Yan gelip atış yeri
dodgerdodger
Üye
bu aralar tatil sebebiyle evde daha fazla vakit geçirmeye başladım. anlatcağım şeyin farkına daha önce varmıştım ama iyice dank etti.

üniversite yıllarında günde 18 saat wow oynayan ben pc'de oyundan soğudum. artık oyunların sarmaması mı yoksa koltukta oturmak fazla mı yoruyor ama eski isteğim kalmadı.

sadece fm, cities sky. ve arada hots atıyorum. onda da arkada vlog,podcast falan açık. zaten belim, baldırlarım ekstra yoruluyor, iyice soğudum masadan. 1-2 oyun var yüklü bitirmek istediğim ama açıp bakasım gelmiyor resmen. ünide wow oynarken işten gelip raide giren adamları takdir ediyorum. şuan aynı tempoda wow oynasam ölürüm.

konsol olayı daha rahat geliyor açıkçası. he onu da oynamıyorum fazla ama fiziksel olarak daha rahat ediyorum orada artık.

Beğenenler: Corax, creiGn, Astus

creiGncreiGn
Üye
Hâlâ bir heves Steam'e oyun alıp duruyorum, indielerden tut AAA oyunlara kadar tonla şey var ama bu dediğin hadise beni de birebir etkiliyor. En heyecanla beklediğim oyunu açıp geri kapatmam 1-2 saat sürmüyor.

50-100 lira, ucuzmuş yav deyip pc'ye oyun almayı bırakma vakti geldi zaar. Geçen sene güzel de PC topladiydim hâlbuki. : /

Beğenenler: Astus, Corax

AK_LampardAK_Lampard
Üye
6 aydır herhangi bir platformda oyun oynamadım, açlığını da hissetmiyorum. Hey gidi hey, fosil olduk.
JerryJerry
Üye
Yaşlandığınız ve eskisi gibi odaklanamadığınız için öyle oluyor.

Hayatın bundan sonrası yeni heyecanlar arayarak ve bunlara saçma sapan paralar gömerek geçecek. Bir noktadan sonra da her şeye söven yaşlı amca-teyzelere evrileceğiz.

Beğenenler: Muhallebi

dodgerdodger
Üye
muhtemelen yaşlılık. aldığım zevki geçtim de haftasonu bile fiziken yorulmaya başladım masada oyun oynamaya çalışırken. 30 yaşındayız daha.
CoraxCorax
Üye
dodger dedi:

bu aralar tatil sebebiyle evde daha fazla vakit geçirmeye başladım. anlatcağım şeyin farkına daha önce varmıştım ama iyice dank etti.

üniversite yıllarında günde 18 saat wow oynayan ben pc'de oyundan soğudum. artık oyunların sarmaması mı yoksa koltukta oturmak fazla mı yoruyor ama eski isteğim kalmadı.

sadece fm, cities sky. ve arada hots atıyorum. onda da arkada vlog,podcast falan açık. zaten belim, baldırlarım ekstra yoruluyor, iyice soğudum masadan. 1-2 oyun var yüklü bitirmek istediğim ama açıp bakasım gelmiyor resmen. ünide wow oynarken işten gelip raide giren adamları takdir ediyorum. şuan aynı tempoda wow oynasam ölürüm.

konsol olayı daha rahat geliyor açıkçası. he onu da oynamıyorum fazla ama fiziksel olarak daha rahat ediyorum orada artık.

aynısı bende de var yaf. evlendikten sonra pc açasım gelmiyor. gömülüyorum kanapeye açıyorum play stationu oh ne rahat
RidygoRidygo
Üye
PC de konfor bulamiyorum diyorsaniz konfor yaratmamissinizdir. Al bi gamepad, armut koltuk tamam. Steam big picture'da takil. Kapat ac zor geliyorsa power tusunu uyku moduna ayarla. Konsol gibi acip kaparsin.

dodgerdodger
Üye
güzel anlatıyorsun da uygulamaya gelince olmuyor. biliyoruz neler yapılabilceğini.

zaten pc'yi tv'ye bağlamak gerekiyorsa onu unutun.

Beğenenler: Corax, Dharkan, creiGn

creiGncreiGn
Üye
Ridygo dedi:

PC de konfor bulamiyorum diyorsaniz konfor yaratmamissinizdir. Al bi gamepad, armut koltuk tamam. Steam big picture'da takil. Kapat ac zor geliyorsa power tusunu uyku moduna ayarla. Konsol gibi acip kaparsin.

Gamepad bağlanıp kanepeden oynanabilecegini bilmiyor muyuz? Olay fiziksel olarak masa başında oturmanın ötesinde.

Kendinden düşün mesela, neden PC toplamiyorsun da PS4 kullanıyorsun orada? (PC de varsa bilemeyecem tabi, genelde konsolla ilgili yazıp çizdiğin için öyle varsayiyorum)

İş ve hayatla ilgili sorumluluklar oturup 10 saat XCOM oynamama izin vermiyor; eve geldiğimde kalan 2-3 saati bu şekilde geçiremiyorum artık, bin tane sorumluluk var. Kırk yılda bir oyun oynayacagimda da totalde 5-10 saatte biten yüzeysel konsol oyunları çok daha çekici geliyor ister istemez.

Steam'e bakıyorum mesela aldığım son 8-10 oyuna; frostpunk, battletech, heat signature, dungeons 3, northgard, divinity 2 falan var. Çoğu yüzlerce saat oynanabilecek oyunlar belki de ama aralarında 10 saat oynadığım yoktur.

Beğenenler: Dave Blake, Corax

Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
ben de bu oyunları oynayamıyorum artık zaman olmadığından ama çöplük konsol oyunlarını bunların yerine çekici bulmanız sizin zevksizliğiniz kusura bakmayın hocam

battletech oynayamıyorum en iyisi çöpizon çöp dawn oynayayım diyeceğime televizyon izlerim daha iyi

Beğenenler: 502

discussioncontroller