Gül’ün oğlu Harvard’lı oldu
Illdan
Üye
Fizik ve Mühendislik dallarında MIT açık ara dünyanın en iyi üniversitesi, demek ki başka bir branşda öğrenim görmeyi planlıyormuş çocuk. Bir de Gül'ün oğlunun derdi beni mi gerdi? Germemeli bence...
FlashwadeFlashwade
Üye
Anladığım kadarıyla SAT Reasoning'de Math Section'dan tam puan yapmış. (800) Munjin'in dediği gibi bu matematik Orta 2 matematiğidir. Writing ve Critical Reading'den ise yüksek bir puan yapmamış. Yani evet, biraz torpil var.

Bir de gazetelerde rekor bir puan yaptı falan denmiyor mu, yağcılar.
Ben de bu sene girmiştim mesela matematik tam puan yapmıştım. Ben de mi rekor kırdım yani lol.

Munjin
Üye
Flashwade dedi:

Anladığım kadarıyla SAT Reasoning'de Math Section'dan tam puan yapmış. (800) Munjin'in dediği gibi bu matematik Orta 2 matematiğidir. Writing ve Critical Reading'den ise yüksek bir puan yapmamış. Yani evet, biraz torpil var.

Bir de gazetelerde rekor bir puan yaptı falan denmiyor mu, yağcılar.
Ben de bu sene girmiştim mesela matematik tam puan yapmıştım. Ben de mi rekor kırdım yani lol.

1 sorum doğru olsa ben de 800 yapıyordum yani. =D Toplam puanın kaç?
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
Gül'ün oğlu esteban sadfaadgs  :rofl:
FaironFairon
Üye

Gül'ün oğlu esteban sadfaadgs  :rofl:

Boğuluyodum lan ;D

oropher dedi:

o değil de ben olsam MIT'yi seçerdim sanırım..
daima bana çok daha müthiş bir okul olarak gelmiştir..

MIT'yi bitirmek var birde abi :D
FlashwadeFlashwade
Üye
Munjin dedi:

1 sorum doğru olsa ben de 800 yapıyordum yani. =D Toplam puanın kaç?

2080 yaptım. CR 660, Writing 620.
Subjectlerde de Math IC ve IIC 800, Physics 780.
Phoenixlin
Üye
Abi ortalama bir Türk öğrencisi SAT sınavında matematikten tam çıkaramıyorsa otursun ağlasın zaten. Hani başarısını kıskanmak değil olay da yaptığı şey öyle abartılacak bir durum da değil =)
FirewingFirewing
Üye
TED de okuyan normal seviyedeki birçok öğrenci bile yapabiliyor o puanı, Avrupa ve Amerika'daki okulların hemen hemen hepsine kıyasla hayvan gibi kastıran bir öğretim sistem ve müfredatımız olduğu için... Ancak yabancı dil fark yaratıyor. O da kişinin kendi çabasına kalıyor zaten.
Cosmolog
Üye
helal ossun!
creiGncreiGn
Üye
Oğlunu bilmem de Abdullah Gül çevresindekilere göre çok daha donanımlı ve zeki bir insan. Exeter University'de devlet bursuyla master yapmış bir insan kendisi Londra'da. Şahsen nefret ederim partiden ve kendisinin yaptığı her şeyden ama; Tayyip Erdoğan gibi adamlara baktığımızda "devlet adamı" sıfatını hak eden nadir insanlardan Akp'deki Abdullah Gül.
discussioncontroller