Otomobil Dünyası
AstusAstus
Üye
2 yıl önce 2007 focus almıştık. aldığımızdan beri ara ara çekme sorunu yaşıyor, verilen gazı almıyor, devir kaybediyor. lakin arabayı kapatıp yeniden çalıştırınca araç kendine geliyor. bilgisayar gibi kapa aç yapınca çözülmesi çok ilginç geldi. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? herkes farklı farklı teori üretti. yakıt az kalınca depodan kiri çektiği için öyle olabilir diyor babam. abim hiçbir sorunu yok diyor (farklı zamanlarda sürdü) fakat ben ve arkadaşlarım kullanırken bariz bir şekilde fark ediyoruz. zira geçen sene antalya'dan dönerken, yokuş çıkarken kamyonu sollayamadıksdfs. bana turbo'dan kaynaklı gibi geliyor, çünkü araba çekmediği zaman turbo'dan gelen sesi duymuyorum. çektiği zaman ise hafif bir fısss sesi geliyor. başka bir arkadaşım motor bitmiştir, km'yi düşürmüşlerdir hileyle hurdayla diyor (şu anda 147.000 km'de). hasar kaydı yapınca da 6 kaza 1500tl masraf görünüyor geçmişte (2. el olarak aldık). baya otomobil konusunda cahil olduğum için buraya da fikirlerinizi sorayım dedim.
AstusAstus
Üye
çok teşekkür ettim

araç dizel ve düz vites, belirtmeyi unutmuşum. turbo sesi dediğim de fıss yanlış bir tabir oldu belki, biraz mekanik, biraz da hava geliyor sesten sanki. ilk duyduğumda arabalarla baya ilgili arkadaş turbo sesi dedi o direkt. çok aşırı bir ses olmuyor zaten. hızlanırken birkaç saniye sürüyor.
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Turbonun wastegate sesi olabilir o. Eğer oysa o sesin çıkması normal. Diğer her şeyde sys abinin dediklerine katılıyorum.

En temizi servise götürüp hata testi yaptırmak.

Beğenenler: Astus

dodgerdodger
Üye
TaxmanTaxman
Üye
bu bemevenin de her arabası birbirine benziyor ak.
DharkanDharkan
Üye
BMW olduğu için olabilir
kurtkapankurtkapan
Üye
yeni kasa m5 güzelmiş yaw.

2002den bu yana e90(e92)'den başka kasayı beğenmiyordum. bi m1le m2 fena durmuyordu. bu makyajlı hali güzel olmuş.
TaxmanTaxman
Üye
Dharkan dedi:

BMW olduğu için olabilir

200 liralık bmw ile 800 liralık bmw yi sokakta görsem ayıramam zaar.
dodgerdodger
Üye
*marka yüzü
TaxmanTaxman
Üye
yaratıcılık SIFIR gibi geliyor bana daha çok.
discussioncontroller