Gül’ün oğlu Harvard’lı oldu
ozandemiroz
Üye
Uğur ERGAN / ANKARA 29 Haziran 2010
Gül’ün oğlu Harvard’lı oldu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dün Ankara TED Koleji’nden mezun olan küçük oğlu Mehmet Emre Gül (19), ABD’de girdiği sınavlarda üstün başarı göstererek dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi’nde eğitim görme hakkı kazandı.

Gül’e Harvard’ın dışında Columbia, Winston, Chicago ve MIT’den de teklif geldi. Mehmet Emre, SAT (Scholastic Aptitute Test) sınavında 800 üzerinden 800 puan alarak ulaşılması zor bir rekora imza attı. Mehmet Emre’nin ağabeyi de doktora çalışması için ABD’deki Stanford Üniversitesi’ni tercih etmişti. Hayrünnisa Gül’ün yaz sonuna ABD’ye gitmesi bekleniyor. Bu arada Mehmet Emre Gül’ün de dün saat 19.00’da diplomasını alacağı TED Ankara Koleji’nin mezuniyet töreni Ankara’daki yoğun yağmur nedeniyle cuma gününe ertelendi.

Tebrik ederiz...
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Hangi torpille kazandı acaba?
Misafir
Bizene.

İç ses: Evet, madem sanane, neden girdin başlığa. :P
Munjin
Üye
Gösterdiği üstün başarı o kadar da matah bir şey değil. SAT toplamda 2400 üzerindendir ve tam puan yapan çoğu kişi bu üst düzey üniversitelere kabul edilmemektedir. Bizim sistem gibi sadece bu sınavdaki başarı önemli değildir, onun dışında akademik ortalama, sosyal aktiviteler ve başvuru mektupları ile referans mektupları önem arz etmektedir. 800 hangi bölümden almıştır bilmiyorum. Eğer Critical Reading ise tebrikler, Writing ise n'olcak zor değil, Matematik ise zaten Orta-2 seviyesi, şaka mı yapıyorsunuz.

Özet olarak şu ki, önemli siyasilerin çocukları zaten böyle yerlere alınır; çünkü adamlar bakın şu şu bizim okuldan mezun deyip prim yapmak istemektedir. O kadar da büyük bir başarı değil hani. Asıl adını unuttuğum ve Robert'ten bir çocuk var ki bütün o üniversiteleri %100 burs ile kazanmıştır ki onu haber yapmaları lazım. Can bir şey sanırım adı.
dodgerdodger
Üye
Hemen taşlamayın çocuğu,belki başarılıdır :D
defecteddefected
Üye
Adam Cumhurbaşkanı oğlu yahu. Bundan daha büyük torpil olaiblir mi :P
hydramarine
Üye
Pek şaşırmadım açıkçası ve başarılı olur umarım.

Zamanında Erbakan dış gezilere giderken Abdullah Gül yanından eksik olmazmış ve son derece iyi İngilizce bilgisi ve insancıl tutumuyla çok ilgi toplarmış yabancı çevrelerde. Oldum olası sevmişimdir Gül'ü. Bildiğiniz kaç tane dindar var Arapça ve kendi dili dışında yabancı dile meraklı ve öğrenmeyi seven? Bazı insanların genlerinde olan birşeydir öğrenme isteği. Yoksa İslami toplumlar normalde çok içine kapalı ve dış kaynaklara düşmancıl toplumlardır, geri kalmalarının sebebi de budur.

Bana sakın Erdoğan'ın oğlu falan demeyin. Erdoğan ve Gül mantalitesi arasında dağlar kadar fark var yukarıda bahsettiğim konuda.
dodgerdodger
Üye
Gül'ün İngilizcesi çok iyi yalnız :D Üst seviye takılıyor :P
hydramarine
Üye
Önemli olan birşeyi öğrenebilme ve mükemmele getirebilme becerisidir. İsterse Swahili dili öğrensin benim için önemli değil. Junior bir nihilist olarak hayatta şu an öğrenme ve bilmeden daha erdemli birşey göremiyorum.
oropheroropher
Üye
o değil de ben olsam MIT'yi seçerdim sanırım..
daima bana çok daha müthiş bir okul olarak gelmiştir..
Laçin
Üye
Bana torpil olayı gibi gelmedi. Abdullah gülün küçük oğlu "aşırı" zeki diye duymuştum ben. =)

Bildiğiniz kaç tane dindar var Arapça ve kendi dili dışında yabancı dile meraklı ve öğrenmeyi seven? Bazı insanların

Ben varım, beni de sev? Arapça bilmiyorum gerçi ama ingilizcemi ilerlettim. Korece öğreneceğim yakında ;D Çok dindar değilim gerçi kendi çapımda :P
discussioncontroller