StarCraft 2 Replay'leri : Ders Almak ve Kendini Geliştirmek isteyenlere
MaraudeRMaraudeR
Üye
Protoss'san feedback.
RelentlessRelentless
Üye
İşte o kadar Templar yoktu bende, hatta ben ilk savaşı kaybettikten sonra Templar'a geçebildim anca saklamış adam Medivac'leri.
MaraudeRMaraudeR
Üye
TvP'de oyun 15 dakikayı falan geçtiğinde kaşrıdaki bio gidiyorsa (ki başka şansı yok) HT yapmamak için hiçbir sebep yok. Feedback ve Psi Storm her Terran'ın korkulu rüyası.
RelentlessRelentless
Üye
Robo ağırlıklı oynuyorum genelde oyunlarda, Templar çok kullandığım bir unit değil hatta son zamanları saymazsak çok çok nadir kullandığım bir unit bile diyebilirim :D
Mr_AceMr_Ace
Üye
Aslında bu konuda bende Rel gibi düşünüyorum.
Tossa karşo Bio giden bir terran düşünüyorum. Terran sadece ghost academy kurarak HTnin hard counterına ulaşırken Collossusun hard counterı sayabileceğimiz tek ünite viking ve onun içinde factory+starport+ 3-5de viking gerekiyor. Maphack kullanarak yapılacak bir timing atak toss için genelde son derece başarılı oluyor.
Benim naçizane görüşlerim böyle:)
RelentlessRelentless
Üye
Abi Maphack demeyin şu Observer'a ya :D Ben o kadar alıştım ki mesela bir yerde Observer varsa, hareket ediyor olmasına bile gerek yok sabit dursa bile farkediyorum artık. Hani dikkat etmeyen için görünmez oluyorlar da, yoksa gayet görülebilir bir birim.

Bu arada ben yakınlarda Protoss'a ufak da olsa bir buff geleceğini düşünüyorum, GSL'de toru topu 3 tane Protoss çıkabildi ilk 16'ya, hani her turnuvada eşit olacak değil tabi ama oynayan kişi çok sağlam olmadıkça eleniyor adamlar. Hani bir de Kore'de Protoss sayısının çok fazla olduğunu varsayarsak. Ufak da olsa bir şeyler bekliyorum.
snatch
Üye
http://www.4shared.com/file/GziZxHWp/Steppes_of_War__4_.html
TvP, Protoss photo cannon rush yapyıyor.
maelstorm
Üye
Mr_Ace dedi:

Aslında bu konuda bende Rel gibi düşünüyorum.
Tossa karşo Bio giden bir terran düşünüyorum. Terran sadece ghost academy kurarak HTnin hard counterına ulaşırken Collossusun hard counterı sayabileceğimiz tek ünite viking ve onun içinde factory+starport+ 3-5de viking gerekiyor. Maphack kullanarak yapılacak bir timing atak toss için genelde son derece başarılı oluyor.
Benim naçizane görüşlerim böyle:)

Bio giden terranların bir noktadan sonra neredeyse kesinlike medivac gideceğini düşünürsek, build'i o kadar da zorlamıyor diyebiliriz. Hatta reactör atarak iki birime de hızlıca ulaşabilir.

Bir de şu açıdan bakmak lazım: Eğer sorun medivaclerse, colossus medivacler için hiçbir işe yaramaz. Ama templar onlarla uğraşabilir. Eğer sorun medivacler değil genel orduysa, o zaman iş duruma göre değişir. Hatta bence her türlü HT daha iyi bir seçim olabilir. Zira Terran EMP atarak protoss ordusunun sağlığını düşürdüğünde, emp yememiş 1-2 tane bile olsa HT'nin atacağı psionic storm, terran ordusuna daha çok zarar verebilir. Feedbacklerle birimleri iyileştiren medivacleri alabilmek de efektif olarak terran ordusunun sağlığını düşürecektir. Şu da var: EMP yemiş HT'ler hala archon olabilir, feedback yemiş Ghost'larsa kaybedilmiş 150/150 demek ki hiç de küçümsenecek bir meblağ değil.

Biraz karışık yazdım ama ikisinin de kendine göre yeri var demek istedim:(
vic
Üye
Replay izlemeye çok zaman bulamıyorum. Onun yerine daha çok strateji rehberleri okumaya çalışıyorum.Bulduğum güzel bir siteyi paylaşmak istedim.
http://starcraft2terranstrategies.com
Türkçe site bulamadım belki vaki olanlar kaynak göstererek çevirmek isteyebilir.
Sizin bildiğiniz başka kaynak sitesi varsa burada paylaşırsanız memnun olurum.

GG
scturk
Üye
Starcraft bunları biliyor muydunuz?
http://sc2.iblogger.org/index.php?topic=238.0
Güzel bir çalışma, tavsiye ederim...
discussioncontroller