Nokia 5800 v51.0.006 Güncellemesi
Lama!as
Üye
Flashlamayı kesin önerir misiniz? Telefonu yeni aldım.
haşırt_the_bilekbord
Üye
Yazılanlar oluyorsa (RAM ile ilgili olanlar) kesinlikle öneririm. Telefon bir süre sonra şişmeye başlıyor istemsiz ve 2 işi bir arada yapamıyor. Görsellik de ekstrası :)
haşırt_the_bilekbord
Üye
JAF W7'de desteklenmiyor, yardım edin kaldım böyle.
haşırt_the_bilekbord
Üye
oldu tmm tsk ler.

Edit: Mesajı babam yazmış :)
@Sislerin_Vampiri

Bir numarasın, sayende N97'im var. Çok ama çok sağol, başını ağrıttım :)
Sislerin_Vampiri
Üye
Hehe ne demek güle güle kullan :D. Aslında bu rehberi daha çok önce yazacaktım ama kimsede bir istek göremeyince yapmadım... Bir ara fw ile görüşlerinide yazarsan forumdaki merak edenlerde cevap bulabilirler kendilerine... Ben yazınca sanki reklam yapıyormuşum gibi oluyor. Aynı zamanda bu fw ile imzalanmamış programlarıda kurabilirsin dilediğince. Bir ara mail'ini gönderirsen sana küçük bir program atacağım. Ekranın dönme sürelerini çok kısaltıyor ve stabil hale getiriyor.

Şimdi önceki sayfada yazdığım flashlama rehberini yanlızca bu C6 Fw için değil herhangi bir hack'li diye tabir edilen custom firmware'ler ilede kullanabilirsiniz...
haşırt_the_bilekbord
Üye
Evet bir yazayım hemen görüşlerimi :)

Simdi telefondan yazıyorum. Operayı indirdim hemen. Denemek için 2. tabı açtım. Normalde kullananlar bilir, 5 dakika çırpındıktan sonra tarayıcı kapanır. Ama şu an 3 tabla beraber geziniyorum, müziğimi de dinliyorum :D Zaten telefonu ilk açtığımda iyi ki yüklemişım dedim. O kadar güzel olmuş ki arayuz hızla beraber. Bir daha bilgisayar kullanmayacaksin derseler tamam derim.

Kurulum ile gelen bir dosya yöneticisi var ama çok iyi bakmadım. Telefonun kendi dosya yöneticisinden daha iyi gibi.

Bunlar fasa fiso tabi hızın yanında. Bir de ama ekranı yapma var. Internette bir sürü widget var, ve ben sadece telefonunkilerden memnunum. Onlara girissem neler neler bulurum valla :D

Özetle eğer fw şansınız varsa ve yapmıyorsanız çok hata ediyorsunuz. Ben yaptım uçuyor telefon. (Ironik, aslında telefon bu şekilde çıkmaliydi :D)

Biraz kullanayım telefonu. Galiba şarj verimliliği de artmış. Sislerin_Vampiri, bir numarasın abi :) Yarın gidip hava atayım n97im ile hehehe
haşırt_the_bilekbord
Üye
Ya bişiler yazacaktım da ceza meza derken yazamadım. Şimdi 5800ız var ve aldığınız gibiyse neden fw atmalısınız? Önemli nedenleri yukarda yazmıştım şimdi de göze hoş gelenler. :)

Galeride, dosya yöneticilerinde falan işaretleme kısayolu eklenmiş. Galeride klasör oluşturanlar bilir ne büyük işkencedir dosyaları taşımak.

Nokia'dan başka kulaklık takınca tanıtmak gerekiyordu. Artık o da yok çok şükür. Tak dinle :)

Video çekerken kırmızı ışıktan dolayı kamera ısınıyordu. Videolar tıkanık oluyordu izlerken. Fw den sonra ışık hala yanıyor ama videolar tıkanmıyor.

RAM permorfansı artışından dolayı kinect scrolling olayı tam olmuş.

Sonra, müzik dinlerken şarkı değiştirirseniz kulaklıktan ekranda beliriyor. Aslında normal 5800da bu özellik vardı ama kafasına göre işiyordu. Canı çekince geliyordu yani.

Rehberde favori şeysi var. Belirleyince hemen üste taşınıyorlar. Mesajlarda, aramalarda çok işe yarıyor.

Wireless acayip hızlanıyor.

Bunlar fw ekstraları tabiki. Eğer telefonun kendini sürekli kapatmasından, programları düzgün kullanamaktan yani telefondan istediğiniz verimi almamaktna yakınıyorsanız fw is a must diyorum. :)
ecanbjk
Üye
Ben 5230 kullanıyorum nasıl flashlama yapabilirim ??? benim telefonun şeysi RM-588
Lama!as
Üye
Flashlamadan önce hafıza kartını çıkarmak gerekir mi?Dosyalarım kaybolsun istemiyorum, Hard Format falan da atmak gerekiyor mu?
haşırt_the_bilekbord
Üye
Yanlış bilmiyorsam yedeklemesen de olur ama tam manasıyla flash olması için, daha fazla performans artışı, hafıza kartı ve telefon hafızasını sıfırlaman lazım. PC Suite'den rehber, mesaj filan yedekle, müziklerin bilgisayarda varsa sil. Onra hard format, ardından flash. (sıfırlamanın nedeni program artıklarını yok etmek)
discussioncontroller