Need for Speed: Shift 2
RaDRaD
Üye
O modu denemiştim de çok bir fark yaratmamıştı benim için. DFGT kullanıdığımda söyleyeyim. Gerçi profilerden bayaa kurcalamıştım düzeltmek için.

Kullandığım ayarlar:
Logitech Profiler

Overall strength: 100
Spring: 10
Damper: 10
Degree: 450
Use special game settings, tikli
Allow game to adjust settings, tiki kaldırdım

Oyunda:
FFB: 100
steering sensitivity: 50
steering deadzone: 0
throttle sens: 50
throttle deadzone 0
brake sens: 50
brake deazzone: 0
Speed sens steering: 0
Steering lock: 450
_FreeSTyLe_
Üye
Bak ne güzel Google dayıya sormuşsun ve o da sana güzelce cevap vermiş komşu. Ukalalığa lüzum yoktu lakin, şu verdiğin 4 seçenek içinden hangisinin uygun olduğunu el yordamıyla arayabilir, hatta bulabilirsin, çok zor değil. İpucu; 3.
_FreeSTyLe_
Üye

dramatik fark ne demek?

düzenleme:

dramatik:[Fr. dramatique]
sf. 1. Sahne oyununa özgü olan. 2. İçinde gerilim, çatışma vb. olaylar bulunan, insan ilişkileri ile gelişen (eser, olay). 3. mec. Coşku veren, duyguları kamçılayan. 4. mec. Acıklı

?

Bak ne güzel Google dayıya sormuşsun ve o da sana güzelce cevap vermiş komşu. Şu verdiğin 4 seçenek içinden hangisinin uygun olduğunu el yordamıyla arayabilir, hatta bulabilirsin, çok zor değil. Bulamazsan sor gene çekinme.

@RaD

Elbette oyunu Gran Turismo seviyesine getirmiyor ama input lag'ı ve direksiyon hassasiyetini tahammül edilebilir boyutlara getiriyor. Ben de bayağı bir uğraştım ve en iyi etkiyi o mod ve ayarlarla elde ettim. Bir de araçlara Tuning yapıp, understeer etkiyi artırmak vs. de oldukça farkediyor. Ayrıca yukarıda arkadaşların söylediği gibi grafik ayarları doğrudan etkiliyor. Track detail'i ve Shadow'u low yaptığımda düzeldi bende örneğin.
creiGncreiGn
Üye

dramatik fark ne demek?

düzenleme:

dramatik:[Fr. dramatique]
sf. 1. Sahne oyununa özgü olan. 2. İçinde gerilim, çatışma vb. olaylar bulunan, insan ilişkileri ile gelişen (eser, olay). 3. mec. Coşku veren, duyguları kamçılayan. 4. mec. Acıklı

?

dramatically = ciddi şekilde, ciddi, kayda değer.
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Eğer oyunda kasma varsa, AA yetersizse ve ekran kartınız AMD'yse, RadeonPro kurun.

http://www.radeonpro.info/tr-TR/Downloads/Download.aspx?b=d470bbaf-4f79-4cec-87e5-c7d7c299a064

Sonra ayarları şu şekilde yapın;

http://weblog.alienhacker.com/2010/10/fifa-11-pc-crash-fix-and-updated-lag-stutter-fix/

Ayarlar FIFA 11 için ama aynı şekilde Shift 2 için uygulayın, aynı etkiyi gösteriyor.

Edit: Launcher olmadığı için oyuna girip ayarlardan AA'yı tamamen kapatın; RadeonPro'dan açın.

Edit 2: Yeni sürümde biraz değişmiş gibi.

AA için "Override Application Settings"i kullanın...

Edit 3: Her oyunda işe yaramıyor, hatta bazı oyunlarda ters tepki veriyor. BC2'de mesela daha beter oldu DX 10 açıkken. DX9'da ise AA açılmadı RadeonPro'yla =P
RaDRaD
Üye
@Freestyle
Sanırım ayarlarımdan memnun olmadığım gibi bir izlenim çıkıyor yukarıdaki mesajdam :) Aksine oldukça memnunum şimdilik. Herhangi bir lag görünmüyor, sadece kokpitten oynadığımda araçlar sanki biraz "floaty" gibi (tam karşılığı nedir bilemiyorum Türkçe'de). O modu sevmememin bir sebebi de fiziklerde, çok bariz olmasada, değişiklik yapıyor olması, diğeri o modla bir türlü istediğim ayarı bulamadım FFB'de.

Ayrıca not: Gran Tourismo oynamadım :D
punks
Üye
xbox 360 koluyla bu oyunu oynamak çok zor gibi. katılan var mı yoksa ben mi beceremiyorum.
salih32salih32
Üye
Nyse
Üye
Oyuna girdim. Grafiklere baktım, oyunun trailer'larını hatırladım, grafiklere bir daha baktım, alt + f4 denedim olmadı. Ctrl + alt + del yaptım kapattım.

2 dk falan oynadım, gerisine bakarım bi ara. Input lag fix'ini yüklemem lazım zaten.
Ama o grafikler ne öyle yahu, Dirt 2'den iyidir diye bekliyordum ama Dirt 2'nin yanına bile yaklaşamaz (Ya da kör oldum)

Editleyim şunu, grafikler bildiğin kötü lan.
RaDRaD
Üye
Oyumu 2.den yana kullanıyorum çünkü grafikler oldukça iyi.
discussioncontroller