Pitbull Meselesi
creiGncreiGn
Üye

Öhm yok israil neyiymiş filan diyen arkdaşların http://en.wikipedia.org/wiki/Pit_Bull şu syfaya bakmalarını rica ediyorum. B
ende bilmiyordum israil deneyi deyince ulan dedim israil dediğin kaç senelik ülkeki 1890 larda türü başlamış köpeği yapsın netekimde tahminim doğruymuş

Hayır ben bunu söylediğimde ilgili elemandan "pitbulla seni çoğaltırım" tarzında gerzek hakaretler geliyor, bildiğini söylüyormuş, suç muymuş.. Bilmediği şeyin doğrusunu öğrenmek yerine bunu tercih ediyor bazıları da.

matrklorm dedi:

Peki neden Pitbull'lar bu kadar olaylarla gündeme geliyor? Mesela bi Rottweiler'ın çenesi Pitbull'lardan daha güçlü. Bu köpekler hiç saldırmıyor mu? Yoksa adı çıkacağına canı çıksın durumu mu söz konusu?

Pitbull'dan daha güçlü köpekler olduğu doğru; fakat pitbull'lar normalden güçlü ve saldırganlığa yatkın doğalarıyla popüler olmuş bir tür. Amerika'da dövüşlerde kullanılmak için yetiştirilmeye başlanmalarından sonra (19'uncu yüzyılda İngiltere'de ilk üretilme amacı bu değildi) ne kadar güçlü köpekler oldukları görüldü ve bu şekilde bir ün yaptılar. Bizim bu mafyatik, karanlık ya da öküz tipler de bu popülerlikten etkilenerek pitbull'lara yöneldikleri için bu kadar kötü bir namı var ülkemizde. Yoksa herhangi bir cins de bu insanlar arasında bu kadar popüler olsa, o cins de kötü üyn yapardı kesinlikle. Pitbull'un kötü şöhretinin temel nedeni budur.

Laçin
Üye

@Laçin,

Köpeğin kulağını neden kesmişler. Yazık. ???

Babam(kendisi emekli komiser-polis-) bir berberin köpeğin kulaklarını kestiğini ve dövüş köpeği yapacağını duyunca bizim cangoyu adamın elinden zorla almıştı. Yaklaşık 10 yıl oluyor.

Hmmm, yalnız iyi ki olmamış bizim kurt öyle. Çünkü kangal ve alman kurdu kırması. İriliğini kangaldan almış, yetişkin bir kangal boyutlarındaydı 1.5 yaşındayken(biz hayvanı 3 aylıkken falan aldık, babam hergün pişmiş tavuk eti ile besledi onu =) )

Şöyle bir üşüme geldi üzerime bunu okuyunca.

Çok havluyor diye elimizden almıştı emniyet müdürü cangomu. Valla bu mesajı okuyunca bir garip oldum :'(
YojimboYojimbo
Mod
Okumadım yorumları, söylendi mi bilmiyorum fakat Pitbull'ların fazlasıyla sadık hayvanlar olduklarını belirtmekte fayda var. Yani sahibinin lafından dışarı çıkması çok zordur iyi eğitildiyse. Fakat tek bir kişiye bağlanırlar ve çok kıskançtırlar.

Kısacası Pitbull sahibi olmadan önce sorumluluklarının bilincinde olması ve hayvanın doğasını bilmesi gerekir kişinin.
matrklorm
Üye
Yojimbo dedi:

Okumadım yorumları, söylendi mi bilmiyorum fakat Pitbull'ların fazlasıyla sadık hayvanlar olduklarını belirtmekte fayda var. Yani sahibinin lafından dışarı çıkması çok zordur iyi eğitildiyse. Fakat tek bir kişiye bağlanırlar ve çok kıskançtırlar.

Kısacası Pitbull sahibi olmadan önce sorumluluklarının bilincinde olması ve hayvanın doğasını bilmesi gerekir kişinin.

Bu konuda söyleyeceklerim var. Bizim işletmenin yanındaki işletme sahibinin pitbull'u var. Tasmasız falan dolaştırıyo bildiğin. Şimdiye kadar bi olay da olmadı neyseki. Zaten taşındık da ordan. Kamyon yüklerken adamın kardeşi olduğunu tahmin ettiğim bir eleman da dişi bir pitbullu tasmasından tutmuş bi yere götürüyor. Arkasından tasmasız erkek geldi ve ilişkiye girmek istedi dişiyle. Çocuğun abisini çağırması üzerine adam yaklaşık 10-15 metreden köpeği çağırdı ve köpek işini gücünü(!) bıraktı adamın yanına gitti.

Demek ki köpek 15 metreden de sadık oluyormuş. Evet. :)
HeRoEsHeRoEs
Üye

Öhm yok israil neyiymiş filan diyen arkdaşların http://en.wikipedia.org/wiki/Pit_Bull şu syfaya bakmalarını rica ediyorum. B
ende bilmiyordum israil deneyi deyince ulan dedim israil dediğin kaç senelik ülkeki 1890 larda türü başlamış köpeği yapsın netekimde tahminim doğruymuş

İyide araştırma degildi söyledigim duydugum bi kaç kelime.. yanlış varsa zaten çözülür..
SYSCLEANER
Mod
HeRoEs dedi:

İyide araştırma degildi söyledigim duydugum bi kaç kelime.. yanlış varsa zaten çözülür..

Her duyduğun şeyi doğrumu yanlış mı diye bakmadan anlatırmısın çevrene ? İnsan bir bakar önce kendi araştırı yanlışmı doğrumu diye. Ortaya bir şey bırakıp aman yanlışsa başkaları çözer mantığı çok da saüşlıklı değil.
discussioncontroller