Blaxis Sizleri Dinliyor
peace
Üye
Konuya cevap yaz butonunda alıntılama olmuyor?
blaxisblaxis
Admin
Saat 8'e yaklaşırken, bende Sucker Punch zilleri çalmaya başlıyor, evet... (acıkmış da olabilirim)
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

Ah bir de aklıma yeni geldi, ne zamandır protesto ediyorum sallayan olmadı :lol: (tek kişilik protesto hareketi :silly: )

Forumda çoklu alıntılama neden yok? Getirilmesi mümkün değil mi?

Bir mesajın "Alıntı" butonuna basınca gelen cevap ekranındaki kodu kopyalıyarak, ve bunu birden fazla mesajda yaparsan yapılıyor.
Senin söylediğin şekilde ne yapılabilir, mesela "Alıntı" butonuna tıklanınca, javascript kullanılarak hızlı cevap kısmına bu kod yapıştırılır. Her alıntıya tıkladığında o mesajın quote'li kodu hızlı mesaj kısmına eklenir falan filan.

<blockquote class=\"UserQuote\"><div class=\"QuoteAuthor\"><a href=\"/forum/discussion/comment/1209811#Comment_1209811\" rel=\"nofollow\">SmoKiNg ACE\" post=</a> dedi:</div><div class=\"QuoteText\"><p>Ah bir de aklıma yeni geldi, ne zamandır protesto ediyorum sallayan olmadı :lol: (tek kişilik protesto hareketi :silly: ) 

Forumda çoklu alıntılama neden yok? Getirilmesi mümkün değil mi?</p></div></blockquote>

Yemek yemeğe gidiyorum ben, göbeğime göbek katmaya gidiyorum.

Zaten aynen öyle yaptığım bir sistem var ama ilginç bazı mesajlarda çalışmıyor şu anda.
Bakıyorum. Bknz: Resmin sağ tarafı.

/images/ogzonline/ss7.png

Bahsettiğim şeyin bu olmadığının kimse farkına varmamış sanırım, ama arada başka bir derdi belirtmiş oldum sanırım oda ilginç.

Benim söylediğim şey;

Örnek olarak steam forumlarına girerseniz en basitinden anlayacaksınız, söylemek istediğim şeyi. Alıntı tuşunun yanında ufak bir (") tuşu daha var ve buna bastığınız da yeni bir ekran gelmiyor sadece tuş aktif oluyor. Devamında başka mesajlarda da bu tuşa basarak onları da mesajınıza katmış oluyorsunuz. Son alıntılayacağınız mesajda "alıntı" tuşuna basınca önceden ekledikleriniz le beraber geliyor mesaj yazma ekranı. Bilmem anlatabildim mi?

Herkesin bildiği bir uygulama sanıyorum bu? Dediğim gibi en çabuk aklıma gelen yer steam forumları mesela, anlatamadıysam bi girin bakın, anlayacaksınız.
epic_dogepic_dog
Üye

Sayfadaki mesaj sayısının azalması bir tek beni rahatsız etti sanırım. Çoğaltırken neden yaptınız, azaltırken neye göre karar verdiniz Sinan Abi? 15 gayet idealdi bana göre, 10 çok az geliyor ya.

Hiç kıvırtmıyacağım, reklam gösterimini arttırmaya çalışıyoruz sitede, denemek için düşürdük 10 mesaja... Lakin çok çok rahatsız olduysanız tekrar 15'e çıkartırız.

Oldum valla, eğer sıkıntı yaratacak bir şey değilse sevinirim yeniden 15'e çıkmasına.

10 bence çok az. Hele wall-of-text döşenmeyen bir konuyu okuyorsak.

Mesaj sayısını 15'e çıkardık.
DERT3
Üye
o dediğin çoklu alıntılama olayı ajax ile oluyor ancak bu foruma uygun mudur bilmiyorum. çünkü sistem kaynağını aşırı derece de zorlar diye düşünüyorum bu çoklu alıntılama olayı. Bence eldeki server ı lag a boğma birden çok mesaj yazman daha iyi olabilir.

Sinan abi ye bir soru da ben sormak istiyorum :

" Zamanında türk oyun firmaları ile ilgili ufak bir dosya yapmıştınız yoğurt teknolojileri falan diye hatılıyorum. Aynı tür bir dosyayı crysis 2 gibi dünyada ses getiren oyunlar türk firmalarından çıkmaya başladığı bir zamanda yeniden yapmayı düşünüyor musunuz_?"
NeOzguRNeOzguR
Üye
Merak ettiğim çok şey var fekat hem zabanan beri bilgisayarın başında oturduğun için hemi de çok sıkmamak için tek soru soruyorum Sinan abi.

Forumdaki çoğu kişinin kirlete kirlete bir hâl olduğu,dergide ise bazı yazarların hiç iplemiyormuş gibi göründüğü(belki bana öyle geliyor olabilir) Türkçe konusunda neler düşünüyorsun?Level'da iken son zamanlarınızda türleri Türkçeleştirmenin yanında kullanımınızda da bir dikkat sezinliyordum.Oyungezer'in takipçisi arttıkça bu konuya önem azaldı gibi.

Kısacası bu alıp başını gitmiş İngilizce kirliliği,sempatizanlığı hayranlığı vs. için ne düşünüyorusun?
ReishiReishi
Üye
Yeni gördüm başlığı(uyuyordum), çok merak etmesem de böyle bir fırsatta bir şeyler sormadan edemeyeceğim. Sorular soruldu mu emin değilim, yetişeyim diye 8.sayfada bıraktım okumayı(yeni 15'lik sisteme göre):

1-Mert Günhan kim? Oyungezer Online editörü dendi sanırım Muhabbet Kralı'nda. Moderatörlerden biri mi burada? (Woİ kurucusuymuş sanırım bir de, onu söyledi programda)

2-Televizyonlarda, mesela yukarıdaki gibi Muhabbet Kralı'nda, oyunlarla ilgili bir program yapılsa katılır mısınız siz çağırırlarsa(şahsi olarak)?

3-İnsanlar nasıl çok uzun süre aynı FPS'yi veya MMO'yu oynayabiliyor? Ben FPS veya MMO oynayamıyorum hiç uzun süreli. Bunu merak ettiğim için soruyorum gerçekten.

4-Derginizin sayfa sayısının artması nelere bağlı? Ben, şahsen, önemli Nintendo oyunlarının iki sayfa incelenmesini isterim. En son Pokémon 2 sayfaydı, kapağa da taşınmıştı hatta, inanılmaz mutlu oldum.

5-Sizin(blaxis) köşe yazılarınız dışında kimsenin köşe yazılarını anlayamıyorum genelde. Sanırım siz anlaşılır olsun diye yalın yazıyorsunuz. Diğer köşe yazılarını anlamamam bendeki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir mi? Bir de, eski sayılarda da Mehmet Kentel'i hiç anlayamıyordum, bu neden olabilir? "Zekân düşüktür" diye de cevap verebilirsiniz, alınmam, tarafsız bir cevap istiyorum bu konuda.

Aklıma gelenleri yazdım. Böyle bir konuşma etkinliği yaptığınız için çok teşekkürler.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

o dediğin çoklu alıntılama olayı ajax ile oluyor ancak bu foruma uygun mudur bilmiyorum. çünkü sistem kaynağını aşırı derece de zorlar diye düşünüyorum bu çoklu alıntılama olayı. Bence eldeki server ı lag a boğma birden çok mesaj yazman daha iyi olabilir.

" Zamanında türk oyun firmaları ile ilgili ufak bir dosya yapmıştınız yoğurt teknolojileri falan diye hatılıyorum. Aynı tür bir dosyayı crysis 2 gibi dünyada ses getiren oyunlar türk firmalarından çıkmaya başladığı bir zamanda yeniden yapmayı düşünüyor musunuz_?"

Siste yorulması açısından bir etkisi olucağını sanmıyorum, sonuçta şuanda da her seferinde kopyala yapıştır yaparak çoklu alıntı-cevap mesajları yazıyoruz. Sadece bizi yoruyor.
hadicanımoradan
Üye
Sinan abi eskiden yayın yapmak isteyen Elessar'a mesaj atıyordu fakat forumda yok galiba bu aralar. Radyo konusunda da birşeyler yapılsa? Melkor arada yayın yapıyor yine ama mesaj atabileceğimiz biri olsa mesela aralarda yayın yapmak isteyen mesaj atsa o kişiye, gerekli şeylere ulaşabileceği, bu işi bilen biri olsa mesela?

Bence çok iyi olur...
blaxisblaxis
Admin

Sanırım o kadar beklemeyeceğiz bile, çünkü biz hardcore kesim pek görmesek bile, oldukça başarılı sosyal medya oyunları çıktı bile Türkiye'den... Fire & Sword de geliyor hem. Yakındır yani yeni bir Türkiye'den Çıkacak Oyunlar dosyası.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller