Byzantine - Sırlar Labirenti
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Bu oyunu dergiyi eski senelerinden beri takip edenler çok iyi bilir. İstanbul'da geçen ve karakterlerinin çoğunu Türk oyuncuların oynadığı tamamen Türkçe desteği de bulunan bir macera oyunu Byzantine. İlk çıkış yılı yanılmıyorsam 1997 idi.

Seneler sonra oyunu yeniden oynamak istedim ve kaybettiğim CD'leri binbir güçlükle edinip bir şekilde kurdum. Yalnız animasyonlar şimşek hızında ve bu oynanışı çok baltaladığı gibi oyunun hemen başını geçememenize ve tıkanmanıza yol açıyor. Bu sorunun çözümünü seneler önce burada okuduğumu hatırlıyorum ama her yere bakmama rağmen oyunun başlığını bile bulamadım. İnternette yaptığım aramalarım da maalesef sonuç vermedi. CPU hızını düşürmekten tutun da fare hızını azaltmaya kadar her yolu denedim ama nafile. Var mıdır bu sorunun bir çözümü?
Starlet
Üye
Bu oyunu ismi lazım değil diğer derginin verdiği cdlerden kurduysan ve oynuyorsan oyunun sonuna çok yakın bir bölümde hata var. Aldığın halde bir eşya inverntori de görünmüyor ve o eşya olmadan da oyun yürümüyor. O cdden kaynaklanan bir hataymış. Sanırım dergi onu hatalı basmıştı. "Bu oyun sanırım sadece Türkiye'de çıkmadı. Diğer ülkelerde de çıktı. Türk yabancı ortak yapımı diye biliyorum." Şunun için söyledim: Keşke bu oyunu da GOG'da görebilsek.
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Yok o CD'ler kayıp olduğu için internetten temin ettim. Benim sorunum 6. CD olayı değil. Oraya kadar geldikten sonra zaten bir şey kalmıyor. Benim sorunum animasyonlarım şimşek hızında olması, katili daha göremeden ölmüş olmak ve fareyle ekranın kenarına gelince azıcık dönmek gerekirken birden ekranın 720 derece dönmesi.
RaideN
Üye
CPU'yu tek işlemci ile çalıştırmayı denedin mi? Benzer sorunlar olabiliyordu bazı oyunlarda ve bunu yapmanın sorunu çözdüğünü okumuştum. Ancak nasıl yapılır bir bilgim yok :)
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Task Manager'dan istediğiniz application'ları tek çekirdekle çalıştırma seçeneği var Windows 7'de. Yalnız programı çalıştırmak gerekiyor ki pencereden seçilebilsin. Oyunu çalıştırıp alta atınca da tümden oyun çöküyor maalesef :( CPU hız sınırlandırıcı çok basit bir program da denemiştim ama etki etmedi hiç.
Starlet
Üye

Yok o CD'ler kayıp olduğu için internetten temin ettim. Benim sorunum 6. CD olayı değil. Oraya kadar geldikten sonra zaten bir şey kalmıyor. Benim sorunum animasyonlarım şimşek hızında olması, katili daha göremeden ölmüş olmak ve fareyle ekranın kenarına gelince azıcık dönmek gerekirken birden ekranın 720 derece dönmesi.

6.cd olayını nasıl çözdün bana da anlatabilir misin? Bende oynamıştım ama ooraya gelince takılmıştı. Ondan sonra oynayamamıştım. Onu nasıl geçtiğini anlatırsan çok sevinirim:)
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
O sorun oyunun yapımından kaynaklı bir hata değil. Normalde oyunun tam çözümü CD'lerin içinde var ama zamanında dergiyi alıp çözümü okumamız istendiğinden cdlerle oynanmıştı. O kısmı bozalım derken Ayasofya simulasyonunu da bozmuşlar. Dolayısıyla sen oyunun ingilizce versiyonunun cdsini bulup onu takıp oynarsan orayı sorun yaşamadan geçiyorsun. Zaten o simulasyondan sonra oyun çok kısa sürede bitiyor. Uğraştığına değmeyebilir :)
NoahNoah
Üye
Bu oyun bende de vardı fakat kaybettim. Elinde olan var mı acaba?
onair234
Üye
Ben de oyunun 6.cd’sinin bug’ı giderilmiş hali mevcut ama sadece diyaloglar türkçe. Ayasofya Simulasyonunun olduğu kısımlar ingilizce.
discussioncontroller