Yemek - Tatlı - Yiyecek (bir şeyler) Tarifleri
HOXHOX
Üye
tereyağlı ve ballı ekmek + sınırsız siyah zeytin. kolay ve doyurucu. tereyağı resmen kalıp kalıp sürüyorum ben. malzemesi bol severim bataklık gibi böyle vıcık vıcık olacak ki zevk alasın.
118118
Üye
Damarlar mı tıkansın sonra kardeş?
HOXHOX
Üye
ondan emin olamıyorum. tereyağın faydalı olduğuna inanmak istiyorum, damar tıkayan sanayağ.
118118
Üye
Yağ kardeş işte, bütün aile sabah akşam her çeşit yağdan yiyorlar sonra şeker hastası oluyorlar normal olarak.

Yedikleri yemeklerden çok hap yutuyorlar adeta...
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Alakası yok yahu diyabetle
PiranhaPiranha
Üye
Diyabetle alakası var yine, yok değil. de üste bahsedilen konu asıl obeziteyle sorun olur. Diyabet konusunda ise, mesela şekerli yiyeceklerden sonra en bela ikinci şey yağlı beslenmedir.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
2 gün önce Dr. Oetker'in Tramisu'sunu yaptım ve çok güzel oldu. Normalde hamuru biraz fazla kabardı ama tadı çok iyi. Profiterol'ü de aynı şekilde çok güzel. Kremaları çok hafif ve lezzetli. Yakında Cheescake'inide deneyeceğim.
PiranhaPiranha
Üye
Cheescake'ini deneme yapma bence, çok pişman olursun MAVİŞSAKAL.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Tadı çok mu kötü?
PersonaPersona
Üye
Bugün kendime fıstık ezmesi yapayım dedim ama çok kötü bir şey çıktı ortaya, yenecek gibi değil.
Nerede yanlış yaptım anlamadım, her şeyi tarife uygun yapmıştım halbuki.

Bir de son bir haftadır çeşitli mezeler yapmaya başladım. Yaparken iyi hoş, tadı da beklediğimden güzel oluyor ama masaya servis edene kadar iştahım kaçıyor.
discussioncontroller