Yan gelip atış yeri
RidygoRidygo
Üye
creiGn dedi:

Gamepad bağlanıp kanepeden oynanabilecegini bilmiyor muyuz? Olay fiziksel olarak masa başında oturmanın ötesinde.

Kendinden düşün mesela, neden PC toplamiyorsun da PS4 kullanıyorsun orada? (PC de varsa bilemeyecem tabi, genelde konsolla ilgili yazıp çizdiğin için öyle varsayiyorum)

İş ve hayatla ilgili sorumluluklar oturup 10 saat XCOM oynamama izin vermiyor; eve geldiğimde kalan 2-3 saati bu şekilde geçiremiyorum artık, bin tane sorumluluk var. Kırk yılda bir oyun oynayacagimda da totalde 5-10 saatte biten yüzeysel konsol oyunları çok daha çekici geliyor ister istemez.

Steam'e bakıyorum mesela aldığım son 8-10 oyuna; frostpunk, battletech, heat signature, dungeons 3, northgard, divinity 2 falan var. Çoğu yüzlerce saat oynanabilecek oyunlar belki de ama aralarında 10 saat oynadığım yoktur.

Konsol bu cuma geliyor. Spider Man cikiyor olmasa hala da almazdim ne yalan diyim. Sorumluluk olayi bitiriyor ama hakkaten.

Oyun oynarken kafada bin turlu soru isareti "ya oynuyorum ama baska seyler yapmam lazim. Su an bunu oynamiyor olmam gerek" seklinde rahatsiz edici bir durtu oluyor.

Onun cozumunu bilen varsa soylesin.
tolga_pctolga_pc
Üye
Konsol alacak kadar iyi miymiş? Banka soygunu durdurma videosuna baktım da çok garip duruyordu mekanikleri.
RidygoRidygo
Üye
Spider-Man fani olmam yeterdi. Izlemedigim videosu kalmadi. Kusursuz degil ama cogu acidan 9/10.
__skytalker____skytalker__
Üye
qte bombardımanı değildir umarım ilk gameplay videosundaki gibi.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
gameplay iyiymiş geresi mehmiş
tipik bir konsol oyunu işte
502502
Üye
Oyuna ayrılan zamanın eskiye göre az olması bende de başka türlü tezahür ediyor. Yeni bir oyunla uğraşmak yerine eskilere biraz dalıp çıkıyorum kafa dağıtmak için. Artık ezberlediğim oyunları akşam açıp bir saat oynamak, sevip sevmeyeceğimi bile bilmediğim bir kapalı kutuya başlamaktan daha cazip geliyor. Salak mısın oyuna ayırdığın kısıtlı zamanı böyle tekrarlarla harcıyorsun diyebilirsiniz ama böylesi de bana daha çekici geliyor.

Multiplayer olarak da girip GW2'de milletle sohbet ediyorum. Yıllardır Unreal Tournament ve CoD4 oynadığım insanların hâlâ arada girdiği sunucular var sırf chat için giriyoruz oyunları nerdeyse oynamıyoruz bile, oynasak da bir rekabet hırs unsuru olmuyor.

Underrail, Divinity: OS falan yatıyor orda ama mekaniklerini öğrenene kadar kafada beyaz olmayan tel kalmayacak. En son Metro Exodus aldım işte pahalı değildi ilk gün, onu da 50 sene sonra falan oynarım artık.

Beğenenler: tolga_pc, Corax

tolga_pctolga_pc
Üye
Kısıtlı zamanda aynı oyunu oynama işini ben de çok yapıyorum. Yarıda bile bıraksan gerisini biliyorsun nasılsa, mesele oynarken aldığın tatmin oluyor.
dodgerdodger
Üye
yaşınızı falan bilmiyorum ama genç olanlar varsa ileride anlar durumu. tabi yaşı 30 ve üzeri olup hala aynı durumu devam ettirebilen de olabilir aranızda, illa benim gibi olcaksınız demiyorum. sadece günde 18 saat wow oynayan bünyeden buraya gelmeme şaşırdım. elbet bir yavaşlama bekliyordum ama bu denli keskin ve hızlı değil.

konsol oyunlarını övmüyorum, zaten onu da oynamıyorum pek. demek istediğim oyun oynama isteğimin acayip sönmesi. steamde en son kona falan almıştım sanırım. bitmedi. broken sword 5 var, 1 yıldır ara ara oynuyorum bitmedi.

koltuk masa beni bitirdi zaten. sadece internet için kullanıyorum bilgisayarı aşağı yukarı. ps4'te exclusive çıkarsa oynarım işte ara ara.

Beğenenler: Taxman, Astus, Dave Blake, fizban

tolga_pctolga_pc
Üye
Yaşı 30'a yaklaşmamış adam azdır herhalde ogzde, zaten kaç kişi var. Bu tarz olgular kişiye özgü diye düşünüyorum. Geceleri 1-2 maç atıp çıktığım CSGO lobilerinde neredeyse hergün 4-5 saat bu oyunu oynayan 40-50 yaşında amcalar var. Tabi bu da ekstrem bir durum ama bu insanların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Açıkçası evlensem dahi boş vakit buldukça güncel fps-rpgleri bitiririm gibime geliyor. Zaten 5 yılda 2-3 tane ya çıkıyor ya çıkmıyor. MMO ve yeni tip The Division, The Destiny tarzı şeyleri de sevmediğimi düşünürsek, çok da zor değil benim için.
TaxmanTaxman
Üye
dodger dedi:

yaşınızı falan bilmiyorum ama genç olanlar varsa ileride anlar durumu. tabi yaşı 30 ve üzeri olup hala aynı durumu devam ettirebilen de olabilir aranızda, illa benim gibi olcaksınız demiyorum. sadece günde 18 saat wow oynayan bünyeden buraya gelmeme şaşırdım. elbet bir yavaşlama bekliyordum ama bu denli keskin ve hızlı değil.

konsol oyunlarını övmüyorum, zaten onu da oynamıyorum pek. demek istediğim oyun oynama isteğimin acayip sönmesi. steamde en son kona falan almıştım sanırım. bitmedi. broken sword 5 var, 1 yıldır ara ara oynuyorum bitmedi.

koltuk masa beni bitirdi zaten. sadece internet için kullanıyorum bilgisayarı aşağı yukarı. ps4'te exclusive çıkarsa oynarım işte ara ara.

Bu bana üniversitede oldu. Bütün gün ona buna kafa yorunca yatmadan önceki 2-3 boş saatimi asla interaktif bir meseleye harcayamıyorum. Dizi izliyorum maksimum. Yazın eve gelince tam tersi oluyor.
discussioncontroller