OYUN YAPIYORUM ! [yeni başlayanlara]
©é®é®z©i
Üye
alın si.ze
Golden Eagle
Üye
Daha önce bu konu hakkında çok yazıldı ve yazın çok hata içermekte onları düzeltmek için zamanım yok iyi bir araştırma yapıp düzeltmeni tavsiye ederim.
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Mario'nun hangi oyunu rpg?
Buğrahan
Üye
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Ahaha, hiç denk gelmemiştim. Halbuki SNES'in neredeyse tüm oyunlarını hatim etmiş adamım. Mario'nun kaybolduğu vardı bir tane, kasabadaki elemanlara soruyoduk falan. Bilmeceler vardı, eğiticiydi :D O da RPG sayılmazdı zaten. Legend of Seven Stars iyiymiş ama.
Misafir
Abi oyun yapım aşaması sadece programlamadan ibaret değildir, dizayn mevzuunu çok göz ardı ediyorsunuz forumda gördüğüm kadarıyla ama zaten çoğunluğun orijinal iş çıkaramayışı ya da programsızlıktan dolayı pes etmek zorunda kalmaları, tasarım aşamasıyla programlama aşamasını çok iyi ayrıştıramadıklarından dolayı.

İşin bu yönüne de eğilirseniz güzel olur bence.

Saygılarımla...
©é®é®z©i
Üye
yazdıklarımın hiçbirinin yanlış olması mümkün değildir çünkü makalenin her paragrafı orjinal sitelerinden alınmıştır ve makalemde oyun yapımımının sadece programlamadan ibaret olmadığınıda gösteriyor.emin olun 4-5 saat araştırma yaptım...
Golden Eagle
Üye
Yazdıkların oyun motoru değil basit oyun geliştirme yazılımları. Oyun motorunu kullanabilmek için programlama diline hakim olmak gerekir. Oyun geliştirme yazılımları programlama bilmeyen insanlar için yazılmıştır.

Grafik programcısı, ses programcısı diye ayrılmaz. Oyun motorunun grafik kısmıyla ilgilenen arkadaş grafik çizmez tasarımcıdan aldığı grafikleri oyun motorunun en ideal şekilde çalıştırmasını sağlayacak algoritmaları kullanır, tasarlar vs. vs.

Bunun gibi bir çok yanlış.
Phoenixlin
Üye
Hmps neresinden tutsam ki...

Oyun motoru ile "ben kendime oyun yapabiliyorum oley" programları arasındaki fark
Unreal 3 motoruyle Game Maker arasındaki farktır hacı. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam Unreal 3 motoru bedavaya kullanılabiliyor.

Devamına üşeniyorum. Database'e kopyalamam gereken veriler var stajda asdasd

Bir de şu "Miras değil alınteri" geyiği yüzünden ilk izlenim olarak seni trollenmesi müstahak kişiler listeme alıyorum.

Phoenixlin
Üye
Ha development kit ha motor yau =) Takip etmiyorum zaten de bi yerde okuduğum kadarıyla salladım işte :d
YaMaJJ
Üye

yazdıklarımın hiçbirinin yanlış olması mümkün değildir çünkü makalenin her paragrafı orjinal sitelerinden alınmıştır ve makalemde oyun yapımımının sadece programlamadan ibaret olmadığınıda gösteriyor.emin olun 4-5 saat araştırma yaptım...

Geagle onca sene okul okudun ama bak adam 4 saatlik bir araştırmanın sonucunda senin o kadar senede öğrendiğin bilgileri öğrenmiş. Tebrik ediyorum seni kardeşim. Umarım paylaşımlarının devamı gelir.

Ayrıca RPG Maker'ı öğrendiğim iyi oldu. Rol yapmaca oyunlarını çok severim. Hep rol yapmaca oyunu yapmak istemişimdir. Tekrar teşekkürler bu program sayesinde benim de bir rol yapmaca oyunum olacak artık.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller