Nokia 5800 v51.0.006 Güncellemesi
Lama!as
Üye
Şu an en son güncellemedeyim ve senin Tutorialden Flashlama yapacağım.Düşük değildir dimi versiyon?

Ayrıca flashladıktan sonra telefonu güncelle(ye)meyecek miyiz?Güncellersek Flash gidecek mi?
Sislerin_Vampiri
Üye
Flashlama yaptıktan sonra katiyetle güncelleme yapmaman lazım... Zira telefonun Nokia'ya C6 gibi gözükeceği için o telefonun güncellemesini yapacaktır ve telefon için iyibir şey değil bu :P.

Bundan sonra 5800 için yeni bir fw çıkar mı bilmiyorum. Yani yeni fw şimdiki kullandığımdan daha iyi olmadığı sürece güncelleme yapmam zaten. Şu anda telefonumundan o kadar memnunum ki daha iyisi zaten olmaz diye düşünüyorum. Hatta dokunmatiğin hassasiyeti bile çok farklı eskisine göre.

Yani daha iyisi elbette olabilir ama Nokia yapmaz onu biliyorum. Adamlar Sybian^3 çıkardılar bütün desteği oraya verirler artık.

Versiyonun son dedin sorun olmaz. v51 yazıyorsa problem yok demektir. Yazdıklarımı harfiyen yaparsan hiç sorun çıkmaz. Dil ekleme programında virüs yok ama bazen antivirüs programları sapıtır bilirsin(Crack'leride virüs diye görürler).

Son anda gelen edit:
Güncellemeyi yanlızca telefonun üzerinden yapmayacakmışsın şimdi okuduğuma göre...
http://forum.pnht.org/showthread.php?516-Tutorial-How-to-revert-from-C6-to-original-FW

Üstteki sayfada telefonu nasıl tekrardan orjinal haline getireceğin yazıyor eğer memnun kalmazsan...
Lama!as
Üye
Çok teşekkürler.
Lama!as
Üye
Yalnız bir hata farkettim, JAF programı diye verdiğin Navifirm programının linki, asıl link bu:

http://www.mediafire.com/?yn1ywy5cunj

Not: Ayrıca JAF programını kurmamız gerektiğini yazmamışsın, yoksa Go'ya basınca JAF.exe bulunamadı diyor.
Sislerin_Vampiri
Üye
Lama!as dedi:

Yalnız bir hata farkettim, JAF programı diye verdiğin Navifirm programının linki, asıl link bu:

http://www.mediafire.com/?yn1ywy5cunj

Not: Ayrıca JAF programını kurmamız gerektiğini yazmamışsın, yoksa Go'ya basınca JAF.exe bulunamadı diyor.

Hahaha doğrudur. O yazıyı yazarken o kadar çok linkle uğraştım ki kafam bir ton olmuştu. Uyarın üzerine linki tekrardan düzenledim ana yazıda.
Lama!as
Üye
JAF programından bir türlü GO diyemedim, bu sefer de DLL hatası verdi.

Ayrıca bu kısımda:

Şimdi telefonunuzu kapatın. Daha sonra programdan "FLASH" tuşuna basın ve telefonunuzdan da açma tuşuna basın ama basılı tutmayın. Telefonunuz flashlanmaya başlayacaktır.

Önce Flash tuşuna basıp sonra bir kere power tuşuna mı basacağız?Ee telefon tek bir basış ile açılmıyor, biraz tutmak gerekiyor normalde?
Lama!as
Üye
En son CNT tuşu yeşile dönmedi azıcık bekledim kapadım telefonu çektim kablosunu, heyecandan ölüyordum resmen Flash tuşuna basmadım zaten açtım şu an sorun yok...

Yapmayacağım Flash mlash...
Sislerin_Vampiri
Üye
C6 ile flashlarken CNT yanmıyor zaten diyeyim sana yani herşeyi doğru yapmışsın :P. Bende ilk seferde niye yanmıyor diye dert yanıyordum.
Ama genede karar senin :D :D :D

Hayır tutorial'de yanıyor diye yazmışım ama yanmıyor... Eski C6 versiyonda yanıyordu ama yenisinde yanmıyormuş...

Ha birde power tuşuna bir kere basıp çekiyorsun yanlızca. Burada önemli olan telefonu açmak değil ilk kıvılcımı vermek.
Lama!as
Üye
Ben de dosya eksik kaldı sandım Flash'a basmadım telefonu kapayıp açtım, hard format attım bir daha :D Bilgisayardan da Nokia ile ilgili ne varsa silip tekrar yükledim.

Flashlama ile ilgili tüm dosyaları da uçurdum.

;D
haşırt_the_bilekbord
Üye
Orda "PRESS POWER NOW!!" gibi bir şey yazması lazım. O zaman bas.

Bu airport şeysini çözemedim ben :P
discussioncontroller