Death Note [OYUN SONA ERDİ]
Misafir
[center]DEATH NOTE[/center]
[center][img width=400 height=565]http://img507.imageshack.us/img507/6460/deathnotevk6.jpg[/img][/center]

Katılan Listesi;
-Gabriel
-Audiodragon
-Puhaha
-[WT]Elessar
-Zer0
-KnightOfPain
-FireMc
-Rhun
-Ghost Hunter
-AbidikMobidik
-hi_jacker
-Thyestes
-ttng
-Lynx Lynx
-Yojimbo
-bario
-Xadeas
-Ryuk
-Jon Irenicus
-deddo
-EreN
-hannibal_king
-Dual Saber
-Judas
-CeNedra
-glowel
-bodo
-the Prestige
-Dharkan
-0skay
-Oropher
-Lord_Duxus
-Scorpio
-Mr. Badii
-Nexa
-SilverHead
-Lost
-Elegie

Kurallar;

1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecektir. Hiç kimsenin bir diğerinin rolünden haberdar olmaması gerekmektedir.

2) Oyun, kurtadam oyunlarına benzer şekilde ilerlemektedir. Günsonu yerine Hamle Sonu terimi kullanılmaktadır. Turun bitiş zamanı olarak bir hamle sonu zamanı önceden belirlenir. Oyuncular vermeleri gereken kararları belirtilen bu zamana kadar vermelidir.

3) Özel rol sahibi oyuncular, o tur içinde gerçekleştirecekleri hareketleri oyun yöneticilerine özel mesaj atarak belirtmelidir. (Oyun Yöneticileri; Monthius ve Dexter'dır.)

4) RP yapmak zorunludur. Karakterinize uygun olarak oyundaki durumu değerlendirip analiz ve rol yapmanız hem herkesin oyundan alacağı zevki arttıracaktır, hem de oyundaki çatışma ve entrika olgusunu yükseltecektir. Karakterine uygun davranmayan yada oyunun düzenini bozan oyuncular Shinigamiler (Oyun Yöneticileri) tarafından önce 1 kere uyarılacak, bu hareketlerinin devamında ise isimleri Shinigamiler tarafından Death Note'a yazılarak öldürüleceklerdir.

5) Oyunda üç adet taraf bulunmakta. Kira fanatikleri, KIT (Kira Investigation Team) ve siviller. Kira fanatiklerinin amacı, KIT'i ve L'i elimine etmek, KIT ajanlarının kendi içlerine sızmasını engellemek ve Kira'yı bu dünyadaki mutlak Adalet değeri haline getirmektir. KIT'in amacı ise tam tersi olarak Kira fanatiklerinin kendi içlerine sızmasını engelleyip, Kira'yı bulup yakalayarak adaleti sağlamaktır. Kira fanatiklerinin Kira'yla ortak çalışırken, KIT ajanları doğrudan L'in altında çalışmaktadır. Siviller ise istedikleri tarafsız olarak başlayıp, kendilerini kanıtladıkları sürece istedikleri tarafa katılabileceklerdir. Ancak bir sivilin casus olma ihtimali her zaman olabileceğinden dolayı Kira fanatiklerinin ve KIT'in yanlarına kimi alacaklarını oldukça dikkatli seçmeleri gerekecektir.

6) Oyunda oynamayan yada oyundan çıkmış kişiler, oyuna kesinlikle müdahale edemez.

7) Oldukça önemli; OYUNCULARLA YAPTIĞINIZ HER KONUŞMAYI, HER UFAK SOHBETİ, HER MSN GÖRÜŞMESİNİ; YANİ HER ŞEYİ BİZE WORD DOSYASI HALİNDE YOLLAMANIZ GEREKİYOR.


Kurallar Monthius ve Dexter tarafından hazırlanmıştır.

Roller;

Kira: Death Note'un sahibi. Her Hamle Sonunda 1 kişinin adını Death Note'a yazarak o kişiyi öldürebilir. Amacı dünyayı suçlulardan ve yozlaşmış insanlardan kurtararak yeni bir dünya düzeni sağlamak, sadece kendi seçtiği, yaşamaya layık olan insanlara yönelik bir dünya yaratmaktır. Kira fanatikleri arasından kendine sözcü olarak bir kişi seçip, onu Kira'nın Sesi (Voice of Kira) olarak atayabilir. İzlemeye alındığı takdirde Shinigamiler tarafından kendisine ufak, farkedilmesi zor ipuçları bırakılacaktır. Kimliği sadece Kira'nın sesi tarafından bilinir.

Kira'nın Sesi: Kira'nın kendi fanatikleri arasından seçeceği bir kişidir. Kira'nın doğrudan kontakta olacağı ve Kira'nın kimliğini bilen tek kişi olacaktır. Kira'nın dış dünya ile doğrudan bağlantısını gerçekleştirecek kişi olduğundan, Kira'nın halka ve polise duyurmak istediği şeyleri duyurmakla görevlidir. Aynı zamanda sivilleri Kira fanatiği yapmak da onun görevidir. KIT tarafından sorguya çekilemez. Kimliği herkes tarafından bilinir.

Kira Fanatikleri: Kira'nın suçluları cezalandırarak yaratmaya çalıştığı yeni dünya düzenini savunan kesimdir. Amaçları, Watari ve L'in kimliğini bularak bunu Kira'nın sesi aracılığıyla Kira'ya ulaştırmaktır. Bazı Kira fanatikleri, Kira'yla ilgili çeşitli ipuçlarına sahip olacaktır. Eğer KIT çalışanları, ipucuna sahip bir Kira Fanatiğini sorguya alırlarsa, Kira'nın kimliğiyle ilgili bazı şeyler öğrenebilirler. Aynı zamanda Kira'nın yaptıklarını fanatikçe destekleyerek sivil halkı da kendi yanlarına çekmeye çalışacaklardır. İçlerinden biri, Kira'nın gözüne girmeyi başarabilirse Kira'nın Sesi rütbesine erişecektir.

L: Dünyanın en ünlü dedektifidir. Şu ana kadar girdiği bütün davaları çözüme ulaştırmıştır. Amacı Kira'nın kimliğini bulmak ve onu adalete teslim etmektir. Emrinde çok geniş bir istihbarat ağı bulunmaktadır. Her Hamle Sonunda, Kira olduğundan şüphelendiği bir oyuncuyu kamera, izleme ve dinleme cihazlarıyla takibe aldırabilir. İzlemeye aldırdığı oyuncularla ilgili bilgileri KIT ajanlarına Watari aracılığıyla verebilir. Kimliğini sadece Watari bilmektedir.

Watari: Watari, L'in sağ koludur. L'in KIT ve sivil halkla bağlantısını sağlar. L'in kimliğini bilen tek kişidir. L'in izlemeye aldığı kişiler doğrusunda KIT ajanlarına tavsiyeler vererek kimin sorguya çekileceğinin seçilmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda sivilleri L'in tarafına çekerek KIT'e katılmaya ikna etmek de onun görevidir. Kimliği sadece KIT ajanları ve L tarafından bilinir.

KIT(Kira Investigation Team) Ajanları: KIT Ajanları Watari ve L tarafından seçilmiş özel bir birliktir. Başlangıçta sayıları sınırlıdır, diğer KIT ajanlarını ve Watari'nin kimliğini bilirler. L'in izlemeye aldığı kişilerle ilgili verdiği tavsiyelere bağlı olarak her gün sonunda ortak bir kararla bir kişiyi sorguya alırlar. Eğer sorguya aldıkları kişiden herhangi bir bilgi alamazlarsa, L medyanın tepkisine maruz kalmamak için bir KIT üyesini feda etmek zorunda kalır. Sorguya alınan kişi de aynı zamanda oyundan çıkar. Aynı zamanda Kira fanatiklerinin içine sızmaya çalışarak Kira'nın kimliğini öğrenmeye çalışacaklardır.

Siviller: Sivil halk, oyuna nötr başlayan ve kendi seçimine göre iki taraftan birine katılabilen oyunculardır. İki taraftan birine katılabilmek için destekledikleri tarafı hareketleriyle belli edip, güven kazanmaları gerekmektedir.

---------------------------------------------
Roller bu şekilde. Rol dağılımı en kısa sürede yapılacak. Eğer rollerle yada kurallarla ilgili tavsiyeleriniz varsa söylemekten çekinmeyin. Eğer aklımıza yatarsa her an güncelleme yapabiliriz. :)
Misafir
Uuu beybi. ;D


[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Misafir
Hadi bakalım, kime ne rol çıkacak merak etmekteyim.
İnşallah oynaması keyifli biri çıkar.
FireMcFireMc
Üye
Gerçekten gaza geldim. Süper helal Monthi ve Dexter.
deddodeddo
Üye
güzel olacak ama daha önce kurtadam oynamadığım için zorlanacağım galiba. birbirimizi ne şekilde yakalayacağız? burda muhabbet mi edilecek rp yapılacaksa? ne konuşulcak?
FireMcFireMc
Üye
Oyun turlar halinde olacak deddo. Dediğin gibi, eğer Kurtadam oynasaydın daha güzel olurdu.
Dexter
Üye
Rol açıklamaları geliyor birazdan. MSN'de karşılıklı birbirimizi yeme ve darlama sonucu ortaya çıkan roller hakkındaki fikirlerinizi ve eleştirilerinizi alalım efenim.
Misafir
Hmm, ne diyebiliriz ki, siz yapıyorsanız güzeldir. :P
Ghost hunter
Üye
Sivillerin sonradan taraf seçmesi ve kabul edilmeleri güzel olmuş.İyi bir oyun çıkaran birisini alıp almamakta tereddüt edilecek bu hoş gerçekten.Hatta bu kişininde güven uyandırmak için elinden geleni yapacak olması da iyi.Hatta bir kişiyi alıp almamak için alınan karar bütün oyunu etkileyecek bu da güzel olmuş.

Peki bu Kira yandaşları ve SPKler neyi savunuyor?Hangisi nispeten iyi taraf?Ya da keskin çizgilerle belirlenmiş mi hangi tarafın iyi hangisinin kötü olduğu?Şuradaki bir fil mi?Yoksa şizofren mi oluyorum aaaaaa...
Aferim aferim güzele benziyor.
FireMcFireMc
Üye
Valla güzel şeyler çıktığı hakkında spoiler aldım. :D
discussioncontroller