K. Günlükleri - Ölüm Kulübü [RP Dışı - Oda Seçimi Salı, Gün Sonu Çarşamba 22.30]
sonâdorsonâdor
Üye
Spoiler: Karakterler
Karakterler
- Sivil: Klasik sivil abimiz. Gün sonlarında linç eder.
- Kurtadam: Her gün sonunda oyun yöneticisine belirledikleri ismi söylerler. Buradaki tek fark, daha sonra detaylandıracağımız oda sistemindeki penaltı olayı. Her söyledikleri ismi yiyemeyebilirler, zar atılacak, geçmeleri gereken bir sayı olacak falan fıstık. Detaylandırılacak.
- Bunlardan başka hain, kahin, tılsımlı sivil ve avcı karakterleri olacak. Yalnız, bu özel rollü sivillerde bazı ekstralar, sürprizler, oyunun gidişatını etkileyecek şeyler var, o yüzden şimdilik bunların özelliklerini söylemiyoruz. Ama önceki oyunlardaki özelliklerinin değiştirilmiş şekli nihayetinde.

Spoiler: Oda Sistemi

- Hikâye içerisinde 10 tane oda olacak. Bu odaların genel tanımı, Audio'nun önceki oyunda yaptığı şey. Toplu gezmelerde kurtadamların geçmesi gereken sayı artacak. Yalnız, kurtadamların şansını koruması adına her odadanın kapasitesini 3 ile sınırladık. Toplu gezmeler yaşama şansını artıracağı gibi, ileride ekleyeceğimiz ve sürpriz olacak olan şeyler de dezavantaj sağlayacak.
- Her sivil için +3 puan olacak. Kurtadam 2 sivil ile bir odaya girmeyi başarmışsa, -2 düşülecek ve kurtadamların geçmesi gereken sayı düşecek.
- Kurtadamlar sivillerden birisini tek yakalar ise, zar atılmadan yiyebilecekler.
- Ulaşılması zor (odaya girmeyi bazı şartlara bağlayacağız), 1 tane oda olacak. Ve her sivil oraya 1 kez girebilecek ki bu da bir tur kurtadamlardan uzak kalması demek.
- Hikâye 3 parça halinde yazıldı. Odalar kısmı hikâyenin 2. parçasını oluşturuyor, o yüzden önemli.
- Odalara giren grup isterse oradan çıkmayabilir. Ama 2 gün sonu üst üste o grup aynı odadan hareket etmiyorsa her gün sonunda -2 puan gelecek. (Hareketlenmeyi sağlamak adına)
- Odaların hikâye içerisinde iyiler için de kötüler içinde mükemmel sürprizleri olacak. Ve bu sadece senaryo açısından değil, oynanabilirliğe kesin olarak etki edecek şekilde hesaplandı. Yani odalar candır, gezin. =)
- Son olarak, oda değişimleri 2 GÜN SONU arasında yapılacak. Yani Çarşamba Akşamı gün sonu ise mesela, perşembe akşamı da belirli bir saat oda değişimleri için gün sonu olacak.

[spoiler=Hikâye Hakkında Genel Açıklama]
Arkadaşlar, oyunumuz bu zamana kadar oynatılan Kurtadamlardan biraz farklı. İşi yalnızca RP ve analize değil de, özelleştirebildiğimiz kadar karakterlere indirmeye çalışıyoruz. Yani burada toplu hareket etmekten ziyade, tek kişi olarak sizinle irtibata geçtiğimizde (oyun sürerken) vereceğiniz kararlar da önem taşıyor. Bir nevî görev sistemi deneyeceğiz.

İşte o yüzden, oyun başladığında sizden isteyeceğimiz şeye, kendi "karakterinize" yoğunlaşın. Çünkü onu siz oluşturacaksınız ve en ufak detaylarını siz belirleyeceksiniz. Sizin oluşturduğunuz, özelliklerinizi açılacak ve sadece RP ile analizlerin yer alacağı konuya yazdığınızda, biz o özelliklere göre sizin karakterinizin izlemesi gereken yolun dış hatlarını çizeceğiz. Fiziksel özelliklerden tutun da kafa yapısına, düşüncelerine kadar detaylı bir karakter tanımlaması bekliyorum sizlerden. Şimdi değil ama, var daha zamanı. Siz yazın, atın kenara.

Spoiler: oyuncular
Oyuncular
1. Corax
2. Monthius
3. Stabilo
4. Glamdring
5. Laçin
6. AK_Lampard
7. Audiodragon
8. Xaciall
9. Amenquiver
10. littlemilkgirl
11. Marked One
12. Relentless
13. hannibal_king
14. XFire1994

Yedek Oyuncular
1. herobeyyyyyy
2. CRAZY Hero
3. chackal
4. Black Dino Ranger

[spoiler=Karakter İsimleri]Xaciall - Thanatos Damodred
Littlemilkgirl - Audrey Ackles
AK_Lampard - Stanley Mears
Hannibal_king - Angelus
XFire1994 - Iladd Dyn
Corax - Christopher "Hannibal" Black
Audiodragon - Livio Armando maradonaasdafs
Stabilo - Helen Griffin
Monthius - Naigus Cousland
Glamdring - Spike Eastwood

[spoiler=HARİTA][img width=780 height=586]http://i27.tinypic.com/30ivw5v.png[/img]

Efendim, ana senaryoya bağlı olarak, her oyuncunun kendi karakteri olacak. Geçmişleriyle, neden bu kulüp (bknz: oyun adı) içerisine olduklarına kadar etkileşimli bir sistem. Klasik kurtadam karakterlerini bazı değişikliklere uğratarak sokacağız oyuna. Ve bu "kurtadam, sivil vb." gibi rollerin dışında her oyuncunun kendisine has karakterleri olacak ve bu karakterler, birbirleriyle (evet, iyiler bile birbirleriyle) etkileşim içerisinde olacak.

Kimi zaman bir sivile bir görev verilecek, 2 gün sonuna kadar yapması gerektiği. Kimi sivile ise kendi geleceği için başka bir sivil üzerinden görevler yaptırması istenecek falan fıstık.

Ve RP yapmak burada çok önemli. Dış hatlarını benim ve Bodo'nun çizeceği senaryonun içini sizin doldurmanızı isteyeceğiz. Ve bu boş bi' RP olayı değil, ilerleyen turlarda sizin karşınıza gelecek özellikleri taşıyacak bir RP olacak.

As kadro oyuna hazır. 4 kişilik yedek boşluğumuz var.
E-Posta adreslerini göndermeyenler ÖM yoluyla atsın ki başlayalım yavaştan.
bodo
Üye
Kurallar:

1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecek ve bu roller sıkıştırılmış metin belgeleri hâlinde (aynı isimlerle) sahiplerine mail yolu ile iletilecektir. Hiç kimse bir diğerinin rolünden haberdar olmayacaktır.

Not: Metin belgesi hâlinde yollamanın amacı; özel mesaj kutusunu ekran görüntüsü ile başkalarına gösterip, rolünü ifşa etmelerine engel olmaktır.

2) Oyun günler(turlar) hâlinde ilerlemektedir. Özetle şöyle;

a) Turun bitiş zamanı olarak bir gün sonu belirlenir (Örneğin Çarşamba 22:30). Genellikle turlar, gerçek zamanda iki gün sürer.

b) Oyuncular bu başlıkta kimi linç etmeleri gerektiğini tartışırlarken, özel rolü olanlar oyun yöneticisine komutlarını gizlice iletirler.

c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu tur başına sadece 1 kez, Vazgeç:xxxx şeklinde değiştirilebilir. Eğer linç oylarını atamayan oyuncular olursa oylamada çıkan sonuç ile birlikte oy vermeyenler de linç edilir. (Sessiz kalamama kuralı)

Önemli: Bu oyuna katılacak arkadaşlar mümkünse hergün çevrimiçi olacak arkadaşlar olsun.

d) Gün sonuna gelindiğinde oylamada en fazla oyu almış olan oyuncu linç edilir ve oyundan elenir. Eğer oylar 2 ya da 3 kişi arasından paylaşılmışsa hepsi birden linç edilir. (Simultane linç kuralı)

e) Gün sonunda kurtadamların öldürmek için seçtiği oyuncu da açıklanacak ve bu oyuncu da elenecektir.

f) Oda sistemine geçildiğinde oyuncu 2 gün olan turda ilk günün sonu geçeceği odayı yazmak zorundadır.

3) Eğlenin... Fakat bu oyunda rol yapmak zorunludur. Yazmak istediğiniz her şeyi rp'ye yedirirseniz daha güzel olacaktır.

4) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar RP Dışı başlığına yazabilirler.

Roller:

Köylü: Sıradan insan. Özel bir yeteneği yoktur. Linç eder.

Kurtadam: Kötülerin elebaşı. Diğer kurtadamları oyunun başında öğrenir ve onlarla birlikte her tur öldürmek için birisini seçerler.
RelentlessRelentless
Üye
RP bazlıdan çok RP ögeleriyle analiz olayının harmanlanmış hali daha iyi olur bence, tabi tam olarak ne kastedildi RP bazlıdan bilemiyorum ama tamamiyle de RP olacaksa o oyunun da sağlıklı olacağını sanmam. Arada bir yerde buluşulmalı.
sonâdorsonâdor
Üye

RP bazlıdan çok RP ögeleriyle analiz olayının harmanlanmış hali daha iyi olur bence, tabi tam olarak ne kastedildi RP bazlıdan bilemiyorum ama tamamiyle de RP olacaksa o oyunun da sağlıklı olacağını sanmam. Arada bir yerde buluşulmalı.

Şöyle ki, ana senaryo içerisinde her karaktere ayrı senaryolar ve roller verilecek. Herkesin bir geçmişi olacak ve bu ana senaryo ile bağlantılı olacak. Basit "linç etme" olayı değil, her gün sonunda bazı karakterlere özel sorular sorulacak, özel görevler verilecek falan.

Analizi de RP içerisine yedirerek oynayacaksınız elbette.
bodo
Üye
Onu oyuncunun yapmasını istiyoruz zaten. Biz kuralları ekledikten sonra daha iyi anlaşılacaktır tabii ki ama rp içinde analiz, manipülasyon vb. şeyleri yapacak oyuncuları bekliyoruz açıkçası. Bir de oyun ilgi istiyor biraz yeni eklenen kurallar sonucu. Şimdilik bu kadarını söyleyeyim.
CoraxCorax
Üye
Varım diyor!
sonâdorsonâdor
Üye
İlk mesaj güncellendi ve oyuncu alımları başladı. Oyun hakkında fikir sahibi olmak ve öneride bulunmak için bi' ilk mesaja alayım sizi.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Giriyorum ben de.
sonâdorsonâdor
Üye

Giriyorum ben de.

Eklendin abi.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
sonâdorsonâdor
Üye

Bodo'ya söyledim fakat buraya da yazayım, ben de varım :)

Aa, asıl senaryo yazarımız da gelmiş. =) Yazıyorum hemen abi.
discussioncontroller