Gül’ün oğlu Harvard’lı oldu
MustaTheUA
Üye
Hayırlı uğurlu olsun o zaman.
Munjin
Üye
Flashwade dedi:

2080 yaptım. CR 660, Writing 620.
Subjectlerde de Math IC ve IIC 800, Physics 780.

Hangi aydaki bu? Benim Mayıs'ta 2060. CR 620, Writing 680, Mat 760. Subjectlerden Mat1 790 ve Mat2 780. Fiziğe girmedim daha. Reasoning'e bir kere daha gireceğim ama.
lordwolky33
Üye
oropher dedi:

o değil de ben olsam MIT'yi seçerdim sanırım..
daima bana çok daha müthiş bir okul olarak gelmiştir..

Mühendislikte bir numara MIT; ama üniversitelerin genel sıralamasında uzun süre Harvard birinciydi.(Hala da öyle olması lazım)
Bana kalsa Stanford ya da UCLA derdim tabii. :D
FlashwadeFlashwade
Üye
Munjin dedi:

Hangi aydaki bu? Benim Mayıs'ta 2060. CR 620, Writing 680, Mat 760. Subjectlerden Mat1 790 ve Mat2 780. Fiziğe girmedim daha. Reasoning'e bir kere daha gireceğim ama.

Bende Mayıs'ta almıştım.
Writing essay ve netlerin neler? Benim çünkü writing iyi reading kötü geçti gibi gelmişti ama tam tersi olmuştu :D
Munjin
Üye
Flashwade dedi:

Bende Mayıs'ta almıştım.
Writing essay ve netlerin neler? Benim çünkü writing iyi reading kötü geçti gibi gelmişti ama tam tersi olmuştu :D

Essay 10. Örneğim de Tayyip'ti. =D Net olarak da 6 yanlışım vardı sadece. Curve yüzünden 680 geldi. Normalde 720 alınabilecek bir skordu.

Reading'in nasıl geçtiğini ben hiçbir zaman anlamıyorum, o yüzden hiç yorum yapmıyorum sınavdan sonra. Writing ise artık bir alt seviyeye ulaştı sanırım. O yüzden 12 almayı başarabilirsem çok güzel olacak.
FlashwadeFlashwade
Üye
Tayyip'miydi :) Essay diğer insanlardan farklı olmak iyi midir gibi bir şey değil miydi ya :D

Abi essay yazamıyorum ya oof. Yazma kısmında iyi değilim o kadar.
Benim de Reading'de 9 yanlışım var, normalde 700-710 falan alınabilecek bir skordu; fakat dediğin gibi curve nedeniyle 660 aldım.
McYC
Üye
torpil olduğunu sanmıyorum çünkü benim bildiğim kadarıyla yurtdışında üniversiteye girmek ülkemizde olduğundan biraz farklı. kendinizi ve aktivitelerinizi tanıtan bir nevi cv tarzında bir belge veriyorsunuz diye biliyorum. ve gül' ün oğlu da o yaşında şirket kurmuş bir çocuk. bu çok büyük bir etken diye düşünüyorum.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
crazycabbar
Üye
McYC dedi:

torpil olduğunu sanmıyorum çünkü benim bildiğim kadarıyla yurtdışında üniversiteye girmek ülkemizde olduğundan biraz farklı. kendinizi ve aktivitelerinizi tanıtan bir nevi cv tarzında bir belge veriyorsunuz diye biliyorum. ve gül' ün oğlu da o yaşında şirket kurmuş bir çocuk. bu çok büyük bir etken diye düşünüyorum.

babasının cumhurbaşkanı olması da büyük bir etken.sonuçta harvard'a kallavi bağışlar yapılıyor.bağışları yapanların çocukları sırf prestij olsun diye bu gibi okullarda okuyorlar.
Munjin
Üye

Bu haberin tıpkısını ntv'nin sitesinde gördüm. Acaba hangisi hangisinden çalmış?

En azından bazı şeyleri açıklamışlar. O bakımından iyi olmuş.
discussioncontroller