Motosiklet Kazası Yapmak
Leader
Üye
Buğrahan dedi:

Leader,

Söylediklerin kanımı dondurdu bilmem senin de donuyor mu. Gerçketen ama gerçekten şu anlattıkların işte hayatın birebir aynısı.

Ben gelmiş forumda "beni aramadınız" diye üç beş tane kendisine dost dediğim dingile veryansın ediyorum bir de... Senin şu yaşadıkların yemin ederim(kızma ama) bildiğin ibreti alemlik.

Biliyor musun şunu anladım: İnsan oğlu gerçekten çiğ süt emmiş, arkanı kimseye dönmeyecek, kendinden başka hiçbir insana güvenmeyeceksin.

Belki bir anlık okuduğum şeyin dehşeti ve gazıyla yazıyorum, ancak gerçekten benim için insanlık öldü şu dakikidan sonra.

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.

Öyle abi. Senin yazdıklarını okumuştum ben Vardiya Defteri'nde ve bu bana yapılanlardan az da olsa bahsetmiştim ama pek tınlayan olmamıştı orada.

7 aydır sevgilim dediğin insanın, 3 gün hastanede yatarken bir kez olsun aramaması var bir de. Bana "iyi misin" diye mesaj attı. Bileklerim paramparça, sağ kolum komple sıyrık ve dikişler içinde; ona cevap veriyorum, elimde telefon zor duruyor. Aramadı ya. Bakiyesi yokmuş. Böyle bir şey yok. İyi misin, ne ya, mesaj atıyor 7 aydır her günün beraber geçmiş, yazık günah ayıp. "İyiyim" diye cevap verdim. "Nasıl oldu kaza" diyor. Kazayı anlatacağım mesajla... Onu bekliyor herhalde. İnsanları anlayamıyorum.

3 ay önce müzik grubu ayağıyla götümden ayrılmayan insanlar, bir "geçmiş olsun" demediler. Uludağsözlük'e bir entry girdim, 30 tane "geçmiş olsun" mesajı geldi 2 günde.
Lacunar
Üye
Çok geçmiş olsun.

Arkadaşlarının aramamasına pek bir anlam veremedim. Yani yakın arkadaşları olmana rağmen seni aramamaları çok ayıp olmuş.
Leader
Üye
Elbette öyle. Birinci sınıftan beri arkadaşın olan insandan, bir şeyler bekliyor insan. En azından peşimden hastaneye kadar gelmesini beklerdim, rahat rahat uyumaması gerekirdi. Ben hastanede yatarken, kazadan 3 gün sonra tekrar vodka içmeye gitmemeleri gerekirdi. Ama böyle günlerde görüyorsunuz işte etrafınızdakilerin ne mal olduğunu.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Vardiya Defteri'nde geçmiş olsun dileklerimi iletmiştim. Hatta o an "çok dertliyim lan rerörö!" diye düşünürken senin mesajı okuyunca "ulan insanlar neler yaşıyor, benimki de dert miymiş? kalk lan git hâline şükret!" demiştim kendi kendime.

Arkadaşlarının yaptıkları ise cidden iğrenç. Onu bunu bilmem ama böyle davranışlar iğrendiriyor beni. "İnsanlık nereye geldi?" dedirtiyor. Sonradan da "Acaba insanlık kalmış mıydı ki?" diye eklettiriyor.

Dost dediğin, kara günde belli olur. Koskoca atasözü, boşa söylenmemiş.

Tekrardan geçmiş olsun abi. Allah kimseye böyle kaza vermesin.
Buğrahan
Üye
Leader dedi:

Öyle abi. Senin yazdıklarını okumuştum ben Vardiya Defteri'nde ve bu bana yapılanlardan az da olsa bahsetmiştim ama pek tınlayan olmamıştı orada.

7 aydır sevgilim dediğin insanın, 3 gün hastanede yatarken bir kez olsun aramaması var bir de. Bana "iyi misin" diye mesaj attı. Bileklerim paramparça, sağ kolum komple sıyrık ve dikişler içinde; ona cevap veriyorum, elimde telefon zor duruyor. Aramadı ya. Bakiyesi yokmuş. Böyle bir şey yok. İyi misin, ne ya, mesaj atıyor 7 aydır her günün beraber geçmiş, yazık günah ayıp. "İyiyim" diye cevap verdim. "Nasıl oldu kaza" diyor. Kazayı anlatacağım mesajla... Onu bekliyor herhalde. İnsanları anlayamıyorum.

3 ay önce müzik grubu ayağıyla götümden ayrılmayan insanlar, bir "geçmiş olsun" demediler. Uludağsözlük'e bir entry girdim, 30 tane "geçmiş olsun" mesajı geldi 2 günde.

Benim o gün gözüm döndüğü için görmedim :-[

Herşey bir kenara da, yaşıyor musun abi? Yaşıyorsun, bundan sonrasına bakacaktırsın elbet.

^^
Nexcore
Üye
Benden koskoca bir
Spoiler:
GEÇMİŞ OLSUN
Çağlayan
Üye
Öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum leader. Ancak kızma ama şunu da söylemeden edemiyorum, keşke o gün motorsikletle dönmek yerine bir taksi ile dönseydiniz ne bileyim. Alkollü yola çıkmak çok tehlikeli, ki Allah korumuş, ölebilirdin bile.
Leader
Üye
Çok sağolun tekrardan.

Dost dediğin, kara günde belli olur. Koskoca atasözü, boşa söylenmemiş.

Tekrardan geçmiş olsun abi. Allah kimseye böyle kaza vermesin.

Kesinlikle öyle. Çok sağol.

Buğrahan dedi:

Benim o gün gözüm döndüğü için görmedim :-[

Herşey bir kenara da, yaşıyor musun abi? Yaşıyorsun, bundan sonrasına bakacaktırsın elbet.

^^

Evet öyle yapıyorum artık.

Öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum leader. Ancak kızma ama şunu da söylemeden edemiyorum, keşke o gün motorsikletle dönmek yerine bir taksi ile dönseydiniz ne bileyim. Alkollü yola çıkmak çok tehlikeli, ki Allah korumuş, ölebilirdin bile.

Paramız yoktu ;D. Ve evet ölebilirdim. Kask olmasaydı ölüydüm, kask varken kafamda çatlak oluştu, kask olmasaydı direkt içine çökerdi herhalde. Kazadan bir hafta sonra dikişlerimi atan doktorla karşılaştım, yaşıyor olmama şaşırdı herif; o çarpmayla boynumun kırılmaması büyük mucizeymiş.
drouzzindrouzzin
Üye
"Yav, bi Leader vardı, motor kazası yaptım diye ufak bişiyler karalamıştı bi zamanlar foruma, noldu acep?" diyerek açtım forumu bugün. Sonra başlığı gördüm.

Motor cidden çok ama çok heves ettiğim, ve bir o kadar da korktuğum bişeydir. En azından Kaş - Kalkan arasını gece, güzel kafayla gitmek gibi bir şansın olmuş; benim olmadı, seni kıskanıyorum diyebilirim. :) Akabinde yaşadıkların ise motor fikrini aldı benden götürdü. Bunları anlatabiliyor olman bile çok acaip, ben sözünü bile edemezdim.

Tekrar geçmiş olsun.

Bu arada, saç dediğin nedir ki, uzar yine. ben de kestirdim bak; ama soranlara "kestirdim" demiyorum, "yine uzatıyorum" diyorum. :)
skybladeskyblade
Üye
Buraya ne yazsam şimdi bilemedim pek aslına bakarsan. Öncelikle geçmiş olsun. Sonrasında da ucuz atlatmışsın demek lazım sanırım. Geçtiğimiz cumartesi bir motorcu arkadaşımızı daha kaybetmenin üzüntüsüyle yazıyorum biraz da bunları. Motosiklet şakaya gelecek hafife alınacak bir alet değil maalesef. Senin de en yakından gördüğün üzere 2 tane bira içsen bile bilinecek bir alet değil. Denge unsuru sürücünün dikkati ve refleksleri her zaman açık olmalı. Artık olan olmuş ne desek boş tabi. Yine de her zaman tam korumalı "full face" olarak tabir edilen kapalı kaskı kullanarak yola çıkmakta fayda var. Bir de kaza anındaki kaskın markasını ve tipini merak ettim yazabilir misin acaba?
discussioncontroller