Lenovo g510 The Division sorunu
alihenk
Üye
merhaba herkese steamden aldigim the division oyununu g510 model laptopimda oynayamiyorum butun yeni nesil oyunlar sorunsuz calisirken the division acilmiyo bile hata verip kapaniyo yardim edebilecek varmi ?? :(( oynatin bana su oyunu:(((
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Sürücünü son sürüme güncellemeyi dene yine açmıyorsa ekran kartın (R5 M230) oyuna yetersiz geldiği için açmıyor olabilir.
RidygoRidygo
Üye
Hata verip kapanıyorsa verdiği hatayı harfi harfine yaz. Mesela oyun başlıyor siyah ekran geliyor sonra çöküyor mu? Ya da hiç açılmıyor da DLL hatası falan mı veriyor?

Yardım isterken yardım edecek kişiye sorunu tüm ayrıntıları ile anlatman lazım.
alihenk
Üye
oyuna giriyorum goruntuler kayiyo dili falan secip start diyince oyunun baslangic videosu basladigi zaman ekran karariyo tamamen sonrada kapatiyo kendisini isletim sistemim i7 sorun ekran kartindan olabilir ben pek anlamiyorum mesela dili secicekken mouse u start tusuna goturuyorum goruntu kayiyo oyun kapandiktan sonra amd driver stopped yazisi geliyor
alihenk
Üye
ekran kartim amd radeon hd8750m 2gb, eger sorun ekran kartindansa bu laptopda daha yuksek bi ekran karti taktirmak mumkun olabilirmi
alihenk
Üye
pardon ekran karti r7 m265 mis
Üye
alihenk dedi:

ekran kartim amd radeon hd8750m 2gb, eger sorun ekran kartindansa bu laptopda daha yuksek bi ekran karti taktirmak mumkun olabilirmi

Laptop ekran kartları onboard kartlar olduğu için değiştirmen mümkün değil.

Oyun kapandıktan sonra herhangi bir "çalışmayı durdu" tarzında bir ekran ile karşılaşıyor musun ?
DemifiendDemifiend
Üye
Belki entegre ekran kartıyla açmaya çalışıyordur bilgisayar. Baktın mı ona.
alihenk
Üye
display driver stopped responding hatasi cikiyo hata olarak
alihenk
Üye
Demifiend dedi:

Belki entegre ekran kartıyla açmaya çalışıyordur bilgisayar. Baktın mı ona.

entegre ekran kartiyla acmaya calisiyodur derken hocam pek anlayamadim bilgim yok cok bu konularda
Üye
alihenk dedi:

entegre ekran kartiyla acmaya calisiyodur derken hocam pek anlayamadim bilgim yok cok bu konularda

Şimdi Lenovo bilgisayarlar iki tane ekran kartı ile geliyor. Birincisi Entegre Kart (Intel HD Graphics denen nane, çoğu oyunda da varsayılan olarak gelebiliyor.), ikincisi ise AMD veya NVIDIA'nin ekran kartı olur. Oyun eğer varsayılan olarak Entegre Kart ile başlatıyorsa bundan dolayı da açmıyor olabilir.

Bunu anlamanın tek yolu ekran kartından gelen yazılımı biraz kurcalaman gerekecek.

discussioncontroller