Code Geass
ScoSco
Üye
Code Geass izleyesim geldi tekrar.. Bağımlılık yapıyor.. :)

Sonradan Gelen Edit:
Spoiler:
Ölümsüzlük mührü Geass gücünü alırken yapılan anlaşma ile geçiyor.. Bunun hikayesi anlatılıyordu hatta CC'nun küçüklüğünü anlatırken.. Kral, VV ile antlaşma yaptığı için onun mührünü alması çok normal.. :) Yani öldürme gibi bir durum yok.. Zaten ölümsüz olduğu için öldürülmesi de imkansız.. :)
StormOrjin
Üye
Spoiler:
Yanlız C.C.'nin geass sahipleriyle iletişim kurabilme gibi ilginç bir yeteneği var. İllaki arabada Lelouch'a seslendi diye Lelouch'un yaşadığı veya ölü olduğuna dair bir kesin kanıt koyamıyor kimse ortaya. Yaşıyorsa Lelouch, illaki arabayı süren cübbeli kişi olmasıda gerekmiyor, bazı bölümlerde C.C.'nin Marianne ile absurd mesafelerden konuştuğunu görmüştüm zira. Hoş seriyi izleyeli epey oldu hatalı olabilir hatırladıklarım. Ayrıca Lelouch'un mühür aldığınıda göremedim hiç bir yerde.

Bana göre Lelouch öldü, C.C. hala mühürlü olduğundan yaşıyor ama geass sahibi olan kişilerle bağlantısı olduğundan belki hala Lelouch ile iletişim kurabiliyordur.

Ayrıca Lelouch nasıl bir isimdir böyle yazmasıda söylemeside düşünmeside zor...
ScoSco
Üye
Spoiler:
Benim de izleyeli uzun süre oldu ama Lelouch'un ölmediği konusunda fikir yürütmüştüm.. Tekrar izleyip karar vermek istiyorum, söylediklerin mantıksız gelmedi.. Ben de mührü geçirdiği anı hatırlayamadım şuan.. Tekrar izleyip fikirlerimi söyleyeceğim.. Bir trajedi de olabilir..
ScoSco
Üye
@StormOrjin
Spoiler:
Bak ne buldum..

Sonunda geçen replik şöyle..
CC: Kralların Gücü Geass'ın sonucu yalnızlıktır. Sanırım bu pek doğru değil. Değil mi, Lelouch? (Beraber olmalarına atıfta bulunarak)

Bunun sonucunda ise Lelouch gülümsüyor.. Sanırım bu ufak detay, izleyicinin kendi istediği sonu kafasında kurması için çıkarılmış..

Bir de böyle bir şey var..

darkprensdarkprens
Üye

@StormOrjin

Spoiler:
Bak ne buldum..

Sonunda geçen replik şöyle..
CC: Kralların Gücü Geass'ın sonucu yalnızlıktır. Sanırım bu pek doğru değil. Değil mi, Lelouch? (Beraber olmalarına atıfta bulunarak)

Bunun sonucunda ise Lelouch gülümsüyor.. Sanırım bu ufak detay, izleyicinin kendi istediği sonu kafasında kurması için çıkarılmış..

Bir de böyle bir şey var..

Bu video sahte diye biliyorum, ama buyuk ihtimalle o kisi Lulu ve C.C de kesin o an kesilmeden once Lulu diyordur
baypalbaypal
Üye
evet o video sahte. şimdi tekrar açıp baktım öyle gülen adam yok.
ScoSco
Üye
Spoiler:
Bana hiç sahte gibi gelmiyor video, görüntü çok iyi.. Ayrıca orjinal görüntülerde sadece Lelouch'un güldüğü an yok.. Bahsettiğim etki için kesilme ihtimali çok yüksek.. Videodan çıkartılan sahneleri hiç duymadınız mı, filmlerde? Zaten orjinalinde öyle bir şey olmadığı için koydum videoyu.. Olsa açın bakın derdim.. O çekimin orjinal TV'de yayınlanan versiyonunda, yada indirdiğiniz versiyonda olmaması sahte olduğunu göstermez.. Gayet profesyonelce bir çizim var orada.. :)

Sanat ürünlerinin en güzeli böyle herkesin kendine göre yorumlamasıdır.. Ben kendi gerekçelerimi göstererek yorumlamamı yaptım.. İster katılırsınız, ister katılmaz.. :) Fakat R3 çıktığı zaman Lelouch varsa hikayede dumur olmayın.. :D
darkprensdarkprens
Üye
R3 eger yeni manga'yi konu alicaksa Lulu yok ama Lulu'yu asiri andiran bi karakter var.. lulu'nun zamaninin 100 yil oncesinde mi ne geciyor.
ScoSco
Üye
R3 çıkacak mı? Ne zamanı konu alacak bilmiyorum.. Ama eğer Lelouch yoksa kötü olur.. Death Note'un L olmadığı ikinci sezonu gibi olur diye korkuyorum..
funky_boyfunky_boy
Üye
Çok önemli bir şey farkettim.

Spoiler:
Son bölümde Suzaku, Lelouch'u öldürürken "Bu geassı kabul ediyorum" diyor. Yani Suzaku'da da bir şeyler olabilir.
discussioncontroller