Berserk
kral julienkral julien
Üye
claymore a yaklaşabilecek kadar umutsuz karanlık dark fantasy bir anime arayışlarımın sonucunda başladım (bu açıdan bir claymore etmese de ben fazlasıyla tatmin oldum, claymore a daha fazla yaklaşanı görmemiştim zaten, muhtemelen de yoktur gibi geliyor), diğer yönlerden zaten harika

seriyi yeni izledim bitirdim ama şimdi bir de mangası çıktı başımıza, hiç manga okuma alışkanlığım yoktur ama el mecbur

sokarın böle işe yaw, delisi olduğum claymore un bile mangasına bir türlü adam gibi girememiş biriyim.

bu ikisinin mangasını okuyacağım artık başka çare yok, gerçi çok zor olmasa gerek, hazır arşiv dolu, bir çırpıda okunabilir aslında

son olarak
gırifiiissssss!

edit;ha bir de golden age diye bir kısım da varmış anime olarak ama yine de mangayı okumak gerekecek herhalde değil mi ? onda çok az bölüm var çünkü ...
DarK.DarK.
Üye
Animeyi o sonla bitirince mecbur zaten okuyorsun mangaları abi. Ben hiç bir bilgim olmadan başladım animeye ve 26 bölümlük bir seri olarak düşünmüştüm yani 26 bölümde herşey temiz hallolup bitiyor şeklinde, o yüzden daha da bir parçaladı beni. Golden age muhabbetini izlemedim ama animenin biraz daha farklı versiyonuydu diye hatırlıyorum.

ha bide GIRİFİSU

bunu da sabaha kadar dinlerim şimdi

berduş
Üye
Golden Age, anime dizisi ile aynı aralığı anlatıyor sayılır.Bölüm azlığından bazı gereksiz gördükleri yerlere girmemişler,bir kaç yeri değiştirmişler ve kendi görüşüm mangaya daha sadık kalmışlar,artı olarak biraz daha ileride bitiyor animeden.Yine de iki anime de,manganın çeyreğini anlatıyor sadece.Manga çok ileride olmasına rağmen yakın zamanda bitecekmiş gibi görünmüyor.Neredeyse bir yıla yakın ara verdi mangaka arada kısa bir başka seri çıkardı öyle diyeyim.
Ve tabii ki manga dünyasının gördüğüm en şerefsiz karakteri griffith analım:) Umarım ömrümüz vefa ederde hesaplaşma gününü görürüz.

Oyun forumunda olduğumuz için oyunlarla alakalı birşeyler söyleyeyim.Demon's Souls ve Dark Souls oyunlarında Berserk'e çok atıf var.Mesela; Demon's Souls'ta ki sahte kralımız Alland,ne kadarda biricik şerefsiz Grifisimize benziyor gibi.
Yapımcı firmanın yaptığı Bloodhorne'u oynamadım herhalde ondada vardır atıflar.Belli ki onlarda seviyor bu mangayı, umarım el atarlar Berserk'e.Zaten manganın devamını görürseniz yaptıkları oyunlara çok uyuyor hikayesi.

Veya avrupa firması olarak CDProjekt el atsa güzel olur.Witcher gibi acımasız bir dünyayı anlatabildiklerine göre,ondan daha acımasız bu dünyayıda anlatabilirler.

PazarlamacıPazarlamacı
Üye
Mangası animesinden daha sağlamdır. Umarım yeni çıkan "golden age" serisinden sonra anime olarak devam eder.
sawwormsawworm
Üye
Animesinde kralın kızına tacizde bulunduğu sahneler yok 1/10.
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
berserkin mangasında yeni bölüm geldi. ve düzene geçmiş 2 ayda bir diye.
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Arkadaş şu mangayı bu kadar geç fark ettiğime pişmanım. Meğersem önceden okuduklarımın hiçbiri manga değilmiş. Yok eğer önceden okuduklarım manga ise Berserk ne çok merak ediyorum. 30. ciltteyim tam gaz devam ediyorum.
ErhnUnl57ErhnUnl57
Üye
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
2 temmuz doğum günü erken doğum günü hediyesi olacak :D

Beğenenler: keldorn_thepaladin

ErhnUnl57ErhnUnl57
Üye
Yeni video geldi beyler. Hayal kırıklığı oldu ama yapacak birşey yok. Sonuçta berserk bu. Ayrıca manga bu ayın 24ünde dönüyor.
https://youtu.be/Ih2-9HwHlpw
discussioncontroller