En sevdiğiniz yemek nedir?
darkprensdarkprens
Üye
Karnim acikti.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Fırında tavuk. Poşetin içinde olan ama. İçine patates, sarımsak ve soğan da koyuyorum, şahane oluyor.
Laçin
Üye
Peki ya tenekede tavuk? Mükemmel oluyor. =) Ben hayatımda öyle bir tavuk yemeği yememişimdir. Bir de yanında kömürde közlenmiş patates, semaver çay.. off hüleyn! =)
bfrheostatbfrheostat
Üye
Tenekede tavuk ne ya? Ayrıca sen buralara gelir miydin? ^^
PiranhaPiranha
Üye
TV'de görmüştüm, ev için değil lokantalarda özel sipraiş için yapılan fırında tuzda tavuk biliyorum da, ama bu tenekede tavuk ilk defa duydum yaw. gerçi benimki Tuzda tavukmuydu balıkmıydı o da belli değil ya neyse :D Bu arada hoşgelmişsin Laçin efendi :)
Laçin
Üye
Hoşbulduk. :D Arada zaman buldukça giriyorum. ^^

Bu teneke tavuk pikniklerimizin vazgeçilmez parçası oldu bizim. Hani şu litrelik yağ tenekeleri var ya, büyük olanlar. Onların üst kısmını kesiyoruz. Yere tuğla koyuyoruz 3-4 tane. Üstüne tavuğu koyup, tavuğun üstüne de tenekeyi kapatıyoruz. Sonra tuğlanın etrafında ateş yakıyoruz. Yaklaşık 1 saat falan sürüyor pişmesi. Fakat ben hayatımda "lokum gibi et" benzetmesine cuk oturan başka bir et yemedim arkadaş. =)

Piranhacım, o senin dediğin tuzda pişen balık. Tavuğu var mı bilmiyorum. =)
EytciEytci
Üye

Brokoli haşlama salata olarak yenir abi. önce suda haşlayacaksın fazla yumuşamasın dağılmasın az diri diri kalsın. sonra salata tabağına alacaksın yenına isterse soğanda kıyabilirsin. üstüne mutlaka zeytinyağ dökmelisin istersn limon suyuda eklenebilir. Of öyle güzel gidiyorki limon sulu yağına suyunada ekmeğini banarsın oh mis...

özellikle salatasının üstüne yoğurt dökersen yemede yanında yat tadında oluyor :) Tuzda pişen tavukta oluyordu sanırım.
Nuvole BiancheNuvole Bianche
Üye
Behold!
Spoiler:
I give you... KÜNEFE!!! The champion of Hatay!!
image
bfrheostatbfrheostat
Üye
Keskin bir tadı ve aşırı yağı olmayan her yemeği sevebilirim herhalde.
AjiraAjira
Üye
Bol sarımsaklı, kıymalı patlıcan ve yanında pilav. Bir de ekşimiz yoğurttan yapılmış cacık olursa harika olur.
discussioncontroller