En son ne oynadınız? Kısaca yorumunuz. Puanınız?
LostLost
Üye
başta her yönden aşırı kalastı ama düzelttiler sonra
Orderabi
Üye
Muhallebi dedi:

Bazı türlerde maalesef gamepad daha iyi tabii. Araba yarışı veya futbol oyununda sadece siz daha rahat ediyorsunuzdur kb ile. %90 kbm daha üstün olsa da bu 1-2 türde gamepad daha iyi işte. Ben daha fazla hakimiyete sahibim ben arkadaşlara çakıyorum falan anlamsız argümanlar.

Ha ama gamepad k*nsola özel bir şey neyse ki alıyosun tık takıyosun masterrace aletine oluyor bitiyor lol.

Araba yarışında öyledir de onu da direksiyonla oynamak varken gamepad <
Futbolda katılmıyorum, Fifa zamanında yedirdi 360 derece hakimiyet diye, henüz öyle çok ince pas atanı da, şut vuranı da görmedim, ki ben baya fifa oynadım yani milletle.
SamsonSamson
Üye
Aksiyon oyunlarında baya zevkli oluyor valla gamepad. Çoğu oyunda ama yine de gamepad ile oynarken arada kb+m switchliyorum. Getabeş'te mesela araba uçak falan kullanırken gamepad, arabadan inince mausa dönüyordum.

Fifa falan zaten çöp oyunlar olduğu için örnek göstermeye bile gerek yok bence.
CuriosityCuriosity
Üye
Samson dedi:

Aksiyon oyunlarında baya zevkli oluyor valla gamepad. Çoğu oyunda ama yine de gamepad ile oynarken arada kb+m switchliyorum. Getabeş'te mesela araba uçak falan kullanırken gamepad, arabadan inince mausa dönüyordum.

Neye göre kime göre çöp zamqo bandai ?
SamsonSamson
Üye
Curiosity dedi:

Samson dedi:

Annene göre.
CuriosityCuriosity
Üye
Samson dedi:

Curiosity dedi:

Samson dedi:

Annene göre.

Uf ulan zeka akıyor.Şu cevabın kalitesine bakar mısınız ?

MuhallebiMuhallebi
Üye
Orderabi dedi:

Muhallebi dedi:

Bazı türlerde maalesef gamepad daha iyi tabii. Araba yarışı veya futbol oyununda sadece siz daha rahat ediyorsunuzdur kb ile. %90 kbm daha üstün olsa da bu 1-2 türde gamepad daha iyi işte. Ben daha fazla hakimiyete sahibim ben arkadaşlara çakıyorum falan anlamsız argümanlar.

Ha ama gamepad k*nsola özel bir şey neyse ki alıyosun tık takıyosun masterrace aletine oluyor bitiyor lol.

Futbolda katılmıyorum, Fifa zamanında yedirdi 360 derece hakimiyet diye, henüz öyle çok ince pas atanı da, şut vuranı da görmedim, ki ben baya fifa oynadım yani milletle.

Yani bu dediklerinin konsolcu birinin "abi ben halo çok oynadım online mouse ile alınan kadar rahat nişan alıyorum onlar pc'cilerin forslaması" demesinden zerre farkı yok. Şu fifayı biraz pro seviyede oynayan bir adam şöyle laflara kahkaha atar. Sadece 45 ve 90 derecelik açılarla hareketlerle sınırlı olmak gerçekten bariz bir eksi.
Orderabi
Üye
Muhallebi dedi:

Orderabi dedi:

Muhallebi dedi:

Yani bu dediklerinin konsolcu birinin "abi ben halo çok oynadım online mouse ile alınan kadar rahat nişan alıyorum onlar pc'cilerin forslaması" demesinden zerre farkı yok. Şu fifayı biraz pro seviyede oynayan bir adam şöyle laflara kahkaha atar. Sadece 45 ve 90 derecelik açılarla hareketlerle sınırlı olmak gerçekten bariz bir eksi.

up arrow / down arrow + right arrow / left arrow keylere basınca ne olduğunu düşünüyorsun.

ayrıca pro scene gaming komünde ne kadar yer elde ediyor fifa'da? şu prolar gamepadle oynuyor algısı da nerden geliyor bilmiyorum da, senelerdir keyboard ile oynayan da var, hatta keyboardın avantajları çok daha sağlam götürdüklerine göre.
tolga_pctolga_pc
Üye
Hani detaylıca yazmama gerek bile yok fifada klavyenin üstünlüğü gibi saçma bir argüman için lakin en basit örnekle, fifa'da skill hareketlerinin hani baya basit olanlarını, topu ayağının içiyle sağa sola çekmek gibi, yapan ortalama bir adamın ayağından top alamazsın zira oyun scripted bu konularda. Adamın sağ parmağı hatta analogla iyi uğraşıyorsa oyunu bok gibi bile oynasa çalımlardan çalımlara sokar seni. Bu hareketler de öyle zor yapılan şeyler değil, adam antrenman kısmına girip 2-3 tanesini çalışacak 10 dakika hepsi o. Klavyede yapamıyorsun bunları. Peki ne işime yarayacak? Oyunu kırk yılda bir toplaştığın bir arkadaşınla zevkine oynuyorsan o da çok iyi bilmediğinden bir sike yaramayacak, ama oyunu olması gerektiği gibi online Seaons'da oynuyorsan belli bir seviyeden sonra üst liglere çıkamaz, tokatlanır durursun ki oyunun alınış amaçlarından biridir bu Seasons.

Üstten defans arkasına top sarkıtma, ani aşırtma şutlar, yerden / havadan sert orta, havadan / yerden şut, sert yerden ara pas vs gibi klavyede bir sürü tuşa aynı anda basmanı gerektiren kombinasyonlarla uğraşmak, gamepadin yanında tam bir işkencedir. Bunu fifa 1X'e kadar 98'den beri klavye ile oynamış biri olarak söylüyorum.

''Biraz pro seviyede'' derken benim gibi oyunu alıp sık sık açıp oynayan, oyunu ve yukarıda anlattığım mevzuları kavramış adamlardan bahsediyor , gitmiş pro scene mi var fifada peh meh diyorsun o da ayrı bir mevzuu.
BenjaminBenjamin
Üye
Division 7'de mücadele edenler kendilerini belli etmiş.
discussioncontroller