Askere Gidecekler Buraya
SamsonSamson
Üye
Beyler siz salak mısınız? Bedelli yapanları da 3 senelik askerlik yapanların arasına atmıyorlar ki, tabi ki de arada eşşşekler gibi fark var.

Aklı olan kredi çeker gider.
Curtis JamesCurtis James
Üye
Samson dedi:

Beyler siz salak mısınız? Bedelli yapanları da 3 senelik askerlik yapanların arasına atmıyorlar ki, tabi ki de arada eşşşekler gibi fark var.

Samson, sen askere gitsen bence Samson'a çıkardı askerliğin.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
tolga_pc dedi:

1 ay ile 6 ay çok fark eder diye düşünüyorum ben de. 5 ay 18 gün izinsiz , 5 ay da değil hani. Hem psikolojik hem de zaman kaybı olarak gözden çıkarılabilir gayet 15 bin lira. Büyük ihtimalle de 20 bin lira oalrak konan kaba taslak hesabı bu yüzden 15e düşürdüler.

Psikolojik açıdan fark eder mi fark eder ancak bedelli bekleyenlerin ciddi bir kısmı hazır iş güç edinmişken bu işinden olmak istemeyen bir kitle. Hatta genelde uzun dönem yapacak kişiler ulan 1 yıllık maaşımdan daha azını verir işimden olmam gibi bir mantıkla bedelliye abanmıştı bir önceki seferde. Şimdi her türlü adama işini bıraktırıp 25 gün almaktan bahsediyorlar ki bu ancak askere gitmeyi manevi sebeplerle istemeyenleri tatmin edecek bir plan. Bahsettiğim gibi işinde gücünde olan adama giren yine girdi.

Ulan zaten sığır sürüsü yönetir gibi ülke yönetiyorlar. Çıkarsın bir kararname, askere alınan adam terhis edildiğinde işine aynı mevkiden devam eder diye ak göt kara göt belli olsun.
SamsonSamson
Üye

Samson dedi:

Mizah karadeliği beni içine çekti hojam, partiküllerime ayrılıyorum.
CuriosityCuriosity
Üye
Samson dedi:

Samson dedi:

Mizah karadeliği beni içine çekti hojam, partiküllerime ayrılıyorum.

Samson annen askerligi Red Light District'te mi yaptı ?
JerryJerry
Üye
6 ay askerlik yapınca, 6 ay boyunca alacağınız maaşı almadığınızı düşünün.

10 yıllık bir mühendis ortalama 8.000 lira alıyor desek, bedelli ile kaybı 23.000 lira olacaktır. Normal şekilde askere giderse ise 48.000 liralık maaş kaybına uğruyor.

3.000 lira maaş alıyorsunuz diyelim, bedelli ile kaybınız 18.000 lira olacak. Normal şekilde giderseniz de 18.000 liralık maaş kaybına uğrayacaksınız.

1 ay ile 6 ay sonra aynı işe dönmeye çalışmak farkını da iyi düşünün.

12 aylık askerlik yapacaklar hiç düşünmeden atlasın zaten, 15.000 lira gözünüze çok görünebilir ama ödenmeyecek bir miktar değil.

Şu 28 gün mevzusunun da işin son kısmında kaldırılacağını düşünüyorum, mevcut askerlerin üzerine o kadar adamı sokacak kışla yok. Fiyat arttırmak veya gaz almak için eklenmiş gibi bir havası var.

Beğenenler: tolga_pc, MAVİSAKAL

tolga_pctolga_pc
Üye
Aynen, daha birkaç saat önce onca yeni asker girişine izin verecek kapasitemiz yok diyorlardı, yüzbinleri nereye sokacaklar ben de merak ediyorum.
dodgerdodger
Üye
tsk'yı küçümsemeyin. sokar o kadar adamı bi taraflarına, yeter ki sokmak istesin.

Beğenenler: Corax, Dave Blake

PhenomenonPhenomenon
Üye
dodger dedi:

tsk'yı küçümsemeyin. sokar o kadar adamı bi taraflarına, yeter ki sokmak istesin.

ahahah

MuhallebiMuhallebi
Üye
Samson dedi:

Aklı olan annesine kredi çektirir gider.

Senin için düzelttim dostum. :)

discussioncontroller