En son ne oynadınız? Kısaca yorumunuz. Puanınız?
tolga_pctolga_pc
Üye
FIFA 18 - Journey Mode

İlk defa oynadım, 17de nedense hiç aklıma gelmedi bakmak. Modun düzenli oynayanlar için ve sadece hikayeli fifa oynamak isteyenler için 2 ayrı puanlaması var diye düşünüyorum.

Düzenli oynayanlar için, ''Ooo hikaye, ara sahneler, geliştirmeler... Ben 3 gün uğraşır elemanı Ronaldo yapar zirvede Real Madrid'e gider bırakırım heheh'' hayalleri maalesef suya düşüyor. Çok seçenekli gibi ilüzyonel şekilde oluşturulmuş belirli bir hikaye içerisinde, ''1 maç + 1 antrenman ve hooop ara sahne'' kombinasyonunu x20 yapınca Journey modu ortaya çıkıyor. 3 maçta bir takım değiştirince hiçbir şeyi geliştirmeye adapte olamıyorsunuz. Hikaye cringe olsa da ara sahneler Alex'i ciddi ciddi önemsemenize neden oluyor, bunu sağlayan şey hikaye değil, yüz animasyonları. En ufak duyguyu bile yansıtıyor animasyonlar. Bu adamlar embesil değil, 1-2 maç + 1 ara sahne yerine 10 ya da 20 maç ve sonrasında 1 ara sahne kombinasyonuyla modu onlarca saate çıkarabilirlermiş rahatça lakin sizin de aklınıza hemen gelen birsürü casual sebepten ötürü bunu compact ve kısa yapmışlar. Dolayısıyla düzenli oynayan kitle için bu mod 1/10'dan fazlası değil.

Hikayeli FIFA oynamak isteyen, merak eden, seriye küsen, PES'e kaçmak üzereyken merak edip gene FIFA alan kitle için yapılan bu modu, bu amaçla oynayanlar kısmen eğleneceklerdir diye düşünüyorum, ama onlar da akıllarına gelen yüzlerce seçenek yerine baştan belirlenmiş bir hikaye içerisinde ilerlerken, modun başında sunulan seçeneklerin 10 farklı renkli formadan öteye gitmediğini anlayınca üzülecekler. İki satır diyalog ve hint dizisi tadında uzun bakışmalar izleyip kapatacaklar. Onlar içinse 5/10'dan fazlası değil.

Tek beğendiğim , son chaptera doğru rival yani bir takım arkadaşını bizimle linkleyip, paslaşmalarımızı, ortak gollerimizi, ilşkilerimizi vs. ilerletme , tek Hunter'ı değil o arkadaşımızı da kontrol edebilme özelliği, fikri , bunu bir yerlere adapte etmeleri lazım. Bir de bizim elemanın ünlü oyuncuları görüp napacağını bilememesi falan hoştu.

(lan ne yazmışım fifanın cörnisine bee)
MuhallebiMuhallebi
Üye
Saltuklu dedi:

Geçen gün Youtube'da saçma şeyler bulmak için art arda kötü thumbnail leri olan videolara tıklayıp Anne Frank'ı öğrendim. Daha sonra In the Aeroplane Over the Sea araştırırken bazı şarkıların Anne Frank için yazıldığını öğrendim. Şimdi de forumda görüyorum.

Bunlar kısa zaman aralıkları ile oldu. Sanırım galaksi kendimi yakarak intihar etmemi istiyor.

Aeroplane Over the Sea'yi ben de hayatımda ilk defa 2 gün önce duydum. Şimdi burda görüyorum.

Tesadüfen yaşıyoruz sanırım.
SamsonSamson
Üye
Ulan daha geçen hafta muhallebi yedim, tövbe bismillah...
MosquéteroMosquétero
Üye
ben de daha geçen otistik bir insanla karşılaştım. neler oluyor?
CuriosityCuriosity
Üye

ben de daha geçen otistik bir insanla karşılaştım. neler oluyor?

Otistik değil hocam orospu çocuğu.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Age of Decadence:

İyi bir oyun olduğuna dair zevkine güvendiğim kişilerin yorumlarını okumuştum ancak beklediğimden de iyi çıktı açıkçası. Uzun süren yapım aşaması ve yapıma başlanan motorun oyunun çıktığı zaman için tam bir kütük olması dışında eksiği yok oyunun. Diyaloglar iyi tasarlanmış, mekan tasarımları etkileyici olmayı başarıyor. İletişime geçilen her NPC'nin bir motivasyonu olduğu, sadece hikaye ilerlesin o da bir şey söylesin diye oraya konmadığı çok belli. Dövüşler cidden zor ancak çoğundan da bir şekilde kaçınmak mümkün. Şu ana kadar 3 karakterler oynadım (merc, loremaster ve prateor) hepsinde de apayrı bir hikaye oynadım. Muhtemelen diğer karakterleri de denediğimde bambaşka bir hikaye oynayacağım. Bu açıdan da oldukça etkileyici oyun.

Çoğu yerde kısa olduğu yazılmış, haklılık payı da var aslında. Toplam 36 saat oynamışım 3 kere bitirmek için. Oyun başı ortalama 12 saat gibi bir süre. Gerçi ilk oynadığımda mekanları tanımadığım için çok zaman kaybettim sonrakiler daha kısa sürdü. Oyunun kısa tasarlanması tekrar oynanabilirliği düşününce teşvik edicilik katmış bence. Özellikle devasa şehirlerde bize amelelik yaptırıp oradan oraya boş boş koşturmaktansa doğrudan bizi görevle ilgili noktaya göndermesi falan bir yandan oyunu kısaltırken bir yanda da tekrar oynamayı gözümüzde büyütmüyor.

Birkaç yerde de oyunun Roma çöküşünü konu edinen bir ortamda geçmesi yeterliydi keşke fantastik kısımlara girmeselerdi denmiş. Ona katılmadım açıkçası zira fantastik olan kısımda da ciddi Mısır ve Mezopotamya mitolojisi etkisi görülüyor. Özellikle artefactlar, onların kullanılışı gibi şeylerle beraber oyunun bu yönü de kuvvetli olmuş bence. 90/100 hak ediyor.

Beğenenler: CombiningPerson, Corax

tolga_pctolga_pc
Üye
Half Life: Echoes 8/10

GoldSrc motoru yani HL1 orjinal motoru nasıl bu kadar harika görünebiliyor aklım almadı, herif tek başına muhteşem iş yapmış. Mod o kadar sağlam başlıyor ki orjinal Half Life 1 bu deseler sırıtmaz. Tüm seriden ses parçalarını ve sahneleri öyle birleştirmiş ki yağ gibi akıyor herşey. Kurgu da sunum da, npcler de on numara. Black Mesa modu şunun kadar etkilemedi beni.

Kaza olmadan az evvel tesise varmış ve çalışma sahasına doğru giden bir çalışansınız ve Gordon deneyi yaparken siz de o esnada tesisin yünik ve daha önce görmediğiniz köşelerinde yürüyorsunuz.

Sanırım tek beğenmediğim kısım zorluğu oldu, kötükıçlık yapıp Hard açtım lakin incelemelerde de bahsedilmiş bundan, mod aşşşırı zor. Benim gibi hardcore fpsci bile olsanız ölmeme olasılığınız yok.
Resim
Spoiler:
image

image
MuhallebiMuhallebi
Üye
Modern Warfare 2

Ne oyundu be. Güzel oluyor böyle anı tazelemek. Amına koyayım Shepherd.

Ayrıca adamları kovup yaptıkları yarrak gibi MW3'ün de amına koyayım.

Hans Zimmer'ın da taşşaklarını boynuma dolayam.
AstusAstus
Üye
Saatlerce Rust'da sniper only headshot oynadığımız zamanlar aklıma geldi lan

deli gibi eğleniyorduk

Beğenenler: __skytalker__

CyroCyro
Üye
Infinite Warfare'ın senaryo modu da güzel bence. Hatta Modern Warfare 1-2'den beri en beğendiğim CoD oldu. Stüdyoya Naughty Dog'dan eleman almışlardı onun yararı olmuş. Temel oynanış ve bölüm dizaynı hala düz Call of Duty tarzında tabii ama gayet eğlenceliydi. Millet yargısız infaz etti adeta. Respawn'dan Infinity Ward'a geri dönen senior pozisyonunda adamlar var, sonraki oyunları da yine güzel olacak muhtemelen. (cod standartlarına göre tabii)

Beğenenler: Astus

discussioncontroller