Code Geass
Dexter
Üye
sunrise firması tarafından hazırlanan, 25 bölümlük ilk sezonu japonya'da yayınlanmış anime. death note gibi akıl oyunları içerse de, asıl olayı strateji ve mechalar gibi gözüküyor. gelecekte, ingiltere'nin mechalarıyla ele geçirdiği japonya'nın isyan etmesini anlatıyor. karakterler falan death note'u andırıyor gibi. güzel bişey, death note'u sevmiş olanlara önerilir.(copy/paste alıntı, sourtimes.org)

not: resim ve ek bilgi yoldadır... shana-chan'ın ocak sayısındaki mükemmel yazısını da okuyabilirsiniz isterseniz...
ozman
Üye
http://www.crunchyroll.com/anime?tab=C&pg=2

hemen buraya üye olun 23 bölümüde izleyin geriside www.veoh.com dan aratın çıkıyor...

ama anime hakkındaki yorumum kesinlikle ama kesnlikle gidin
GUNDAM SEED izleyin lan clamp allah belanı versin,fazla mı gundam izledin !!kopyacı takım nerdeyse tüm karakterler aynı...yok 2.sezonmuş...
bir kafa göz atıyorum bu kadar mı orjinallikten yoksun olunur...bir kafa daha hulann
Misafir
ozman dedi:

http://www.crunchyroll.com/anime?tab=C&pg=2

hemen buraya üye olun 23 bölümüde izleyin geriside www.veoh.com dan aratın çıkıyor...

ama anime hakkındaki yorumum kesinlikle ama kesnlikle gidin
GUNDAM SEED izleyin lan clamp allah belanı versin,fazla mı gundam izledin !!kopyacı takım nerdeyse tüm karakterler aynı...yok 2.sezonmuş...
bir kafa göz atıyorum bu kadar mı orjinallikten yoksun olunur...bir kafa daha hulann

Bir seriyi çok sevince başka yapımlarla aralarında benzerlik kurmamız zor olmuyor ancak lütfen düzgünce anlatalım bunu, hakarete gerek yok  ;)

2. sezonu için ufak bir fragman geçtiğimiz haftalarda yayınlandı, daha çok "teaser" niteliğinde ancak gene de gaza getiriyor hani  :) Bu arada karakter tasarımları da Japon Newtype dergisinde verildi (gerçi artık Netype USA - Japon Newtype diye ayırmaya gerek olmayacak, USA olan dergi yayını durduruyor ama neyse...) İnternette scan edilmiş resimleri görmüştüm, tekrar bulup upload ederim buraya.

Bu sefer hikâyeyle ilgili ilginç spoilerlar dönüyor ortalıkta (ve diğer Japon anime dergilerinde) ne kadarı doğru bilmiyorum ama dayanamayıp hepsine bir göz atmadan edemiyorum eğer doğru olanlar varsa beklediğime değecek umarım o.O
Absurdia
Üye
15 dakikasını gundam çakması lan bu diye izlediğim, 18. dakikasında baya kanıma giren sonra karakter Kira moduna girince gene biraz batan ama çok hoşumada giden bir anime.Bitirince konusunu açmayı bende düşünüyordum.Çok gundam seed gibi olabilir(çoktan fazla hatta...yinede kendi iyi noktaları var.)  ama GunXSword gibi diğer animelerden fazla etkilenmiş olsada formulu iyi tutturmuş animeler var.Bu animede onlara örnek.
Illdan
Üye

lan clamp allah belanı versin,fazla mı gundam izledin !!kopyacı takım nerdeyse tüm karakterler aynı...yok 2.sezonmuş...

Abi yapma etme ya  :ninja: hadi code geass aşırma diyelim xxxholic de mi aşırma, mkr de mi aşırma, chobits de mi aşırma hatta hepsini geçtim bana bile başlarda bu ne yav 10 yaşındaki çocuklar için mi çiziyorlar bu seriyi dedirten trc(tsubasa reservoir chronicles)'i bile psikopatlık derecesinde şiddete boğarak insanı dumur eden bir gruptan bahsediyoruz en nihayetinde :ihi:
ozman
Üye
hayır gidip macross ve gundam formülünü geass a uyarlamışlar ona kızıyorum...
Zer0
Üye
Az önce 22.bölümü izledimde, Plot Twist'in alasını gördüm ona şaşıyorum. Mutlu mesut son bölümü izleyecekken birden ne hale geldik yahu... 2.sezona karar verildiği için böyle bir değişiklik yapmışlar anlaşılan..
Misafir
Kesinlikle plot twist in alası, ama öyle bir şeyi bekliyordum doğrusu da o şekilde beklemiyordum :-[ boşuna izleyin izleyin demiyoruz bir sabırla sonunu getirin bakalım ;D
ancak o "twist" ikinci sezona karar verildiği için yapılmadı diye düşünüyorum, onu belirteyim: code geass yapımcıları, 23. bölümden sonraki son iki bölümü bir arada yayınlayacağız diye 4 ay ara verdi; sona erdiğinde devam edip etmeyeceği bile soru işaretiydi.  Sadece son bölümün en son karesinde "devam çalışmaları sürmekte" şeklinde bir bildiri çıkmıştı (spoiler değil artık bu biliniyor 2. sezonun geldiği) anca bu yapımın devamın film mi, OVA mı yoksa yepyeni bir seri mi olacağına çok uzun süre karar veremediler. Hatta bir ara devam etmeyeceklerini düşündü herkes. Sonunda 2. sezon duyurusu daha geçen ay yapıldı.

Nisan ayında başlıyor yeni seri, yani çok iyi bir zamanda izlemişsin, beklemeyeceksin fazla :) Seriyi izledikten sonra mutlaka Picture Book ları da izle. Zaten 2-3 dakikalık kısa videolar ama çok önemli ara bilgiler veriyor bazı karakterleri anlamamıza daha çok yardımcı oluyor. Sanırım sadece bir tanesi komedi amaçlıydı onlardan, ama izle =)
Bir de geçenlerde özel bir dvd de 2. sezonun bir teaser ı yayınlandı ;) (Aslında DVD, Shirley ve Milly'nin chibi olarak göründüğü ve serideki en iyi 10 konuşmayı seçtiği eğlence amaçlı bir bölüm, arada Lulu gelip konuşmalarını bölüyor, bunlar onu kovuyor vs.)
Zer0
Üye
Picture Book'ların "edindiğim" zaman 5 tanesi vardı, 9 olmuşlar sanırım şimdi, izliycem onları da merak etme
25'i izledim şimdi, dumur kaldım başında ne yazcağımı bile şaşırdım şimdi
Spoiler:
birbirlerine silah ateşlerken bitirilir mi ya ?!

Gerçekten de açıklanmamış bir sürü soru bıraktılar ve devamını öğrenebileceğimiz bir manga da yok :( 2.sezon neyse ki geliyor, Nisan'ı bekleyelim.
Misafir
Değil mi?!?! çok pis bir bitirme taktiği ben de sinir olmuştum :D

Aslında manga var, hatta:

Code Geass: Hangyaku no Lelouch (Code Geass: Lelouch of the Rebellion) - şu anda bizim izlediğimiz hikaye. Uyarlama bundan yapılamsına rağmen buradaki gidişat animeye göre çok daha farklıymış.

Code Geass: Knightmare of Nunnally - alternatif bir hikaye. burada geass anlaşmasını yapan kişi Nunnally oluyor (o.O) ve geleceği görebilme yetisi kazanıyor. Ayrıca yeni bir de bedene kavuşup özel bir Knightmare Frame'i kontrol ediyor (yürü be Nunnally diyesim geldi bir an)

Code Geass: Suzaku of the Counterattack - Bildiğimiz hikayenin Suzaku'nun gözünden anlatılan formu.

Mangalar henüz çok başında olsalar da ufak ufak çevriliyorlar ancak çizimleri animedekilerden çok daha farklı, mangada daha çocuksu görünüyorlar. Karakter tasarımlarını TV serisi için CLAMP yapsa da (başka bir şeye karışmamışlar) daha sonra serinin yapımcıları bunları kendi zevklerine göre değiştirmiş - zaten anlaşma bu şekildeymiş. CLAMP'tan sadece yardım almışlar. Ancak karakterlerden bazılarının CLAMP'ın çizdiği halleriyle olan formları CLAMP artbooklarında rastlanabiliyor.

Ha bir de yeni sezoun adı Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2 olarak açıklandı ^^
Zer0
Üye
Eheh bende yukardaki yazıyı yazarken onları okudum zaten, neyse forumun geri kalana katkısı olur :D

Benim mangadan devamını öğrenememekten kastım, hani aslı manga değil ilerleyip gitmiş şeklinde. Evangelion da böyle değildi ama tam aradığım 1-2 doujin mangasına ulaştım beni tatmin edebilecek :D
discussioncontroller