Oyun Gezer Neden Community Olarak Oyunlara...
qww
Üye
neden hepiniz bana karşı bi planlamalar içindesiniz ? yahu örnek verdiğimi söylüyorum gelmiş desoda türk var. var tabi aq benim arkadaşlarım onlar. dert ettiğiniz şeye bakın ya. mükemmelsiniz hepiniz. bi nane olmaz sizden hade eyw.
RelentlessRelentless
Üye
Sen bir şey oluşturmak istedin de biz önüne taş mı koyduk? Yoo...
Community'ler kapansın mı dedik? Yoo...
Sen adam akıllı bir şey söyledin de hayır mı dedik? Ona da yoo...

Gelmişsin buraya "karşılaşmalı olmayanlar oyun sayılmaz sayılsa da kız oyunu eheheheh" diye takılıyorsun. Sonra da ağzının payı verilince "yok sizden bir cacık" olmaz diye afra tafra yapıyorsun.

Oyunların MP'sine bu kadar kafa yoracağına biraz gerçek hayatta Singleplayer döngünde kurtul. Fazla asabi yapmış seni.
kral julienkral julien
Üye
Adama karşı en başından beri üslup olarak ince bir çizgide ayar verilmeye çalışılmış.Yada öyle olmasa da, rahatlıkla yeni gelen birinin alınacağı bir tavır sergilenmiş bence çokta haksız değil.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye

sanırım sizin gibi düşünürler sayesinde böyle bir işe girişim yeterince başarısız olacak gibi görünüyor. kusura bakmayın ama singleplayer oynamak oyun sayılmaz :)

eğer karşılaşmalı bir oyun oynuyorsan kesinlikle. kız oyunlarına diyecek sözüm yok tabi :)

Şu iki lafını anlamadım. Tek oyunculu oyunlar neden oyun değilmiş? Şimdiye kadar oynadığım en sağlam oyunlar tek oyunculuydu benim. MGS olsun, Mass Effect olsun, Assassin's Creed serisi olsun, Anna olsun, Persona olsun, Prince of Persia serisi olsun, Max Payne olsun, L.A. Noire olsun ki bunlar sadece aklıma gelenler.

Sen bu oyunlara; " Oyun değil bunlar." diyip de, Silent Hill ya da Amnesia gibi oyunlara da kız oyunu dersen sana ağzının payını verirler.

Not : Bu arada yabancı arkadaşlarımdan duyduğum şey; "Dunemaul'a girilmez; çok fazla Türk var, oyununun içine ederler." Bu tarz, diğer oyuncular tarafından sevilmeyen bir communitynin ne değeri var?
RelentlessRelentless
Üye
Geçen gün zaten iki tane Türk geldi DotA'da, dedim kesin yenildik, nitekim öyle de oldu.
AjiraAjira
Üye
Sevgili qww, niye Türkler oyun alemlerinde birleşmiyor diyorsun. Bence sen bizle dalga geçiyorsun. Metin 2, "Kınayt Onlayn" ve türevlerinde Türklerin arasındaki dayanışmayı görsen gözlerin yaşarır. Şahsen bazı tanıdıklarım oyunda başka kişiliklere bürünüyor, takım çalışmasının alasını yapıyor. Zamanında bir grup arkadaşımla CoD 4'te klan kurup Alman/Rus sunucularında milletin imanını gevrettik. Yok dediğin şey aslında var fakat ya sen bulamamışsın ya da böyle bir gruba katılmışsın ve sonra senin kıçına tekmeyi başmışlar. Mantıklı tartışmaya çalışıyormuş gibi çalışıyorsun fakat tartışma devam ettikçe yorumların yavaş yavaş trollemeye dönecek. Madem Guild Wars 2'de istediğin gibi bir lonca yok, gir Türk MMO topluluk sitelerine, milleti organize et, yoksa "böyle yapsak süper olur" deme.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Gereksiz bir tartışma çıkmış yine ama ben direk konu başlığına itafen cevap vereyim, Online oyunların çoğunda hala OGZ adı altında guildler var. Bunları bu forumdan takip edebilirsin. Biraz oynadığın oyunların populerliği ile ilgili.
qww
Üye
@Ajira: işte böyle bir cevap gelse gayet "oyungezer yeterince profesyonel" diyebilirdim. ama nedense konu dışında her türlü cevabı tıktılar. teşekkür ederim bu bilgilendirme için. guildwars2tr.com da yeterince türk guildi var. asıl istediğim konu da şu: neden hepsi ayrı guild onların? neden hepsi toplanıp tek serverda oynamıyor. böylece o kadar yazdığım şeyi başarma imkanı elde edebiliriz. nitekim okumadıkları için yazılarımı öyle kısa mesajlarımdan alıntılar yapıp beni sinir etmekte üstlerine yok.

@relentless: hocam sen zaten trollün babası olarak doğmuşsun sana diyecek bir şeyim yok. embesil türkleri toplayıp dotaya girersen tabi yenilirsin. vatanını sevmiyorsan da taşı "sektire sektire gidebilirsin". bu vatan seni sevmek zorunda değil sen vatanını sevmedikçe.

@kurtulansama: single player oyunlar, kitap gibidir. okursun tek nefeste ve biterler. oturup da hergun silent hill i bitiriyorsan kendine yazık, amnesia da habire aynı bölümleri oynuyorsan çok yazık. aynı zombiden kaçmak aynı yerde aynı itemleri toplayıp aynı puzzleları çözmek hımm çok eğlenceli. sen şimdi multiplayer oyunda rekabet olmadan bir savaş alanına, "bg,wz,bf" herhangi birine bir gir bakayım. mantığın şu mu: şurda dummy gibi durayım millet bana vursun öldürsün, ne işim var benim burda yenilsek de gitsek.. gibi mi düşünüerek oyun oynuyorsun, yoksa kazanmayı hedefleyerek mi? ya da daha basit bir oyun söyleyeyim, saklanbaçı soteye kız kaldırmak için mi oynuyorsun yoksa gerçekten saklanmak için mi? hani dummy gibi durup sağla solla chat de yapabilirsin ondan sordum.
bunun yanında ekstra olarak, buraya bir girişim planı çerçevesinde ar-ge adı altında belkiiiii bir ihtimalle "aa doğru diyo lan neden biz bunu yapmıyoz?" şeklinde bir düşünce fışkırır diye yazmıştım. beğenmediyseniz yorum yapmaya gerek yok. beğenenlerle ilgilenmek isterim. ayrıca o saydıklarının hepsi şuanda harddiskte instalları duruyor yarısı steam accountunda yarısı boxunda. problem yok yani. biz de bitirdik single player oyunları. sorunu şu: 1 günde bitiyor ve sürekli yenilenen bi sistem yok. öyle olsa zaten GTA oynardık değil mi? hadi bugün kimi kaçıralım, hangi arabayı soyalım, kimi arabaya atalım, nerede terör estirelim...

ve yine @relentless: ağız payı diye bir şey yok, forum burası millet çare aramaya gelir, yardımını alır gider. forumun anlamını tamamen kaçırmışsın işte bu yüzden troll damgasını benden yedin. önce kültür edinmen gerekiyor kültürel yerlerde yaşamak için bu gerekli. büyük ihtimal başkalarının girişlerini okumayacağın için sana da yazayım; burası ar-ge meseleleri için gelinmiş bir nokta. olsa ne olacağı hakkında hiç kimsenin bir fikri yok sadece olsaydı? şeklinde bir konu. illa ilk yorumun negatif verilmesi gerekmez. negatifse yorumun zaten yazmaman gerekirdi. post level sistemi mi işliyor burda anlamıyorum ki, her gereksiz insan her konuya yorum atma meyilinde.

@sifonn: birader, ordaki amaç türk var türk yok değil. 20 satırlık yazıdan bunu çıkardıysan bence senin de bir doktora görünmen gerek, çok oyun oynuyorsan tavsiye vereyim, questte yanlış yerlerde geziyosun main questi dikkate al side side ilerlersen bu iş olmaz. konu kapanır herkes evine gider sen "anladıııım" dersin, olmaz yani. oradaki amaç türk guildi bulmak bulmamak, türk oyuncu bulmak bulmamak değil. her oyunda lanet olsun ki türk var. her oyunda bu türkler farklı guild adlarıyla aynı oyuncularla oynuyor. bu da bir gerçek. örnek vereyim, yok vermeyeyim örneğe takılıyosun sen.
e.S
Üye
Öneri getireni terslemek, çoğu forum halkının adetidir, önemli olan tersleyenlerin bile gönlünü alabilmek, ki bunu küfrederek başaramazsın.

İtiraz edenler de zaten kendi alarına konuşuyorlar, yoksa görüşlerine değer veren insanlar da mevcut.

Bu arada, zaten WoW'da OGZ loncası yok mu?
CúthalionCúthalion
Üye

sanırım sizin gibi düşünürler sayesinde böyle bir işe girişim yeterince başarısız olacak gibi görünüyor. kusura bakmayın ama singleplayer oynamak oyun sayılmaz :)

eğer karşılaşmalı bir oyun oynuyorsan kesinlikle. kız oyunlarına diyecek sözüm yok tabi :)

Şu iki lafını anlamadım. Tek oyunculu oyunlar neden oyun değilmiş? Şimdiye kadar oynadığım en sağlam oyunlar tek oyunculuydu benim. MGS olsun, Mass Effect olsun, Assassin's Creed serisi olsun, Anna olsun, Persona olsun, Prince of Persia serisi olsun, Max Payne olsun, L.A. Noire olsun ki bunlar sadece aklıma gelenler.

Sen bu oyunlara; " Oyun değil bunlar." diyip de, Silent Hill ya da Amnesia gibi oyunlara da kız oyunu dersen sana ağzının payını verirler.

Not : Bu arada yabancı arkadaşlarımdan duyduğum şey; "Dunemaul'a girilmez; çok fazla Türk var, oyununun içine ederler." Bu tarz, diğer oyuncular tarafından sevilmeyen bir communitynin ne değeri var?

Alıntıda cevabı var zaten. Karşılaşmalı oyunlarda tek oyunculu oynamak saçma kaçıyor. WoW da her şeyi tek başına yapmak gibi düşün. Prince of Persia'yla L.A. Noire'le alakası yok arkadaşın demek istediğinin.

Üste: WoW'da vardı bildiğim kadarıyla, hatta resimleri bile paylaşılmıştı dergide bir ara.
discussioncontroller