OYUN BİLGİSAYARİ
funky_boyfunky_boy
Üye
Adam liseli olsa bu kadar takmam ama üniversite kazanıp, üniversitede eğitim gören bir adamın şundan daha iyi yazacak kapasitede olması lazım. Adam bu şekilde yazmaya devam ettiği sürece, hor görenler ve dalga geçenler olacaktır. Ha, adam hatasını görüp kabul edip düzeltmeye çalışırsa ne güzel. Bir de bunun bozuk Türkçeyi savunan modelleri var. Onlar işte asıl tümör.
funky_boyfunky_boy
Üye

Not 2: Kesme işareti kaldırıldı mı; kaldırılmadı mı? Bir netlik getirebilecek bir insan arıyorum...

https://www.facebook.com/notes/türk-dil-kurumu/kamuoyuna-duyuru/1190557427670545
hebelehoohebelehoo
Üye
funky_boy dedi:

Adam liseli olsa bu kadar takmam ama üniversite kazanıp, üniversitede eğitim gören bir adamın şundan daha iyi yazacak kapasitede olması lazım. Adam bu şekilde yazmaya devam ettiği sürece, hor görenler ve dalga geçenler olacaktır. Ha, adam hatasını görüp kabul edip düzeltmeye çalışırsa ne güzel. Bir de bunun bozuk Türkçeyi savunan modelleri var. Onlar işte asıl tümör.

Sana ne adamın kapasitesinden? Ölçme değerlendirme sınavı mı yapıyorsun yoo. Sanki makale yazmış da onda dilbilgisi hatası buluyor. Şurada atılan mesajların yarısında hata vardır be.

Forum lan burası. Nesini bu kadar ciddiye alıyorsunuz? Gazeteye yazı göndermiş sanki hayret birşey ya. Aha asıl tümörlük bu işte. Gelip basit bir yardım isteğinde bulunan birine böyle tepeden konuşup büyüklenmek. Boş boş gramer naziliği yapmak. Ha şimdi bu dediklerimden de Türkçeyi kuralları falan tamamen sallayalım, herkes gelişine yazsın gibi anlam çıkaracak olan da çıkarmasın mümkünse.

Hiç tanımadığın insanların hatalarını didikleyeceğine git de kendine bak. Kapasitesi olması lazimmis gece gece sigortam attı.

Beğenenler: Dharkan, mcprozack, ryuuk

funky_boyfunky_boy
Üye
¯\_(ツ)_/¯

Forum diye bu şekilde yazabilmesi hoş değil. Mesajların yarısında çoğunda hata var ama bu kadar kötü olan fazla yok.

hebelehoo dedi:

Aha asıl tümörlük bu işte.

Asıl tümörlük gazeteye bozuk Türkçeyle yazı gönderilmesi mi, yoksa benim yaptığım mı?

hebelehoo dedi:

Boş boş gramer naziliği yapmak.

Düzgün Türkçe kullanılmamasına tepki göstermem, boş boş gramer naziliği oldu.

hebelehoo dedi:

Ha şimdi bu dediklerimden de Türkçeyi kuralları falan tamamen sallayalım, herkes gelişine yazsın gibi anlam çıkaracak olan da çıkarmasın mümkünse.

Açıkçası herkes gelişine yazsın gibi anlam çıkıyor.

hebelehoo dedi:

Hiç tanımadığın insanların hatalarını didikleyeceğine git de kendine bak.

Sürekli olarak bakıyorum, hatalarımı ve eksiklerimi gidermeye çalışıyorum. Çoğunluğun aksine birisinin eleştirisine saldırı ile değil, düzgünce nasıl daha iyi olabilir şeklinde cevap veriyorum. Ama şu anki durumda, sen nasıl bir başkasına bu şekilde davranılmasına sinirleniyorsan; ben de birisinin Türkçeyi doğru yazacak kapasitede olabilceği halde bunu bilerek kullanmamasına sinir oluyorum.

hebelehoo dedi:

gece gece sigortam attı.

Son olarak, abi, internetteki sikko bir muhabbet yüzünden sağlığından olmaya değmez. Kusura bakma sinirlendirdim. İyi geceler.

Beğenenler: berduş

OneInchManOneInchMan
Üye
hebelehoo dedi:

gece gece sigortam attı.

image

Beğenenler: CombiningPerson

discussioncontroller