Askere Gidecekler Buraya
Buğrahan
Üye
Cıks, siyah çorap bolca ve beyaz iç çamaşırı Haki renk iç çamaşırı gerekiyor. Komutanı geçtim de, mazallah adın çıkar kalpli don ile görürlerse diğer er'ler. Sonuçta banyolarda yatakhanelerde d.. d...k ne varsa meydanda geziyor.

Haki renkmiş hacu(üste) özür. =) Daha gitmedim askere, zaten espri diye turguta yazdım :D
cocoldplay3
Üye
İğne-iplik al (nefte ve rütbe diktircekler sana çok lazım oluyor)

4-5 tane iç çamaşırı, 7-8 tane don (haki renk) 3-4 çiftte dandik çorap al. Orda alırsın bunları. Çünkü askeriyenin kantininde çorap ve atlet(haki renk) daha ucuz oluyor. Bide yıkamak ve yıkatmakla uğraşmazsın. Ben kullan-at yapıyodum.

Yine dandik bir tıraş çantası al.

Islak mendil mutlaka al. Yani ben bu mendillerin en verimli olarak askeriyede kullanıldığını düşünüyorum hayat kurtarıyor orda:)

Mutlaka ama mutlaka askılı cüzdan al. Cüzdan kaliteli olsun özellikle askı kısmı. Malum heryere cüzdanla gidecen tuvalete bile.

Tuvalet kağıdı götür 6-7 rulo

Bot tabanlığı al. İlk 1 ay (yani acemilik süresince) ayal tabanların ayvayı yiyecek. Özellikle vücudun ham ise durum fena. Tüm gün ayakta duracaksın (sebepsiz yere) dolayısıyla bot tabanlığı önemli. Ben 20 milyona silikon tabanlık almıştım. Çok rahat ettim.

Valizlerin ve ve botların için kilit mutlaka al.

Yastık kılıfı al çünkü çarşafların 2 haftada 1 yıkanıyor ve inan yıkandıktan sonra daha pis geliyorlar. Temizlerini üst devreler alıyor direk:) Dolayısıyla mavi renkte yastık kılıfı al. Birde yastık kılıfına bir işaret at. Çünkü temiz ve senin olduğunu anlarlarsa direk yürütüyor çakallar.

Havlu illa götürcen ama ben şöyle yapıyodum. Haftada 1 yıkandığımız için, genellikle her hafta 1 havlu alıp duştan sonra atıyodum. Havlu 1-2 milyonmu neydi. Böyle çok kaliteli havlu götürmeye deymez. Açıkcası götürceğin herşeyi orda bırakacak şekilde alırsan daha mantıklı. Kullan-at mantığı çok iyi bu yüzden. Ben terhis olduğum zaman her şeyi orda ihtiyacı olanlara vermiştim.

Kitap okuyacaksan okuma lambası al. Çünkü ışıklar 9-10 gibi söner.

Ayak çok önemli bak. Ayak için mantar ilacı al. Pudra al. Ayak kokusunu önleyici şeyler al. Onları orda bulamazsın. Ben bile düzenli olrak ayak bakımı yaptığım halde mantar başlangıcı gözükmüştü. Mantar kaçınılmaz gibi bir şey.

Pahalı spor ayakkabı götürme. Dandik birşey götür.

Mutlaka ama mutlaka saat al yanına. Saat orda en önemli ihtiyaçtır. Ama dandik bir saat götür. Direk yürütürler. Genelde askeriyede çakma casio saatler modadır. Onlardan bir tane al yolda bıraksan bile almazlar o saati:) 5milyonada var 20 milyonada.

Tırnak makası 2 çeşit al. Bir el için birde ayak için.

Kulak çöpü önemli bak.

Yine dandik bir eşofman takımı götür. Geceleri onla yatacaksın. Sana verdikleri eşofman takımı ilede sabah sporuna çıkacaksın. (istikameti gece yattığın eşofman takımı ile  yemek istemezsin. Dolayısıyla sabah sporlarına onların verdiği takımla çık)

Aklıma gelenler bu kadar şimdilik.
oropheroropher
Üye
@cocoldplay3

çok teşekkür ederim abi, işte böyle gelin bana :)
Buğrahan
Üye
cocoldplay3, abi verdiğin bilgileri not defterine geçiyorum. >:D

Abi yalnız delmelik beyaz hacışakiri unutmuşsun? :(
The White Lord
Üye
Buğrahan dedi:

::) Nası yani? ;D
monster_42
Üye
Buğrahan dedi:

Muhaha erkek yurdunda görmüştüm.Musluk başlığı falan  ;D

Alta;Ahahah.Musluk başlığıyla sabunu deliyor.Bi taraflarına dürttüğü yok musluk başlığını.
Buğrahan
Üye
OMG! Musluk başlığı ne la? :weirdface: Şimdi anlamadığım, musluk başlığını kendini nasıl tatmin ediyor? Arka ön? :S

The White Lord, asker arkadaşlar anlatmışlardı. Yalancılarıyım ::) Yapan varmış.
Aracnoid
Üye
tuvalet kağıdına ne gerek var yahu?
yani yanında götürmeye..
oropheroropher
Üye
Aracnoid dedi:

tuvalet kağıdına ne gerek var yahu?
yani yanında götürmeye..

e abi orada herşeye kolayca erişimin olacağını düşünmüyorsun sanırım?
tuvalete tuvalet kağıdı koysalar 10 saniye içinde biri alır dolabına hacılar onu..
otel mi orası..
The White Lord
Üye
Cd Oyun dergisinin eski sayılarından birinde, "yanınıza kilit alın, ama mümkünse anahtarlı değil de numaralı olsun" demişti Göktuğ abi. Doğru mu acaba? (Aslında bu başlığa bi tane de Gök++ lazım :))
discussioncontroller