İşitme Engelliler için öneri
ÇağrıkurtÇağrıkurt
Üye
Merhaba Oyungezer Takımı,

İşitme engelliler adına buradayım. Oyungezer'in takipçisi olarak Oyungezer takımın yaptığı çalışmalarından ötürü memnunuz aynı zamanda mutluyuz. Özellikle teşekkür etmekten ihmal etmiyoruz. Bizim gibi işitme engelliler olarak Oyungezer takımından rica ettiğimiz bir önerimiz var.

Oyungezer'in yaptığı "İlk 10 Dakika" ve "Röportaj" videoları gerek internet gerek Oyungezer CD'den takip ediyoruz. Bu videoları izleyerek ne konuştukları ve ne ses çıkardıkları konusunda üzüntüyle hiçbirşey anlayamıyoruz. Bundan mahrum bırakılıyor ve oyun kültürünü takip etmekten geride kalıyoruz. Bu yüzden eksiğimiz olduğunu herkese ima etmek isterim.

imageGördüğünüz üzerine CC butonu

Bundan sonra yapacağınız "İlk 10 Dakika" ve "Röportaj" videolarına CC alt yazısı eklemeniz, hem size hemde işitme engellilere yararlı olacaktır. Aynı zamanda altyazıya ingilizce eklenebilirse oyungezer takımının Dünyadaki imajı açısından avantajlı olacağına inanıyorum. Tabii altyazıyı hazırlayıp hazırlamamak azminize kalmış.

Teşekkürler.
oropheroropher
Üye
Ben bu konuyu açtım; kimse cevap vermedi, bu nasıl iş diye düşünme sakın..
Konu gündeme geldi, tartışılacak, konuşulacak, olur var mı düşünülecek..
eğer altından kalkabilirsek, bir olurunu bulabilirsek de yapılacak..
bu konuda bizi yönlendirdiğin için kendi adıma sana teşekkür ederim..
funky_boyfunky_boy
Üye
Bu iş için daimi değil ama boş zamanlarımda yardım edebilirim.
blaxisblaxis
Admin
Sevgili Çağrıkurt, önemli bir konuya dikkat çekmişsin teşekkür ederim. Çok isteriz bu konuda çalışmayı, ancak şu anki iş gücümüzle altyazı hazırlamak pek mümkün gözükmüyor. Funky_boy'unki gibi gönüllü çalışmalarla en azından bazı videolarımıza altyazı hazırlayabiliriz.

Funky_boy, acaba ne kadar zaman ayırabilirsin bu konuya? Ve yardımcı olmak isteyen başka arkadaşlarımız da var mı, bilmek isterim.
FaironFairon
Üye
Ben de yardımcı olabilirim bu konuda.
ÇağrıkurtÇağrıkurt
Üye

Ben bu konuyu açtım; kimse cevap vermedi, bu nasıl iş diye düşünme sakın..
Konu gündeme geldi, tartışılacak, konuşulacak, olur var mı düşünülecek..
eğer altından kalkabilirsek, bir olurunu bulabilirsek de yapılacak..
bu konuda bizi yönlendirdiğin için kendi adıma sana teşekkür ederim..

Her ihtimali düşündüm Oropher. Olabilir yada olmayabilir diye birşey yok. Denemekte fayda gördüm diyebilirim:) İlgin için teşekkür ederim.

Bu iş için daimi değil ama boş zamanlarımda yardım edebilirim.

İyi fikir. Azmin olduğu ve canın istediği sürece mutlu oluruz Funky_boy

Sevgili Çağrıkurt, önemli bir konuya dikkat çekmişsin teşekkür ederim. Çok isteriz bu konuda çalışmayı, ancak şu anki iş gücümüzle altyazı hazırlamak pek mümkün gözükmüyor. Funky_boy'unki gibi gönüllü çalışmalarla en azından bazı videolarımıza altyazı hazırlayabiliriz.

Funky_boy, acaba ne kadar zaman ayırabilirsin bu konuya? Ve yardımcı olmak isteyen başka arkadaşlarımız da var mı, bilmek isterim.

Sinan abi, İlgin için teşekkür ederim. İş gücünüz yoğun ve disiplin şekilde yapıldığının farkındayız. İlla hemen yapmanızı istemiyoruz. Sadece hazır olduğunuz zaman türkçe/ingilizce CC alt yazıyı hazırlayıp hazırlamamak azminize kaldığını ifade etmek isterim. İlla her videoya altyazı koyacak zorunluğu yok gerçi önemli olanlardan anlamak isteyebiliriz. Özellikle yalnız size değil, başka oyun sektörlere bu konuyu ilettim. Multiplayer.com ve Oyunceviri.com olumlu karşıladılar. örneğin: Multiplayer videosu Videodan gördüğünüz gibi videodaki biraz kayma olsun, kısa cümle olsun olmasın işitme engelliler için şart değil, sadece işitme engelliler anlayabilsin diye altyazı hazırlanması bile yeterli olacaktır.

Ben de yardımcı olabilirim bu konuda.

Bundan onur duyarım. Sadece hazır olduğun ve canın istediği zaman bekleriz.

Gönüllü insanların hazırlayacağı altyazılı dublaj videoları, Oyungezer takımına nasıl ulaştıracağı konusunda Sinan abi yada başka bir Oyungezer yetkilisi tarafından yardımcı olmasını isteyebilirim.

En önemlisi bizi unutmamanızı umuyorum.

[center]Değiştiremeyeceğiniz bir geçmiş geride dururken, biçimlendirip sahip olabileceğiniz bir gelecek sizleri bekliyor.[/center]
[right]F. Bacon[/right]
gduman94gduman94
Üye
İhtiyacınız var ise ben de yardım etmek isterim.
funky_boyfunky_boy
Üye

Bunun için herhangi bir zaman veremem, çünkü ayırabileceğim zaman değişken olacaktır. Ama bir Ortak Çalışma Alanı olurşturarak, kolayca iş bölümü yapıp(alt yazıyı yazma, süreleri ayarlama vb.) faaliyete geçirebiliriz.
oropheroropher
Üye
e.S
Üye
Cümle dökümü (transcript) de olur değil mi?
ÇağrıkurtÇağrıkurt
Üye
Teşekkür ederiz Oropher. Bu meseleyi her zaman güncel tutacağız:)

Azmine bağlı e.S :)
discussioncontroller