Oyungezer 131 - Eylül 2018
teosdorakissteosdorakiss
Üye
yıllık üyelik aldım, eylül ayında başlanacağı söylendi, aynı gün kargoya verdiğiniz dergiyi üyelere ne zaman gönderiyorsunuz?
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Tam bir fındık kabuğunda OGZ yazarları olmuş
tolga_pctolga_pc
Üye
Baradh dedi:

İşin özü, OGZ'nin oyun dünyasına, donanıma, konulara ve kavramlara yaklaşımını (görüşleri değil, yaklaşma tarzını) artık çok kendimle aynı bulmuyorum.

Biz de bulmuyoruz hocam nabalım takılıyoruz öyle sıkıntıdan. Arada dua ediyoruz AC: Origins sevmeyenler banlanmasın diye.

Anasayfada ne işin var senin sky hocam allasen, fortnite haberleri arasında bulup okuyabiliyor musun bari bişiy? Yemin ediyorum tırt oyun sitelerinin facebooktaki günlük oyun haberi girdileri şu sitenin anasayfasından 10 kat daha cezbedici , ilginç, olmadık bilgilerle dolu.

Beğenenler: Baradh

BaradhBaradh
Oyungezer
tolga_pc dedi:

Biz de bulmuyoruz hocam nabalım takılıyoruz öyle sıkıntıdan. Arada dua ediyoruz AC: Origins sevmeyenler banlanmasın diye.

Dün akşam "imkan bulunca cevap vereyim" dediğimde aklımda olan şuydu:

Abi OGZ'nin kalbimdeki yeri hâlâ ayrı. Yani özel bir sevgim var. İstifamdan önce işlerin gerilmesinin sebebi de yine bu sevgiydi, markayı sahiplerinden fazla sahiplenmeye çalışıp ota b.ka burnumu sokuyordum. Onur, görev, vs atfediyordum sürekli, sonunda da ipleri kopardı bu. O nedenle siz de seviyorsanız, gidin konuşun bence. Burayı okumuyor kimse, bu bilinen bir gerçek. Ben elden geleni yaptım YİM iken, ama yazar/kullanıcı bağını tekrar kuramadım. O nedenle mail atın Serpil'e, Tuğbek'e. Belki dikkate alırlar. İstanbul'daysanız gidin ofise, anlatın derdinizi. Eminim çünkü dergi sıkıntıdadır, Euro yüzünden özellikle. Nitelikli kitle de çeviri haberden sıkıldı, çoktan terk etmiştir buraları. Yani "abi biz de gideceğiz ama sevdiğimiz için buradayız, şöyle birkaç eleştirimiz var eğer dinlemek isterseniz" deyin bence. Çünkü kaybetmek hoş olmaz böyle bir yeri.

Ama sonra Twitter'da yazarlar, tavırlar, basının rolü gibi konularda ufak bir tartışmaya girdim. O nedenle şu anda hissettiklerim:

OGZ'nin bir oluşum olarak yeri özel olsa da onu özel kılan neredeyse kimse kalmadı. Onlar kalmadığı için, OGZ benim basında rahatsız olduğum birçok pratiği yapan bir şeye dönüştü. Arada çaba gösterenler var evet, ama polemiklere aynı yüzeysellikte bakan, "arkadaşlar bakın işin aslı şöyle" demeye zahmet etmeyen, iktidar ve mualefetin girdiği laf dalaşları gibi bir yol izleyen yapıya döndü. Abi o laf dalaşının ne sektöre, ne de oyuncuya/Netflix izleyicisine yardımı var. OGZ bundan daha iyi olmalı, insanlara bu anlamsız nefret döngüsünün dışını göstermeli. Bilinçli habercilik budur çünkü. Ama yok, benim OGZ'ye atfettiğim basın titri beyhude kalıyor bu noktada.

O nedenle eğer mutsuzsanız, gidin abi. Ciddiyim. Çoğunuzun beni sevmediğinizi biliyorum, o nedenle kendi Discord'uma davet etmiyorum kimseyi. Ama açın bir sunucu, koyun kategorileri, kendiniz ve eğlenceniz için huzur içinde kalın orada. OGZ sizin oyun ve popüler kültür bakış açınızı yansıtmıyorsa, burada durup sinirlenmenin size yararı yok. İnsanlar da değişecek değiller. Olmuyorsa olmuyordur bazen, bu kadar basit. Kendinize ızdırap çektirmeyin.

Beğenenler: tool

tng
Üye
serpil ablayla ömer birkaç aydır bakın her an batabiliriz göndermeleriyle işi gameshowa bağladı. Açıkçası dergiyi hala alıyor olmamın tek sebebi oyun dergisi alıyor olmanın beni çocukluğuma bağlayan tek şey olması, o yüzden derginin mevcut halinden hiç hazzetmesem de almazsam resmi olarak yaşlı sayılırım korkusuyla almaya devam ediyorum, yoksa uzun süredir oyun oynayabildiğim de yok.

__skytalker____skytalker__
Üye
Ayyyy mesajlar yine uçmuş. Adam akıllı iş yapmak zor geliyor heral.
BenjaminBenjamin
Üye
Ahahhaa forumun her tarafı küfür kıyamet ama beyefendiler sadece bu başlığa bakmayı akıl etmişler.

Beğenenler: Corax

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
İyi yanlışlıkla konuyu silmemişler gene.
CoraxCorax
Üye
dergiyi alan var mı ki hala lolcü veletlerden başka
502502
Üye

İyi yanlışlıkla konuyu silmemişler gene.

böyle bir şey gerçekleşti mi sahiden yaw
discussioncontroller