Fairy Tail [Anime]
NesteressNesteress
Üye
Evet birazcık geç olacak ama ufak da olsa bir değerlendirme yazayım

Öncelikle çok fazla anime izleyen bir adam olmayarak daha önce hiç böyle uzun anime izlememiştim belirteyim .

Şimdi animede bir sürü gözüme çarpan mantık hatası var ama anime bir şekilde kendini izletiyor evet bazen rahatsız ediyor ama yine de devam ediyorsunuz. Örnek vermek gerekirse

Spoiler:
yaklaşık 60-70 bölüm boyunca guildin ev güçlülerinin erza-mystogan-laxus üçlüsü olduğundan bahsediliyor hatta laxus mystogsna bir bölümde guildin en güçlüsü sen misin ben mi karar verelim falan diyor ama animenin ortasında aniden gildarts diye biri çıkıyor ona en güçlüsü diyorlar ve sanki daha önce en güçlüler laxus-mystogan-erza denmemiş gibi devam ediyor anime. Bu şekilde havada kalan bir sürü yer vardı animede

Neyse animede her seferinde "yeeey arkadaşlığın gücüyle herkesi yenebiliriz. Yaşasın arkadaşlık" teması, insanı sinir etmeye başlıyor bir süre sonra ama adeta animeyi her türlü durumdan müziklerinin mükemmelliği kurtarıyor. Savaş ne kadar saçma olursa olsun, müzik çalmaya başlayınca her şey kusursuz gelmeye başlıyor. Müzikleri eşsiz ve müzikleri sayesinde size her türlü duyguyu yaşatıyor.

Sonuç olarak animenin beni rahatsız eden bir sürü yeri var ama genele baktığımda izlediğime pişman olduğumu söyleyemem.
Ben beğendim animeyi. Müzikleri olmasaydı benden en fazla 6,5 alırdı ama müzikleri 1,5 arttırıyor ve 10 üzerinden 8 veriyorum

Güzel anime başlamayı düşünen biri varsa ve benim gibi 170 bölümden korkuyorsa, korkmasın bir kaç bölüm izleyince devamı geliyor zaten

Not: telefondan yazdığım için cümleler birazcık düşük olabilir kusura bakmayın.
sLeepacsLeepac
Üye
Nesteress dedi:

Spoiler:
yaklaşık 60-70 bölüm boyunca guildin ev güçlülerinin erza-mystogan-laxus üçlüsü olduğundan bahsediliyor hatta laxus mystogsna bir bölümde guildin en güçlüsü sen misin ben mi karar verelim falan diyor ama animenin ortasında aniden gildarts diye biri çıkıyor ona en güçlüsü diyorlar ve sanki daha önce en güçlüler laxus-mystogan-erza denmemiş gibi devam ediyor anime. Bu şekilde havada kalan bir sürü yer vardı animede

Spoiler:
image

Tahminim burada "geezer" dediği kişi Makarov değilde Gildarts.Mangada olupta animede olmamasının nedenini animenin iptal edilme olasılığı ile ilgili olduğunu okumuştum bir yerde ama uzun zaman önceydi kaynağını tam hatırlamıyorum.

Edit: Gibisi fazla olmuş birkaç sayfa ileride Lucy kafasına göre bir liste yaparken ayrı biri olarak göstermiş zaten.

http://i27.mangareader.net/fairy-tail/24/fairy-tail-160261.jpg

Beğenenler: Bonecrusher

dealenki
Üye
Klasik Fairy Tail, çok takılmamak lazım böyle şeylere bu seride. Eğlendirmeye yetiyorsa sıkıntı yok ^^

Beğenenler: Nesteress

NesteressNesteress
Üye
dealenki dedi:

Klasik Fairy Tail, çok takılmamak lazım böyle şeylere bu seride. Eğlendirmeye yetiyorsa sıkıntı yok ^^

Aynen. Benim yazının da anafikri buydu. Bazı havada kalan yerler var ama yine de eğlendiriyor

Bu arada hafta hafta takip etmek kanser ediyor beni. Adeta hiç ilerlemiyor anime. En iyisi biriktirip izleyeyim
BonecrusherBonecrusher
Üye
badass Erza is badass

Spoiler:

image
isoticisotic
Üye
oh be sonunda güzel döğüşlü bi bölüm izleyebildik.

gajeel'in döğüşüyle laxus'un döğüşü özellikle.
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Son bölümleri ile One Piece'de olan uzun bölüm başı özetinde rekor kırmıştır. 8 dakika özet mi olur bre vicdansızlar ulan OP'de ending yok neyse de bunda o da var böyle giderse bölüm diye 10 dk bişi izleyeceğiz.
M3rett0
Üye
Tekrar başladığında biraz izleyip bırakmıştım. Hala friendship powerla, biz bir guildiz diyerek herkesi dövüyorlar mı ? İlginç bir şeyler oluyorsa tekrar başlamayı düşünüyorum.
BiqBossBiqBoss
Üye
Yine aynı moronlukla devam ediyor. Gerçi son arca bakmadım toparlamış olabilirler ama sanmıyorum.
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Tartaros sezonuna girdiler şu an mangadan biliyorum baya bir epik dövüş var en iyi sezonlardan biri bana göre. Bi bak istersen :)
discussioncontroller