Fate Serisi
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
owleyes dedi:

Shirou ezik değil yav. Ha mage olarak tam anlamıyla patates ama, dövüş kabiliyetleri çoğu magein hayal bile edemeyeceği bir seviyede. Karşısında durabilecek pek mage yok. Bir kere Unlimited Blade Works diye bir Reality Marble a sahip. Aşırı OP bir şey bu. Sadece açarken yüklü bir mana tüketiyor. Ve bir kere açtım mı, Gılgamış'ın Gate of Babylon isimli noble phantasmının aksine her silah summonlıyışı için mana falan da gerektirmiyor. Adı üstünde "Unlimited Blade Works"

Ha ayrıca normal kopyaladığı silahları sadece görüntü olarak kopyalamıyor, aynı zamanda kullanıcısının özelliklerine de sahip oluyor. Tek sıkıntısı, Kiritsugu'nun ona bir magic crest bırakmamış olması. Normal mageler mana dengesi ve aktarımını, magecraftı, bu ailelerinden aldıkları magic crest ile yaparlar. Ama işte Shirou'da böyle bir magic crest yok. Her seferinde o magic cresti baştan oluşturmak zorunda kalıyor ve onun için başlarda ezikmiş gibi görünüyor. Yani mana kontrolü sağlamış bir Shirou, kopyaladığı silahların sahiplerinden gelen özelliklerle Servant seviyesine falan yaklaşıyor. Mesela en son bölümde Saat Kulesi'de eğitim görüyor Shirou. Oradaki mageler 5. Kutsal Kase Savaşı'nda Gılgamış'ı yendiğini bilseler, bayağı bildiğin secde ederler Shirou'ya :D Ayrıca siz pek sevmemişsiniz Shirou'yu ama, diğer forumlarda ve 4chan'de çok seviliyor benim gördüğüm kadarıyla :D

Chantı da çok gaz

I am the bone of my sword
Steel is my body and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unaware of loss, Nor aware of gain
Withstood pain to create weapons, waiting for one’s arrival
I have no regrets. This is the only path
My whole life was Unlimited Blade Works

1) UBW' de kırılan ger kılıç için prana harcaman gerekiyor. Gilgamesh savaşında UBW'nin kapanmasının sebebi kırılan kılıçların pranasını tüketmesi.

2) Evet, Shirou'nun Trace tekniği sayesinde materyallerin iç yapısını kopyalama özelliği var ancak Excalibur gibi kılıçları aynen kopyalaması çok uzun sürüyor. S Class bir kılıcı A Kaliteye düşürmesi gerekiyor o yüzden. Ea gibi dünya dışı materyallerden yapılanları da kopyalayamıyor.

Bir de Avalon sayesinde kılıçları rahatça yaratabiliyor. Kalan her şey imkansız gibi...

3) Magic Crest değil, magic circuit...

Son olarak Nine Lives Blade Works...
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Spoiler:
O Nine Lives Blade Works nedir yav :D Heyecanla bekliyorum valla filmin gelmesini Shirou ortalığı fena dağıtacak :D Alter Saber <3 Bide bildiğim kadarı ile Excalibur'u kopyalayamıyordu Caliburn'u kopyalıyordu Shirou :D </div>

Type_TridoronType_Tridoron
Üye

Spoiler:
O Nine Lives Blade Works nedir yav :D Heyecanla bekliyorum valla filmin gelmesini Shirou ortalığı fena dağıtacak :D Alter Saber <3 Bide bildiğim kadarı ile Excalibur'u kopyalayamıyordu Caliburn'u kopyalıyordu Shirou :D </div>

Heavens Feel Mini Spoiler
Spoiler:
Archer'ın kolu ile beraber kopyalayabilyor ancak çok uzun sürüyor ve çok fazla prana tüketiyor. Hatta HF de bahsi geçiyor olması lazım bunun da tam olarak nerdeydi hatırlamıyorum.
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Spoiler:
image

Oda Nobunaga olmasaydı olmazdı zaten :D Hoşgeldin Fate evrenine. Bir genderbender daha arkadaşlar erkek gibi görünebilir ama kız kendisi :D
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Spoiler:
image

Spoiler:
Öğretmeni Dronacharya Arjuna'nın okçuluk yeteneğini test etmek istedi. Bir ağacın dalına tahtadan bir kuş astı ve öğrencilerini çağırdı. Öğrencilerden ilkine kuşun bir gözüne nişan almasını ama oku henüz atmamasını söyledi. Sonra öğrenciye ne gördüğünü sordu. Öğrenci bahçeyi, ağacı ve çiçekleri gördüğünü söyledi. Drona ona kenara çekilmesini ve atış yapmamasını söyledi. Aynı soruyu diğer öğrencilere de tek tek sordu. Sıra Arjuna'ya geldiğinde, Arjuna hocasına kuşun gözünden başka hiçbir şey görmediğini söyledi. Bu cevaptan memnun olan hocası Arjuna'nın kuşu vurmasına izin verdi. Buradaki ders odaklanmanın gücü idi.
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Şu an mutluluktan uçuyorum.

Spoiler:

Çıkış tarihi 2017 ve Studio Shaft(Monogatari serisi) yapıyor :D

Spoiler:

2017 yılında gelecek ve üçleme olacak :D
smg
Üye
Şimdi sırada fate apocrypha var.O da gelirse ölsem gam yemem.

Beğenenler: S0lidGamer

S0lidGamerS0lidGamer
Üye
smg dedi:

Şimdi sırada fate apocrypha var.O da gelirse ölsem gam yemem.

Aynen bende çok istiyorum. Jeanneeaaa!!!

Bu arada fark etmedim değil Shinji reyiz mi o ? Çok çok severim kendisini(!).

Beğenenler: keldorn_thepaladin

keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
annen nasıl shinji!
kekeke

Beğenenler: S0lidGamer

BaueltzBaueltz
Üye
;_;
discussioncontroller