World of Warcraft - Genel Tartışma
dodgerdodger
Üye
son zamanlarda takip edemedim ama jaina gg yani.

filmin devamı hakkında bir gelişme var mı?

şimdi wotlk trailera baktım da ulan bu adamlar kastırıp cgi yapsalar daha iyi olmaz mıydı?
JerryJerry
Üye
Yakın tarihte devam filmi gelmeyecek, rafa kaldırdılar.

Jaina gg değil yav.

Cgi'lar inanılmaz masraflı işler. Koca koca diziler ve filmler bile cgi yüzünden saçma sapan geçiş sahneleri ile maliyeti düşürmeye çalışıyor. 5 dakikalık bir sinematik için 4-5 ay uğraşıyorlar, 160 dakika için kaç yıl gerekir acaba?
dodgerdodger
Üye
Bir film için 200-300m, 2-3 yıl vakit harcıyorlar. Eskisi gibi olmaması lazım zaar.
MonthiusMonthius
Üye
dodger dedi:

şimdi wotlk trailera baktım da ulan bu adamlar kastırıp cgi yapsalar daha iyi olmaz mıydı?

O kadar kolay değil abi o animasyon/sinematik işi. Terran Gregory'yle baya bir muhabbet ettim geçen hafta, işin iç yüzüyle ilgili bayağı bir şey anlattı. Mesela şu son yayınlanan 10 dakikalık Mei sinematiğinin yapımı 1 sene sürmüş. Bu departmanın yetişmesi gereken aktif en az 4 tane oyun varken daha sık bir şekilde o kalitede iş çıkartmalarının neden mümkün olmadığını detaylı bir şekilde anlattı; ben de dinlerken ikna oldum açıkçası. Ona bir de uzun metraj film eklemeye kalksan bu adamların başka hiçbir şey yapmaması ve full ona odaklanması gerekir. Eh, o da mümkün değil... İmkan olsa yapmayı biz de çok isteriz ama vakit ve iş gücü en büyük engel bu konuda dedi yani.

Edit: Düzenleye basmaya çalışırken kendi mesajımı beğendim yanlışlıkla. Rezilliğe gel. :D

Beğenenler: Monthius, dodger

DharkanDharkan
Üye
Sinematik sayısı artsın/artmasın ona bir şey diyemem, ama uzun metrajlı animasyon olayına yatırım yapmamaları büyük aptallık. Özellikle de Overwatch konusunda. WoW gibi popülerliği bitene kadar beklerlerse bir anlamı kalmaz.
JerryJerry
Üye
Yatırım yaptılar aslında, Blizzard'dan başka CGI departmanı olan firma var mı? Tek yatırım yapan firma Blizzard bile olabilir.
dodgerdodger
Üye
cgi işinin kolay ya da ucuz olmadığını hepimiz biliyoruz ama Mei filmi 1 yıl sürüyor da kaç kişi varmış?

ortalama bir blockbuster dediğim gibi 200-300m bütçe, 100-200 kişi falan çekiliyordur. aynı adam ve kaynağı işlem gücüne vs yatırsalar aşağı yukarı aynı olmaz mı?

tabi ben konuşuyorum ama adamlar çoktan hesaplamışlardır, orası ayrı.
DharkanDharkan
Üye
Jerry dedi:

Yatırım yaptılar aslında, Blizzard'dan başka CGI departmanı olan firma var mı? Tek yatırım yapan firma Blizzard bile olabilir.

Uzun metrajlı diyorum. Beyaz perde diyorum.
LancasterLancaster
Üye
Jerry dedi:

Square Enix
JerryJerry
Üye

Şu twist güzel olmuş. Aslında tam olarak Illidian'a yakışan bir hareket, twist demek doğru değil ancak Light=Void gibi bir algı oluşturuyor. Void vs Light mevzusunu grileştirirlerse güzel olur.

Legion'un yamaları da MoP gibi dolu dolu geliyor, 3 haftalık time-gate olmasına rağmen 7.3'ü sevdim.
discussioncontroller