Anime sizin için ne demek?
GethoGetho
Üye
Anime demek farklı bi dünya demek.Eğlenceli bir üslup demek benim için.Açıkçası şu klişe süper kahraman çizgi filmlerden on kat daha iyi bana göre.Animelerde çeşitlilik var çünkü bu yüzden anime ayrı bi dünya diyoruz zaten.Ama şu klişe süper kahraman çizgi filmlerinde %70 aynı şeyler var.

Bu arada manga çizgi romandır evet ama aşırı derecede farklıdır manga zaten çizgi roman çok genel bi kavram yani ama japon çizgi romanları mangadır.Anime-süper kahraman çizgi filmi karşılaştırmasındaki gibi batılı çizgi romanlarda evren aynıdır çeşitlilik yoktur %70 aynı halttır.Mangada ise çeşitlilik vardır zaten bi çok kişide mangayı bu yüzden tercih ediyo.Evrenleri bir tutamassınız çünkü hepsi kendine özel ve farklıdır.
RaideN
Üye
Böle o sololar böle insana gaz verio enerji verio böle o kafa sallamalar böle
CelebholCelebhol
Üye
Anime benim için, bu zor hayatta bir tuta...
Şaka lan şaka ^^ Diziler neyse bu da o. Güzel işte izliyoruz.
BonecrusherBonecrusher
Üye
anime nedir tartışmak istiyorsun ama tartışılacak bişiyi yok ki gözüm.

japonların yaptığı çizgi filmlere anime,
çizgi romanlara manga deniyor.
bu kadar basit.
no more, no less.
yettinsasuke1yettinsasuke1
Üye
Anime,Manga özel isimdir yani Anime Anime'dir,Manga Manga'dır olay bu kadar basit canım.
JulianneJulianne
Üye
Bazıları için bu:
Spoiler:

Bazıları için de budur:
Spoiler:
Elovitnas
Üye
Çocukuluğumuzda tv kanallarında çocuklara yönelik birçok anime ve çizgi film yayınlanmasından dolayı insanların zihnin "anime=çizgi filmdir, o da çocuklar içindir" gibi bir zihniyt yerleşmiş. Bu kati suretle karşı çıktığım ve yanlış olduğunu düşündüğüm bir durum. Nasıl ki farklı kitle ve yaş gruplarına hitap eden dizi ve filmler varsa aynı durum animeler için de geçerli. Küçük yaş grupları için yapılan animeleri izleyip "anime çocuk işi yaee" demek ile, iCarly, Hannah Montana gibi gençlik dizilerini izleyip "dizi ergen işi yaee" demek arasında bir fark yoktur. Bu yüzdendir ki hakkında bilgi sahibi olmadan, bir dayanağı olmayan argümanlarla anime ve manga kültürünün eleştirilmesine karşıyım. Ha insan beğenmeyebilir animeyi, saygı duyarım. Herkes her şeyi beğenecek diye bir kural yok. Ama herhangi bir şeyi eleştirmek için önce hakkında belli bir bilgi birikimi sahip olunması gerektiği düşüncesindeyim.

Geleim anime nedir ne değildir sorusuna. Anime çeşitli hikaye ve kurguların, çeşitli çizim ile ve animasyon teknikleri ile görsellştirilmesine dayanan bir tür görsel sanattır. Öyle altında çok derin anlamlar aramaya gerek yok :D Ha bir de şu anime çizgi roman mıdır sorusuna gelelim. Anime japon animasyonu, manga da japon çizgi romanı için kullanılan birer tabirdirler. Anime ve manga denildiğinde japon tarzı animasyon ve çizgi roman akla gelir. Japonya ile Avrupa ve Amerika ülkeleri animasyonlarında kullanılan çizim tarzları, teknikler, işlenen konular birbirlerindne çok farklıdır. Bu olay tıpkı Hollywood ile Avrupa sineması arasındaki farkler gibi düşünülebilir.
NephreiL
Üye
Herşey güzel gidiyorken böyle adamın birinin çıkıp hızlıca arka arkaya anlam veremediğim kelimeler sıralamasıdır. Japonca ilginç bir dil.
PiranhaPiranha
Üye
"Anime sizin için ne demek?"

Hmm şimdi ne desemki nasıl tanılamasamki bilemedim. "Anime-Manga" benim için Japonya'dır Japon halkıdır yaşamıdır hayatıdır, bir kültürdür bir sunumdur, (bazı Animelerde) benim için bir dizi bir film bir kitapdan farkı yoktur... Açıkcası benim Anime izleyiciliğim o kadar eskiye dayanmaz o kadar çeşitlilik yoktur fazla fanatiği de değilimdir. (Tarih yanlış olabilir tam bilmiyorum) 6-7 sene önce ilk kez "Blood+" ve "Hellsing" ile başladım bu maceraya, arkadaş baskısıyla desem daha doğru olur. O zamana kadar Anime-Manga izliyorum diyenlere "anime manime ne lan bu çocuk çizgifilmidir peh hiç işim olmaz" deyip dururdum hiç bulaşmazdım, şimdi çok pişmanım o ayrı... Ama işte Blood+ ve Hellsing'den sonra çok yanlış düşündüğümü anladım. Bazıları sanki bir film bir dizi bir kitap senaryosunu sunumunu aratmayacak potansiyele sahip (bir Animenin en güzeli yanıda budur bence) karakterleriyle seslendirmeleri konusu konuşma-söz seçimleriyle, Anime'nin geçtiği ortam-mekanlarıyla gayet takip edilesi gayet düzenli düzeyli hatırı sayılır Anime'ler beni bugüne kadar kendisine bağlamıştır. Artık kesin olarak kendimi bir Animeci olarak görüyorum. Sonrasında bugüne kadar eksiksiz takip ettiğim ve vazgeçilmezim olan BLEACH ile tanıştım fena vuruldum.
Saltuklu
Üye
Hayat.
discussioncontroller