Druid Tanking
Harrab
Üye
Çeşitli guide lara baktım, forumları karıştırdım, arkadaşlarıma sordum ama baby druid imle aoe tanklıkta rezaletim. Şuan level 70, random dungeon da UK geliyor ve ben 4 ten fazla olan packlerde sorun yaşıyorum. Bir el atın da bizim ayıyı adam edelim (!)  ::)
Erchamion Beren
Üye
Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim, tanklıkta herhangi bir raid tecrübem yok, bütün bilgilerim kedi gearıyla form switch yapıp daily heroic tanklamaktan geliyor. Ama sen de bundan fazlasını talep etmiyorsun şimdilik, ben bildiğim kadarıyla yazayım bir şeyler.

1- Maul'u sev, ona saygı duy, senin threat'ini yaratan esas etken o.
2- Ayı tankların burst threat'inin iyi olmadığı söyleniyor, ben de katılıyorum. O yüzden packlerde 2-3 saniye senden başka kimsenin saldırmamasını söyle. Bu sürede Maul+Swipe spamle. Yeterli threat'i oluşturduktan sonra şuursuzca en uzaktaki caster'a saldıran bir rogue filan yoksa kaçırmaman lazım herhangi bir mob.
3- Bir mob kaçtıysa önce bir Growl at, gelmediyse bir de Fearie Fire at. Normal koşullarda eğer aggroyu alan DPS yapmaya devam etmiyorsa sana geri gelir mob.
4- Eğer birini uyardıysan ama o yine de inatla yanlış hedefler seçip aggro çalmaya devam ediyorsa bırak ölsün.
5- Bu arada normal swipe yerine aşağıdaki macroyu kullan.
/cast swipe
/cast maul

(Ayı tanklıkta en çok Swipe vurunca çıkan sesi seviyorum valla. :D)
discussioncontroller