri için yaptığımız işi diğerlerine de çevirebiliriz aslında oyunlar fazla değişmediği için.

Olmadı yakında bir konu açayım burda ne yapabiliriz bakayım.Çeviriyi yarım bırakmamak konusunda güvendiğim tek forum burası açıkça.En azından çeviriye yardımcı olacak birinin olduğunu görmek güzel oldu.

Büdüt: Konuyu da açtım

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26//topic,36950.new.html/#new
Lightwave
Üye
Disgaea serisini kesinlikle oynayın! Gerisine bakmasanızda olur. :P
WWE taraftaları için SvR var. Şahsen o kadar iyi olmadığını kabullenmeme rağmen durmadan oynayasım geliyor. :)
GoW'ı dememe gerek bile yok sanırım.
Rock Band süper oyundur, gözlerim artık bulanık görene kadar oynuyordum.
Tekken DR ve 6 kesin oynayın! Döverim!

Üşenme hissinden kurtulduktan sonra devam ederim bende. :D
discussioncontroller