Avrupa Basketbolu
Kimi
Üye
NBA başlığımız var ama orası Avrupa basketbolunu tartışıcağımız bir alan değil gibi duruyordu. Ayrı başlık daha iyi olur bence umarım forum sakinleri için bir sorun olmaz.

Yaz mevsiminde olduğumuz için aklıma gelen haberlerden bahsedeyim kısa kısa.

- Olympiakos, Panathinaikos'dan Vasilis Spanoulis ile üç yıllığına, Power Electronics Valencia'dan Fenerbahçe Ülker'in de ilgilendiği Matt Nielsen ile iki yıllığına anlaştı. Koç değişikliği de var. Panagiotis Giannakis'in yerine Dusan Ivkovic getirildi.

- Euroleague 2011 Final Four'u Torino'dan Barcelona'ya verildi.

- Linas Kleiza, Josh Childress, Nikola Pekovic, Tiago Splitter NBA yolcusu oldu.

- Panathinaikos; Dimitris Diamantidis, Drew Nicholas ve Mike Batiste ile kontrat yeniledi. Montepaschi Siena'dan Romain Sato'yu kadroyu kattılar. 3 yıllık 7 milyon € sanırım kontratı. Forvet Kostas Kaimakoglou ve pivot Ian Vougioukas ile iki yıllık anlaştılar. Partizan'dan Aleks Maric'i istedikleri konuşuluyordu.

- CSKA, guard Jamont Gordon'ı kadrosuna kattı. Takımın yeni koçu 2001 yılından beri Partizan'da çalışan Dusko Vujosevic.

- Sergio Llull, Real Madrid ile olan kontratını 2014'e kadar uzattı.

- Barcelona, Power Electronics Valencia'dan Kosta Perovic'i kadroya kattı. Fran Vazquez'i ve kaptan Roger Grimau'yu takımda tuttular.

- İki uzununu kaybeden Power Electronics Valencia, Omar Cook'u takıma kattı. Valencia'nın guardı Nando De Colo'yu Panathinaikos'un ve Olympiakos'un istediği söyleniyor.

- Efes Pilsen'in yeni koçu Velimir Perasović. Yeni transferler Andrew Wisniewski, Erwin Dudley, Cenk Akyol ve Miroslav Raduljica.

- Fenerbahçe Ülker'in yeni koçu Neven Spahija. Darjus Lavrionic, Kaya Peker, Marko Tomas ve Engin Atsür takımın yeni transferleri.

- Banvit Euroleague ön elemesi oynayacak.

- Alan Anderson, Montepaschi Siena'ya gidebilir. Takım Romain Sato'nun yanı sıra, Terrell McIntyre'ı da kaybetti. McIntyre'ın yeni takımı Unicaja Malaga.

- Maccabi Electra David Bluthenthal'ın kontratını uzattı.

- Partizan takım kaptanı Petar Bozic'ın kontratını bir yıllığına uzattı.

- Sırp medyası Real Madrid'in Uros Tripkovic ile ilgilendiğini yazmış.

- CSKA Nikita Kurbanov'u takımda tuttu. Yeni kontrat 2011-2012 sezonunun sonuna kadar.

Şimdilik bu kadar yeter sanırım. Aklıma geldikçe bir şeyler yazarım.
FlashwadeFlashwade
Üye
Efes ve Fener'in yeni transferlerinden tek Wisniewski'yi tanımıyorum. Diğer transferleri -Dudley Türk kontenjanından- iyi transferler denebilir.
Efes'in Perasoviç'in arkasında durması gerektiğini düşünüyorum. Altyapıdan iyi oyuncular kazandırabilir A takıma. Yalnız oyuncuların gelişimiyle daha ilgili bir antrenör olduğu için "mutlak başarı" isteyen bir Efes'de ne yapacağı tartışılır.
Ha unutmadan, Tanjeviç'in kendinden sonra Fener için önerdiği koç Perasoviç.

Spahija'da o kadar iyi bir antrenör değil gibi, bence figüran olarak geldi. İki ay sonra taraftarın baskısı altında yollanıp Aydın Örs'e takım emanet edilecek gibi bir hava var takımda. Spahija, Ukiç'in menajerinin bir başka müşterisi. Zaten Ukiç'in isteğiyle -veya menajerinin isteğiyle- gelmiş deniyor. Eğer doğruysa Fener için durum vahim. Yuhalanan, nefret edilen Kaya Peker'in alınması da bir bakıma garip durum fakat Ömer ve Semih'in gitmesiyle oluşacak boşluğu doldurmak adına yararlı bir transfer olacaktır.

Banvit'in Euroleague elemesi oynayacağına ise çok sevindim, umarım Euroleague'de üçüncü bir temsilcimiz olur.

Kimi
Üye
O kadar yazdıktan sonra sitenin çökmesi... İşte bunu seviyorum. İlk yazdığım yazıda daha iyi ifade etmiştim düşüncelerimi

Wisniewski'yi bir kaç kez izledim geçtiğimiz sezon. Genelde kenardan geliyordu. Tabi bir kaç maç ile bir oyuncuyu çözmek zor ama pek güvenilir bir transfer değil, üst seviyelerde kader değiştirecek bir etki yapması zor. Skor özelliği fena değildi, ancak iyi bir pg gibi hareket etmiyor. Sıkıntı yaratabilir zaman zaman. Grupları zor, daha iyi birini bulmalılardı. Muhtemelen rotasyonda kullanacaklar.

Spahija'nın geçmişinde önemli takımlar var ama bu takımlarda çok uzun süre çalışmamış. Türkiye'de de bu böyle olur gibi, iyi bir gösterge değil bu burası için. Bir tane daha yabancı uzun arıyorlar. Maric'in ve Macvan'ın adı geçiyor. Macvan'ı tanımıyorum, Maric'i almaları zor. Partizan'ı ikna etseler bile Pekovic'i kaybeneden PAO atlar gibi geliyor bana.

Uzun rotasyonu şişen Barcelona'da Boniface N'Dong'un Olympiakos'a gidebileceği yönünde haberler var. Rudy Fernandez de Avrupa'ya sıcak bakıyormuş sanırım.
Kimi
Üye
- Türk Hava Yolları Euroleague'in isim sponsoru oldu. Turkish Airlines Euroleague.

- Rimantas Kaukenas Montepaschi Siena'ya geri döndü. Takımın bir diğer transferi Bo McCalebb.

- Lawrence Roberts Efes Pilsen'de.

- Luksa Andric Galatasaray'da. Kontrat iki yıllık.

- Dusan Kecman Partizan'da kaldı. Partizan'ın istediği Oleksyi Pecherov NBA'de kalmak istiyormuş.

- Marcus Haislip Caja Laboral'de. Mirza Teletovic de takımda kalıyor.

- Asecco Prokom Mindaugas Lukauskis'i ve Simas Jasaitis'i transfer etmeye yaklaşmış.

- Zalgiris Kaunas Darius Washington ile ilgileniyor.

- Efes Pilsen ile adı anılan Rimas Kurtiniatis'in yeni takımı VEF Riga.

- Maccabi Tel Aviv, Kyle Weaver'a teklif götürmüş.

- D´or Fischer, Real Madrid'de.

- Panathinaikos Partizan ile Aleks Maric için anlaşmış. Ne bitmez transfermiş arkadaş. Benzer bir durum Nemanja Bjelica'da da var.

- Sofoklis Schortsanitis PAO'ya yakınmış.
Kimi
Üye
EuroLeague başlıyor.

21:45 NTVSpor Olympiakos - Real Madrid
Lama!as
Üye
Nuvole BiancheNuvole Bianche
Üye
4 kasım günü oynanan  Panathinaikos - Union Olimpija Euroleague maçında Mike Batiste hayvanının değil sportmenlik, insanlık dışı hareketi... :pissedoff:
http://www.youtube.com/watch?v=bUZzMaL2ZYo&feature=watch_response_rev
Union Olimpija normal süresi 72-72 biten maçta Panathinaikos'u 85-84 yendi.
Kimi
Üye
Lama!as dedi:

Çok önemli bir galibiyet. Haftaya Siena geliyor galiba İstanbul'a. Fenerbahçelilerin salonu doldurması gerek. 3/3 oldu FBÜ. Efes de 2/3. Efes daha Panathinaikos ve CSKA ile oynayacak. Milano'ya ve Valencia'ya gidecek. Zorlu maçlar. Özellikle içeride takılmamak gerek. PAO maçını gözüme kestirdim. Sinan Erdem'e bir uğramak lazım. :) Diamantidis ve Nicholas geliyor.

4 kasım günü oynanan  Panathinaikos - Union Olimpija Euroleague maçında Mike Batiste hayvanının değil sportmenlik, insanlık dışı hareketi... :pissedoff:
http://www.youtube.com/watch?v=bUZzMaL2ZYo&feature=watch_response_rev
Union Olimpija normal süresi 72-72 biten maçta Panathinaikos'u 85-84 yendi.

Şok oldum bunu görünce. Nasıl yapar ya bir sporcu bunu? Çok ilginç gerçekten.
sultan ısultan ı
Üye
*

Fenerbahce Ülker - M.Siena

81---------------------68

www.ntvspor.net/videogaleri/basketbol/7401/fenerbahceli-oyuncular-siena-zaferini-yorumladi/1
seyfoyun
Üye
Fenerbahçe Ülker çok iyi gidiyor. Allah bozmasın diyelim, finale kadar gidebilmek ümidiyle.
sultan ısultan ı
Üye
JASİKEVİCİUS İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Daha önce prensip anlaşmasına vardığımızı duyurduğumuz
Litvanyalı basketbolcu
Šarūnas Jasikevičius ile anlaşma sağlandı. Jasikevičius kendisini Fenerbahçe Ülker'e bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜü
----------------------------------------------------------------------
*
Šarūnas Jasikevičius

1976 dogumlu.

1 Slovenya Kupası: (2000)
2 İspanya Kupası: (2001, 2003)
2 İspanya Ligi: (2001, 2003)
4 Euroleague Şampiyonlukları: (2003, 2004, 2005, 2009)
4 Triple Crowns: (2003, 2004, 2005, 2009)
İspanya Ligi Final MVP: (2003)
Mr. Europa European Player of the Year: (2003)
2 İsrail Kupası: (2004, 2005)
2 İsrail Ligi: (2004, 2005)
Euroleague Final Four MVP: (2005)
35 Greatest Euroleague Players: (2007)
2 Yunanistan Kupası: (2008, 2009)
3 Yunanistan Ligi: (2008, 2009, 2010)
Euroleague 2001-10 All-Decade Team: (2010)
discussioncontroller