Street Fighter x Tekken
haşin ve sert
Üye
Oyunun çok başarılı olacağına inanmıyorum.
Başlıca sebepleri ise street fighter'ın hit combo yanı arka arkaya yapılan sersemletici kombolarla dövüş, Tekken'in ise juggle vurarak havaya kaldırma ve düşürmeden pataklama (hatta yerde vurma ki bu SF'de yok)mantığında olması,
Tekken'de slide yani yana kayarak hareketten kaçma, yandan ve arkadan özel yakalama tipleri ve bazı korunulamayan hareketlerin olması, fakat bunların SF'de olmaması başlıca sebepler.
Yani Tekken'i tekken yapan şeyler zaten SF'den farklı olmasıydı.
İşin özeti "Havadan tekme yerden çelme ile ile oynanan tekken bizden değildir..."
darkprensdarkprens
Üye
Ogre'yi bildigin icin hic ugrasmamislar ama bildigin Seth'in vucudunu almislar. :D
darkprensdarkprens
Üye
Offf karakterlerin hareketlerine baktim Sf kismindan da bikac degisme var, Abel'in yeni bir hareketi var mesela, Ryu'nun sf3teki tekmesi geri gelmis ki combo surdurmek icin super bi hareket, Juri'nin de ileri medium tekmesi (oturunca guard olanlara karsi vurabilmek icin) ASIRI HIZLI olmus, tekrar seslendirme yapmislar Juri icin de artik ince ve seksi yerine sesi kalin ve hizli olmus, tabi ki o seksilik hala mevcut :D. Herkesin seslendirmelerinde minik mink degismeler var, reversallarda "hah simdi yakaladim seni" gibi seyler diyorlar Shoryuken yerine cok uymus. tag-in tag-out olaylari bile cok guzel olmus, mesela ibuki ve yoshimitsuyu secersem ben, ibuki yoshimitsu! diye bagiriyor oyle gidiyor. Kazuya Heihachi'ye babalik diyor ki cok iyi olmus o, babasinin dusmani olmasina ragmen ona hala saygi duydugunu gosteriyor cunku.

Onun disinda Tekken karakterleri oyle guzel uymus ki bu oyuna.. OF! Street fighter karakterlerine gore cok farkli oynuyorlar en az 5-6 tane special attackleri var ve analog yerine daha cok tuslari kullaniyorsun.

Bu benim icin herhlade en iyi SF oyunu olacak orgazmik yani direk :D Tek yakindigim taraf gem sistemi olmus, bikac saniye sonra adamlari yesil, kirmizi, mavi vs. gibi renklerle gormek pek hos olmuyor bence.

EDITTO: Chun-Li'm Street Fighter 3teki gibi olmus hareketleri yani charge degil onun yerine yarim daire yapiyorsun <3 offff super :D Spinnig bird kick tabi ki charge olarak kalmis, ve tekmeleri ceyrek daire ileri tekme olmus, hmm garip :D
darkprensdarkprens
Üye
Oyunda asiri kullanilicak birsey olacak. Bence patch edilmesi gerekiliyor.

Focus attack'a benzer birsey var adi charge attack herhalde dash cancel falan yapabiliyorsun, ama bunun olayi cok fazla beklettiginde super combosunu yapabiliyorsun karakterin, beklemeli yaptigin icin de metreden birsey gitmiyor.

Kombo sirasindayken ise takim arkadassini cagirabiliyorsun bu metrenin 3te 1ini goturuyor. Law veya vega diyelim 3-4 saniye suren kombolari var. Vega'nin yuvarlanmasi mesela. vega yuvarlanirken takim arkadasini cagirip karakterini charge edip metre goturmeyen bir super combo kolaylikla yapilabiliyor.

Bence biraz asiri guclu kaciyor bu olay. Ha , patch edilmezse ben de kullanirim tabi :D

Bu da takim halinde olan karakterlerin intro'lari , muthis ya :D

Bunda juriyle bison, Jinle xiaoyu yok ama olsun. :D Dlc karakterlerinin de introlari nasil olacak merak ediyorum. Elena ise 2 kusur metre olmasina ragmen yine de cekici bi kizdi Sf4 grafikleriyle guzel yapabilcekler mi bilmiyorum :D

peace
Üye
Bu kadar detay içinde boğmaz umarım oyun.
Mister NO
Üye
bense aksina daha detaylı olmasını isterim.sf4 de pek çeşitli gelmemişti bana bu bağlamda.hep aynı girişleri izlemek bi yerden sonra sıkıyor.millet hiç izlemeden dövüşe başlıyor.hadi girişler neyse de mekanlar sf4'e göre daha çeşitli olmalı.
darkprensdarkprens
Üye
Mekanlar suanlik az gbi toplamda 12 tane falan var herhalde, ama bu mekanlarin cogu her raund degisiyor. Dinazorlu bi bolumde kopruden asagi atliyor takimlar falan filan.

Oyunun kombo sistemi tekkene daha cok benzemis. Eger havadaysa yere dusune kadar sektirebiliyorsun. Yere dustugu an icersinde de tekme atabiliyorsun.
darkprensdarkprens
Üye
DLC tekken karakterleri; Lars ve Alisa, Lei ve Christie, Jack ve Bryan

Ek olarak da Pacman

Dlc Sf karakterleri; Dudley ve Elena, Sakura ve Blanka, Cody ve Guy

Ek olarak da Megaman

Dlcler hala yapim asamasinda oldugu icin karakter seslendirmeleri yok Bu karakterlerle beraber 50den fazla karakter olacak toplamda. Ps3 Exclusive Karakterleri bedava dlc olacakmis. Martinn 6sinda ps3 ve xbox icin cikacakken martin 9unda ps vita icin cikacak. Bakalim karakter dlcleri ne kadar olacak.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Cole yerine Nathan Drake olacakmış lakin Sony'nin Japonya ayağı Cole'u isteyince vazgeçmişler Natnan dan. :D
darkprensdarkprens
Üye

Cole yerine Nathan Drake olacakmış lakin Sony'nin Japonya ayağı Cole'u isteyince vazgeçmişler Natnan dan. :D

Nathan Drake iyi olurdu diycem de Sf4 grafikleri ona hic yakismazdi :D Cole bile zar zor yakisiyor :D
discussioncontroller