Oyungezer 127 - Mayıs 2018
AlejandroAlejandro
Üye
Dergiyi bugün aldım nerede çer çöp oyun var hep onların incelemesi var. Ama bunun OGZ ile alakası yok. Piyasa o kadar kötü ki oynayacak oyun bulamıyoruz resmen. Size de mecbur indie oyunları incelemek kalıyor maalesef.
edenknightedenknight
Oyungezer
Alejandro dedi:

Dergiyi bugün aldım nerede çer çöp oyun var hep onların incelemesi var. Ama bunun OGZ ile alakası yok. Piyasa o kadar kötü ki oynayacak oyun bulamıyoruz resmen. Size de mecbur indie oyunları incelemek kalıyor maalesef.

O ay neler çıkmışsa onu koyuyoruz belirttiğin gibi dergiye dostum. Lakin o çer çöp oyunları da yazıyoruz ki oyuncular iyilerle kötüleri ayırt edebilsin boşa zaman harcamasınlar. Misal ben bu ay bir Extinction oynayıp yazdım ki uzun zamandır bu kadar içerik yoksunu ve lüzumsuz pahalı bir oyunla karşılaşmamıştım. Sırf o yazı bile nice 300 TL'nin ceplerde kalmasını sağlayacaktır :D

O açıdan bakınca bilakis bu çer çöp oyunları ve derinlerde kalmış gizli cevherleri bulup yazmaya çalışıyoruz. AAA oyunların ne olduğu zaten üç aşağı beş yukarı belli oluyor fragmanlardan ama geri kalan oyunların da ilgiye ihtiyacı var piyasanın sağlıklı kalabilmesi için.

İyi okumalar, Sevgiler,

- Eren E.

Beğenenler: Phenomenon

ShishiSonson22
Üye
Kargolar dağıtıldı mı bilmiyorum da .Evde değildim ne yapmam gerekyor
DharkanDharkan
Üye
Hakikaten yalnız god of war ve Ni no kuni haricinde oyun yok bu sayıda
darkkkraldarkkkral
Üye
Dergiye eklenen yeni kısımları ben çok beğendim. Konuşanlar köşesi güzel düşünülmüş. Kimdir? de gayet güzel bir içerik olmuş. Akıl Fikir köşesinde de bu ay yapılan gibi piyasada bulunan oyunların eksiklerini anlatmaya devam ederseniz bölüm harika olur. Neredeyse boş geçen bir ayda yine dosyalarla birlikte dergi dolu dolu olmuş. Ellerinize sağlık.

Beğenenler: edenknight

marul
Üye
Geçen ayki dosya konusuna çok az yer verildiğinden dolayı bu ay da öyle olacak diye korktum ama epey uzun olmuş, çok da güzel olmuş. Tarihe geçen oyunlara bir tane de ben eklemek isterim: Ico. Oyun boyunca size eşlik eden bir karaktere tek kelime etmeden, neredeyse hiç ara sahne bile koymadan bağlayabilen ilk oyundu diyebilirim. Brothers, Papo & Yo hatta The Last Of Us gibi oyunlar varlıklarını Ico'ya borçludur diye düşünüyorum. Ayrıca Dark Souls'un yaratıcısı Miyazaki'nin oyun yapımına başlama sebebi olan oyundur.
drmurathan
Üye
halen mayıs sayısı elimize ulaşmadı. acaba bende mi bir sorun var yoksa haziranda mı gelecek bu ayki sayı.
ByGusByGus
Üye
Benim dergim de halen gelmedi. Dağıtımda sıkıntı felan mı oldu acaba? Hayır yani ayın ortasına geldik, gelse fena olmazdı artık.
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
@Alejandro Niye o kadar ezdin ya bağımsızları, candırlar onlar da :) Bak sırf bu ay mesela Candleman, Minit, Full Metal Furies falan gibi şahane şeyler var.

@darkkral Teşekkürler ederiz :)

@marul Ico'yu ben de çok severim, güzel öneri olmuş. Çok fazla oyunu da dışarıda bırakmak zorunda kaldık dosya tüm dergiyi kaplamasın diye. Şöyle birkaç sayfa daha yer olsaydı ona da yer verebilirdik, neden olmasın. Ama tabii bu hali daha ideal bence, çok uzatınca da çok yorucu hale gelebiliyor bu tip dosyalar.

@drmurathan ve @ByGus isterseniz dukkan[at]oyungezer[nokta]com[nokta]tr'ye bir mail atın onunla ilgili, çoktan elinize geçmiş olması gerekiyordu, bir sıkıntı olmuş demek ki. Yardımcı olacaktır arkadaşlar.
ParaDise
Üye
tarihi değiştiren oyunlar dosya konusu güzel olmus derginin geri kalanı da güzel elinize sağlık keyifle okudum
discussioncontroller