Skyman ile Röportaj
Çağlayan
Üye
[center][img width=672 height=535]http://img819.imageshack.us/img819/8534/skymanvspacman.jpg[/img][/center]

[20:49:08] Oyungezer: isim nick soyisim alalım önce
[20:49:21] Skyman: Göker "Skyman" Nurbeyler
[20:49:39] Oyungezer: Sayın sevgili skyman, neden "hava adamı?"
[20:51:23] Skyman: Aslında çok da havada aramamak lazım cevabını. 7 yaşından beri kullandığım ve neredeyse tescil ettirdiğim nick name'im Skyman; neredeyse ikinci adım.
atari65xe'mi ilk oynayacağım zaman bu rumuz furyası yeni başlamıştı. Adım yerine rumuz diye tutturunca babam adını yaz demişti. "türkçe olmucak" diye tutturunca babam adını kabaca ingilizce'ye cevirelim diyip bunu önermişti.hala ilk günkü keyifle kullanıyorum skyman'i. Havaya girmem ama hava adamı diye.
[20:52:33] Oyungezer: Dergide de bu nick ile yer almaktasınız, kendinizi Oyungezer çerçevesi içinde kısaca tanıtabilir misiniz? (sevgili okurlar, bu kısımlar sıkıcı ön hazırlıklar, birazdan coşacağız)
[20:54:57] Skyman: Hmmm aslında okurlara kendimi tanıtmam OGZ çerçevesinin dışına çıkacaktır. 10 küsür yılı devirdim Level&OGZ ile.  RYO&Strateji ile başladığım oyun yazarlığım DVO'larla zenginleşti.  Şu anda OGZ'de serbest yazarlığıma devam ediyorum. Bunun dışında çok uluslu bir şirkette yöneticilik yapmaktayım.
[20:56:09] Oyungezer: Madem oyun dergilerinden bahsediyoruz, biraz oyunlara dalabiliriz di mi? Ofiste oynanmasını en çok istediğiniz oyun hangisidir? (uzun eşek, saklambaç, kör ebe?)
[20:56:57] Skyman: rus ruleti ofiste yasaklandığından beri oyunlardan aynı keyfi alamıyorum. Aydın havası belki.
[20:57:33] Oyungezer: Ofiste günler nasıl geçiyor, biraz ofis ortamı dedikodusu verseniz okurlar da zevkten dört köşe falan olsa?
[21:00:11] Skyman: İnanır mısın bilmem ama İzmir'deylen ofise daha sık giderdim.  Gerek iş yoğunluğu, gerekse ofisin evime 1 milyon km olması nedeniyle belki de en az uğrayabilen kişiler arasındayım. Ofis halkı Ps3 oyunu ödünç vermek gibi hilelerle beni çekmeye çalışıyorlar. (Serpil, Adriana Lima'nın ofise uğradığını söylemişti. İnanmadım ama kendisinin WoW oyuncusunu olduğunu okuduğumdan beri bir soru işareti kaldı aklımda.) Bildiğim kadarıyla ofis ayın son günlerinde çılgınca çalışıyordu. Reklam yapmak gibi olsun süper bir iş çıktı ortaya.
[21:01:51] Oyungezer: Reklam yapmak gibi olsun bence, süper olmuş dergi, herkesin ellerine beynine sağlık. Beyin dedim karnım acıktı benim, şiddet içerikli bir oyun önersene bize? (konudan konuya sıçramakta son nokta?) (Göker'in kafasını karıştırmaya çalışarak daha dürüst yanıtlar koparmaya uğraşmak)
[21:02:49] Skyman: Plants vs Zombies.  O masum zombilere bitkilerin yaptıklarını görsen kanın çekilirdi. Şerefsiz patates, namussuz mısır
[21:04:14] Oyungezer: Ben keyifle oynamıştım o oyunu, gargantuarlar bitkilerimi ezerken de hiç mutlu olmamıştım hani. Btg eğilimli bir yanıt hissettim, eski zombilerden miydin yoksa? Btg için çalışmaların oldu mu hiç?
[21:05:11] Skyman: BtG nin ilk zamanlarında kitap tanıtımların yayınlanmıştı orada da.  Aslına bakarsan undead cemiyeti arasında en sevmediğimdir zombiler. Peynirli tombiden daha çok sevmem zombiyi.
[21:06:19] Skyman: Tombiyi eski nesil ayak kokan çerez diye hatırlayacaktır. (Aslı'yı iğrendirip kaçırma çabaları)
[21:06:37] Oyungezer: Kitap tanıtımları deyince aklıma bir aralar yazdığın lost library sitesi geldi. (ve yaşlı okurlardan bir vuhuuu sesi yükselir)
[21:08:42] Skyman: Lostlibrary efsaneydi. süper bir kadro inanılmaz bir emekle bilim kurgu ve fantastik kurgu edebiyatları adına çok güzel bir ortam oluşturmuşlardı. Ben de çok şey öğrendim oradan. Çok iyi arkadaşlar edindim.  LL'de Ravenloft bölümünü hazırlar, serbets makaleler yazardım. Vay be yaşlanıyor muyuz neyiz
[21:09:31] Skyman: Yaşlı okurlar deme ya. Vaz geçtim ben, hala genciz hala güzeliz.
[21:10:58] Oyungezer: Yaşlanıyoruz evet. Benim eltim var Göker, i-na-na-bi-li-yor mu-sun? Ravenloft demişken,... Bi dakika ya, neden ravenloft ki? Neden cezbetti seni bu seri?
[21:13:01] Skyman: Sislerin Vampiri romanı cezbetti. Christie Golden (WarCraft lord of the clans ve StarCraft: Dark templar saga'nin da yazarı) ne yazarsa okumam gerektiğini öğrendim.  Bir romana ve seriye takınca fena takıyorum.  Önce Ravenloft'u sömürdüm sonra World of Darkness: Vampire the Masq. / Dark Ages'a atladım.
[21:13:44] Skyman: şimdiki buffy'ler, twilight'lar  yazık çok yazık.
[21:13:55] Oyungezer: Vampire the masquerade'i sana tanıtan ilgili vampir oyunu değil miydi yani, kitabıyla mı başladın white wolfa?
[21:15:20] Skyman: Lostlibrary'de World of Darkness evrenine çok meraklı bir grup ve öğretmeye çok meraklı arkadaşlar vardı. PDF'lerini sömürdüm öncelikle, sonra yurt dışından kural kitabı ve romanlarını getirttim.  PC oyunu sonradan geldi.
[21:15:25] Skyman: ama sağlam geldi hani.
[21:18:12] Oyungezer: O oyunu da çok az kişi oynamıştır, biraz silikti ve fıçı kestiriyordu sık sık ama vampir evrenine iyi bir girişti. Vampirlerin disko topu gibi parlayan neşeli gün yaratıkları olmadığı zamanlardan kalma sağlam bir oyundu. Neler kattı sana, neler hissettin bu oyunu bitirdiğinde?
[21:21:17] Skyman: Bak hala fıçı diyor ya efendim kurtulun fıçı bölümünden :)  Orta Çağ'ın karanlık atmosferini ve bu karanlığın 90'ların sonu Londra'sına yansımasını oldukça iyi yansıtıyordu bence. hikaye çok iyiydi, christof karakteri gayet enteresandı (bu karakter oyundan çok önce Vampire the Masq. oyunu için oluşturulmuştu ama oyundan daha farklı bir Brujah'dı.)  Christof'un hikayesi çok hüzünlü bir aşk hikayesiydi. Oyunun tüm sonlarını gördüm ama :
[21:21:22] Skyman: ****spoil*****
[21:21:48] Skyman: "damnation with you is the greatest salvation for me"  cümlesi ve o anki atmosfer fena halde gözlerimi doldurmuştu.
[21:23:06] Oyungezer: Aha çok fena bir soru geliyor sevgili Gökercim, sınav sorularımın zor olacağını söylemiştim. Seni ne ağlattı en son? Ya da ne seni ağlatır?
[21:28:56] Skyman: kücüklüğümden beri hüngür hüngür ağladığımı hatırlamıyorum. özel hayatımla ilgili bir olay nedeniyle gözümden yaşların süzüldüğü olmuştu. malum etten kemikteniz.  ben içimdeki belli şeyleri içimde tutmayı tercih ettiğimden negatif ruh halleri genelde dışarı yansımadan sindirilir , temizlenir.
[21:29:31] Skyman: beni ne ağlatır,  normal bir insanı ağlatabilecek şeyler ağlatabilir. tabii bu eşik kişiden kişiye değişir.
[21:29:49] Oyungezer: hiç bir filmde ağladın mı mesela?
[21:32:10] Skyman: babam ve oğlum'un malum sahnelerinde gözlerim dolmuştu, zaten filmin yanında kağıt mendil veriyorlar bundle olarak. hmmm en sooon  "he was a quiet man" filmini izlediğim gün, zor bir gündü. bilmem bahane mi ediyorum ama sonunda hislenmiştim.  Heeeey bu arada sulu göz sanma beni; 60 yıllık hayatımdan cımbızla seçtiklerimiz bunlar. aman diyim
[21:33:11] Skyman: [cok sulu göz gibi gösterme beni yaw :D )
[21:34:09] Oyungezer: Niye ki, sulu göz olmak utanılacak bir şey değil :D peki ilk izlediğinde karnının ortadan ikiye yarılmasına sebep olacak kadar güldüğün bir komedi filmi oldu mu hiç? (Göker'in gülme ve ağlama eşiklerini tespit etmeye çalışmak)
[21:34:50] Skyman: sulu göz olmak kötü birşey değil ama olmadığın biri gibi gözükmek hoş değil :)  hmmmm
[21:35:50] Skyman: Hellraiser desem ...tüh yemedi
[21:36:29] Skyman: aklıma Polis akademisi geldi ilk izlediğimde gençtim savunmasızdım . Parliement pazar gecesi sineması , bak yine nostalji yaptım
[21:37:12] Oyungezer: ne güzel banyo ettikten sonra tırnaklarımızı kesip yatardık (80ler geyiği çevirmek) Bu arada "bitsin bu geyik artık" dedirten ne ola ki sana?
[21:38:12] Skyman: 80'lerin sonu 90'laırn başında çocuk olmak geyiginden asla sıkılmam. Clementine'in 80'lerde doganları nasıl manyak bir nesil yaptığından başlar, bilimum dizi, çizgi dizi ve filmle devam ederim.
[21:38:42] Skyman: recep ivedik türevi esprilerden doğan geyikler bitsin bence.
[21:39:37] Oyungezer: o film bence Türk sinema tarihinin yüz karası. Ya Dünya sinema tarihinin alın akı sence hangisi?
[21:39:42] Oyungezer: yüz akı olacak o.
[21:44:32] Skyman: Keloğlan Kara Hede'ye karşı.  şaka tabii ki.  Tek film söylemem çok zor ve çok adaletsiz olur.  Godfather, Star Wars serileri ilk aklıma gelenler.  Uzak doğu sinemasından Old Boy, Hollywood'dan Şeytan'ın Avukatı; Avrupa sinemasından Duvara karşı olabilir.  Sinema tehlikeli konulardan biri. Groundhog Day'den girip Der Untergang'dan çıkarım.  Siyah beyaz süper klasikler var ayıp oldu
[21:45:30] Skyman: Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)  diyim bari süper filmdir
Çağlayan
Üye
[21:45:40] Oyungezer: O tehlikeli konuda biraz daha gezinelim. En sevdiğin film karakteri?
[21:53:17] Skyman: yine birden çok olacak maalesef ve sanırım bir o kadardan fazlası da aklıma gelmemis olacak. inceldigi yerden kopsun :)  Spartacus (Spartacus),  V (V For Vendetta), Rick Deckard (Blade Runner), Dr. Emmett Brown (back to the future), Mace Windu (SW)
[21:54:19] Oyungezer: Hoş ^_^ Peki bu karakterlerin figürleri var mı elinde? Yoksa hangi figürlerin var evinde rafında? Posterler ya da resimler de olabilir?

[center][img width=780 height=498]http://img137.imageshack.us/img137/1530/hemaninskeletorfigure.jpg[/img][/center]

[21:58:01] Skyman: bende bir action figür merakı var fakat filmden çok FK karakterleri ve eski oyuncaklarım. Altı yaşından kalma transformers'in ofiste masamda, 5 yaşından kalma He-Man'im, Macfarlane serisindne ejderhalarım, WoW'dan shaman'im, ninja kaplumbaga'lardan rafael'im ve bilimum eski oyuncagım. bunlar istanbul'dakiler. İzmir'deki ev daha fena :) bunun dışında hoşuma giden tablolar resimler posterler.
[21:59:36] Skyman: viyana belvedere'den aldığım souls of acheron tablosu (http://www.mlahanas.de/Greeks/Mythology/Images/AcheronHirschl.jpg) ve karşısındaki dawn of war posteri bayağı bir figürün önüne geçmiş durumda. haaa bir de Ex nihilo ( http://www.davidscottwritings.com/exnihilo.jpg ) var. bilenler Şeytan'ın Avukatı'nın finalinden hatırlayabilirler
[22:00:18] Oyungezer: (oy exnihilo var sendeee, ohaa çok kıskandım!)
[22:00:50] Skyman: haa bir de arkadasımın avustralyadan getirdigi bumerangım ve Avusturya kraliyet kılıcım var, arada bir oynuyorum milleti dürtüyorum falan
[22:01:19] Oyungezer: Peki imkanın olsa bu koleksiyona neler eklersin? 3 şey sadece
[22:02:24] Skyman: Kılıç merakım var. FK evrenlerinden Drizzt'in kılıçlarını, Warhammer 40K evreninden güzel bir heykel  ve Orta Çağ döneminden görkemli bir kılıç eklerdim
[22:02:53] Oyungezer: Drizztin kılıcını Can'a hediye ederdin, o sende görse o kılıçları direk üzerine yatar bence :D
[22:03:22] Oyungezer: Peki hangi ülkeleri gezdin şimdiye dek?
[22:03:43] Skyman: Can, Drizzt kılıçlarını alacağımı bilse istediğim herhangi biriyle tanıştırırdı heralde. Yoda'nın kulğına fiske vur diyip eğlenirdim hehe
[22:04:56] Skyman: Almanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Dubai, Kore
[22:05:14] Oyungezer: İlginç bir anını aktarsana bize birinden?
[22:12:14] Skyman: yaş 14 . Almanca'yı taze öğrenmişim. İhracat yaptığımız bir Alman müşterimiz sonradan dostumuz olmuştu. onun evine gittim, ilk kez yurt dışına çıkışım. Eşi okul müdiresi olduğundan hafta içi yoktu. Kaldığım ev Frankfurt'a trenle 30-40 dk falandı. Gitmeden gezmem gereken yerlerle ilgili notlarımı almış hazırdım. Goethe'nin evine gitmek için tren garından çıktıktan sonra Kral caddesini (Königstrasse) sormam gerekiyordu. Gardan çıktıktan sonra ileride bekleyen iki abla(!)dan birine yaklaşarak Königstrasse’ye nasıl gidebileceğimi sordum. Abla eğildi ve meyva suyu ister misin dedi. Gençliğin verdiği iyi niyet, şaşkınlık ve yeni Almanca öğrenmenin “acaba yanlış mı anladım”ı eklenince uzaklaşarak az ötedeki bir abla(!)ya sordum. Abla eğilerek “elma suyu ister misin?” dedi. Ben olayı ufaktan kavrarken Bahnhofstrasse üzerinden ilerlemeye başladım. Sağlı sollu özel hayat reklâmlarını gördükten sonra akşam evde olanları anlattım.  Nasıl desem, orası Avrupa’nın en büyük açık hava(?) caddelerinden biriymiş. Haaa Goethe’nin evini buldum mu, evet gerçekten de buldum J
[22:13:48] Oyungezer: Meyve suyu derken? (ben fazla iyi niyetli yaklaşıyorum sanırım)
[22:13:59] Skyman: dimes, cappy gibi birşey
[22:14:10] Oyungezer: yani almanca meyve suyu erotik bi anlamda mı?
[22:14:24] Oyungezer: yok yani finali anlamadım <: )<br />[22:15:17] Skyman: öhöm bildiğim kadarıyla  Saft ya da Apfelsaft'ın öyle çok terminolojik bir anlamı yok, hmmm hayal gücü ve yorumlarınızı genç dimağlardan uzak tutunuz lütfen.  evet yok öyle birşey, kod kelimeydi heralde
[22:16:11] Oyungezer: eaa, bu kısmı eklemesem mi ki? Yok benim yaşadığım kafa karışıklığını yaşayanlar olacaktır, kalsın : p
[22:16:36] Oyungezer: alman dedin, ben diyorum ki alman indüstrial rulz. sen de diyorsun ki ____ _____ rulz.
[22:17:00] Skyman: yok yok Rammstein candır. hatta Rammstein sevenlere Unheilig diyim mükkkemmel gruptur
[22:17:26] Skyman: 2004 - Zelluloid albümü tavsiyemdir
[22:25:55] Oyungezer: Peki İstanbul trafiğinde, saatlerini yolda geçirirken arka fon müzikisi olarak neler dinliyorsun? (tarz araştırması)
[22:27:44] Skyman: ruh halime göre değiliyor aslında.  müzik zevkini tek tarzla anlatamayanların genel sorunu ve cevabi aslinda. Yabancı müzik ağırlıklı dinlerim. Power, doom ve senfonik ağırlıklı olmak üzere metal dinlerim. Sinatra-Engelbert-L. Armstrong ve Queen hayranlığım bulunmakta. Bunun dışında Broadway, Viyana ve Londra tabanlı müzikallerin sağlam bir hayranıyım. Yorgun olduğum günler ise Gregorian dinleyerek rahatlarım.
[22:28:33] Skyman: sabah Dark tranq. - my negation'la işe gittim akşam Gregorian - the circle ile döndüm , diyim anla sen
[22:28:48] Oyungezer: "bu albümü dinlememiş olan hayatın en büyük güzelliklerinden birini kaçırmış olur!!1!!!bir!" dediğin bir albüm var mı?
[22:29:06] Oyungezer: sabah uyanmaya, akşam uyumaya çalışmışsın . p
[22:29:30] Skyman: ben çözdüm senin zor soru olayını; çok seçenekli cevap verilebilecek sorulara kısıtlı cevaplar istiyorsun cevap verecek kişi acı cekiyor.
[22:30:05] Oyungezer: ahah xD
[22:31:29] Skyman: madem öyle ben de hile yaparım bol bol best of söylerim :)   Queen - Greatest hits 2 derim mesela
[22:32:51] Skyman: Pink Martini üzerine Opeth, Julie London üzerine Kamelot-Hammerfall dinleyen adamım ben yaklaşma bana
[22:33:30] Oyungezer: Eaa, zor bir kurbansın sen. Genelde röportajdan ağlayarak çıkıyor benim kurbanlarım. Daha farklı bir saldırı tekniği denemeli.
[22:33:40] Oyungezer: Şu diziyi ben çekmeliydim dediğin dizi?
[22:34:11] Skyman: Carnivale.  diziye devam etmek icin cekerdim. yedirmezdim HBO'ya.  keşke lost hic yapılmasaydı da Carni'ye S3 gelseydi.
[22:35:29] Oyungezer: Ya ölmeden önce tek bir bölüm dizi izleyebilsen ne olurdu bu?
[22:35:37] Oyungezer: (fantastikleşiyorum)
[22:36:07] Skyman: ölmeden önce Çağrı (the Message)'ı izlesem ; tamam ya vurma
[22:36:40] Skyman: hmmm coupling'i pek severim, eğlenirdim mutlu ölürdüm heralde. giggleloop, shadim diye diye giderdik hehehe
[22:37:16] Oyungezer: shadaim ne bölümdü ya... oy oy. (yeni soru geliyor)
[22:37:35] Oyungezer: skyman neyle beslenir, mutfakta kendisine ne pişirir, ne hazırlar?
[22:37:49] Skyman: aaaa ölmeden önce Six feet under da izlenir, o da hayatımın dizilerindendir, hem ölüm etrafında hayatı anlatıyordu daha ne olsun
[22:38:46] Oyungezer: Six feetin finali, hatta son 10 dakikası güzel bir hazırlık olur ölüme.
[22:39:47] Skyman: Sia'dan de mi :))     hmmm pratik şeylerle kendisinin pişiremeyecegi şeyleri birlestirir. basit sebze yemekleri, pratik carnivore gıdaları ve  bol bol zeytinyağlı-yogurtlu gida.  Ege mutfagı her sekilde.  Yapamayacaklarımı hazır alirim (yaptıklarım hazır alacaklarımın teminatidir)   veya bazen İzmir'den kargo gelir, kapıda kedi gibi dolasırım o zama nda haha.
[22:40:33] Oyungezer: etobur musun otobur mu?
[22:41:13] Skyman: ikisini dengelemeye calisiyorum ama ege mutfagından olacak ot biraz agir basıyor.   hmm yada otobur gibi gözüküp bana yaklaşanları avlıyorum.
[22:42:28] Oyungezer: çay mı kahve mi? Kahve neyli?
[22:43:03] Skyman: dışarıda sokakta bir kız kişniyor mu boğazına lavabo açacağı mı kaçtı anlamadım; garip bir yaşam formu.    hmmm kahve,  kapuçino
[22:44:36] Skyman: yemek bölümüne balıgı nasıl eklememisim ben. süper mangal yaparım reklamımı yapayım :)
[22:44:33] Oyungezer: xD yarıldım. sütlü o zaman? Madem kişniyen hatunlardan konu açtın, bi geyik soru daha geliyor: bir hatunla adaya düştün ve onu tavlamak için tek cümlen var. Ne dersin?
[22:45:25] Skyman: insan neslinin devamı için doğurganlığı geçmeden ....nasıl desem görüşmemiz gerektiğini söylerim.
[22:45:44] Oyungezer: cümle kur :D
[22:45:59] Skyman: kabul çok romantik değil, kadın ruhuna dokunmuyor ama şartlar bunu gerektiriyor be
[22:46:05] Oyungezer: yani korkutur musun insanlığın sonu falan diyerek, iltifatlar mısın?
[22:46:07] Skyman: tanıyor muyum bu hanımefendiyi
[22:46:12] Oyungezer: yo hayır :D
[22:46:21] Oyungezer: ama sarışın ve uzun boylu.
[22:46:43] Skyman: yav 2 kelime etmeden tavlamaya girişmek, pardon kaç yıldır yalnızsın demiştin? :D millethele dur bir soluklan yiğenim demez mi
[22:47:28] Oyungezer: ahah kopuyorum xD ama adaya düştünüz yani, ama gıcık bi hatun. İlla tek can alıcı bir cümle peşinde.
[22:47:38] Skyman: hem nedir bu genelleme türk erkegi sarısı nve uzun boylu sevmek zorunda mı? belki kısa boylu ve kızıl seviyorum nereden biliyorsun, hadi bakalim? (counter strike haha)
[22:48:03] Oyungezer: O zaman 3 hatun düşmüş olsun, 3ünü de tek kelimeyle tavlayacaksın, biri esmer biri sarışın biri kızıl.
[22:48:06] Skyman: hayır hatu nda adaya düşmüş ve can alici cümle peşinde, sözüm meclisten dısarı ama valla anlamıyorum karşı cinsi.
[22:48:26] Skyman: bak pazarlik edince kızlar arttı hurreeey benim icin dövüsecekler (cat fight fantezisi deme sen actın bu oyunu basıma hahaha)
[22:48:36] Oyungezer: sen üniversitedeyken hocanın sınav kağıdına "hocam ama bu soru mantıksız?" yazdın mı hiç?
[22:48:59] Skyman: hocam mürivetimi bu kadar düsünmüyordu ki
[22:49:10] Oyungezer: asdgasfdgafsdghasfdhgs
[22:49:21] Skyman: ahaha öldü sonunda kız. tamam tamam kırmayacagim seni.
[22:49:43] Oyungezer: valla bunu yapabilen hiç olmamıştı bana ya Göker
[22:49:53] Oyungezer: Sorularla terleten taraf ben olmalıydım.
[22:50:03] Oyungezer: devrelerim yanıyo, hissediyorum
[22:50:26] Oyungezer: O zaman verdiğim 3 hatunu geriye alıp bir adet zerg koyuyorum adaya.
[22:50:33] Skyman: tek cümle mi demiştin. tamam o zaman insan neslinin devamı için fedakarliklar yapmak zorunda oldugumuzu hüzünlü bir yüzle söylerdim.  bu haklı yola başkoyduguma inanarak.... öeaaah oynamıyorum. gece gece savunmasız yakalayacaksın de miii, cık cık cık
[22:50:33] Oyungezer: Hak ettin bunu sen, efet.
[22:50:58] Oyungezer: gözümden yaş geldi gülmekten xD
[22:51:00] Skyman: yuh.  evcilleşir mi acab... bırak o ayak hayır  otur bobi...
[22:53:34] Oyungezer: peki üniversite diyeyim ve adadan uzaklaşalım efet. 2 yan dalda oscara aday olmuşsun.
[22:53:42] Oyungezer: Neden 2 yan dal?
[22:57:19] Skyman: çift anadal aslında. idealistlik, biraz delilikle birleşince ortaya cıktı. aynı anda ingilizce işletme ve yazılım mühendisligi okudum. cok sukur ikisini aynı anda bitirdim.  kendimi bildim bileli mühendislerle işletmecilerin aynı dili konusmadıklarını duymus okumusumdur hep. sonucta insan/kaynak yönetmekle işin daha teknik yönleri oldukca farkli ve farkli branşlar bu olgulara farkli acilardan bakıyorlar. bu orta noktayı yakalamak istedim. haaa dönüşü aynı anda 100 finale girmek olarak cıktı tabii; (1 tane bile ortak ders olmadıgından) korkunc ders programları ve sabah 8 de baslayıp aksam 9 da biten sınavlar.  mikroekonomiden cıkıp C++ le program yazmaya giriyorduk. eve de takribi 12 IQ ile dönüyorduk.   ama asla pişman olmadım.
[22:57:54] Oyungezer: Yavaştan bu uzun röportaja son verelim 3 soruyla:
[22:58:15] Skyman: hayhay
[22:58:53] Oyungezer: yumurtayı rafadan mı yersin, pişmiş mi?
[22:59:45] Skyman: çoğunlukla pişmiş; menemen omlet ve sucuklu yumurta türevlerine saygımız sonsuzdur
[23:00:14] Oyungezer: Pekiy, anime kızları mı daha seksidir, victoria's secret mankenleri mi?
[23:01:04] Skyman: gerçeğini her zaman tercih ederim.  anime kızları yaşlanmazlar ama dudaklarına dokunamazlar (evet kesinlikle saatin 12'ye yaklasmasının etkisi, ne kattınız meyve suyuma :D )
[23:01:24] Oyungezer: adsdas xD son soru: sormayı unuttuğum ne oldu?
[23:01:33] Oyungezer: (mesela evcil hayvanın var mı falan?)
[23:01:33] Skyman: o değil de adada ki kızlar vardi ya ne anime si ne viktoryası :(
[23:01:49] Oyungezer: zerg yedi onları : p
[23:02:25] Skyman: tamamdir bugünden tezi yok protoss'a dönüyorum. hıh!     sayısız baligim ve sonrasında muhabbet kusum vardi. ama bahceli bir evde sürekli oturmamla birlikte alman kurdu alacagım mutlaka
[23:02:33] Skyman: adını bile sectim cok olmasına ragmen
[23:02:56] Oyungezer: Ne olacak adı?
[23:03:09] Skyman: Strahd
[23:03:22] Skyman: Ben Strahd, mama kabıyla birim
[23:03:57] Oyungezer: Ah genellikle köpekler tek heceli emirlere tepki verirler, Strahd'ı algılayabilmesi zor olacak haberin olsun. (Ben strahd yorumuna bittim xD)
[23:04:04] Oyungezer: son olarak, bir adet foto efenim.
Çağlayan
Üye
Skyman
Üye
Bu röportaj sırasında yukarıdaki dahil olmak üzere hiçbir Pac-Man'e ve hiçbir Zerg'e zarar verilmemiştir :D
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller