Formula 1
veeverveever
Üye
creiGn dedi:

Ne yani hocam Vettel emekli olana veya performans düşürene kadar bekleyecek mi millet? Bir yerden başlanılmak zorunda, ikinci sürücü olmak demek direkt potansiyelin harcancağı anlamına gelmiyor. Ne yapacaklar yani Vettel'e hayvan gibi fark atarsa zorla geriye mi düşürülecek? Bottas, Hamilton, Verstappen gibileri ile önde kapışırken öncelikli pitstop stratejisi verilmiyor diye gelişemeyecek mi? Sauber'de arka taraflarda kalıp olduğu yerde sayacağına Ferrari'ye gitmesi her türlü iyi karardır bana göre.

Kimi'ye "Vettel dibinde olduğu için tekerleri gidyor yeter artık" çekilmesinin sebebi WDC puanları Kimi'ye gitmemeli korkusundan falan değil harbiden Kimi'nin durumu yavaşlatmasıydı bu arada. O durum devam etseydi Vettel bok gibi tekerlerle yarışı kapatmak zorunda kalabilirdi öyle risk alınmaz. Kimi'nin ikinci sürücü muamelesi görmesinin sebepleri belli.
rubyredrubyred
Üye
leclerc en fazla ilk sene çaylak muamelesi görür ondan sonra başlar vet-ric tadında kapışmalar. demedi demeyin, bu çocuğun önünü açacaklar gibi hissediyorum. umarım karşılığını verebilir.
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
creiGn dedi:

en potansiyelli 3-4 gençten biri şu anda

Sen diyince söyleyesim geldi de Esteban Ocon'u harcamazlar umarım. Çünkü Lawrence Stroll Force India'yı satın aldığı için oğlu Lance Stroll'un o takıma geçirilmesine kesin gözüyle bakılıyor ve Sergio Perez'in de sponsorlarından dolayı takıma çok ciddi bir gelir getirdiği için Force India Perez'i bırakmak istemiyor.

Mercedes ile olan bağı yüzünden de Toro Rosso, Renault, McLaren falan kabul etmedi kendisini :( Umarım kendine Haas veya Sauber'de yer bulabilir. Williams demek isterdim ama kendileri paralı pilotları tercih edecekleri için Williams'ın yanaşacağını pek sanmıyorum.

creiGn dedi:

*Raikkonen'in emekli olmadan önce F1'e başladığı takıma dönmesi de güzel bir hikaye oldu. Leclerc'e yerini kaptırıp emekli olmamasına çok sevindim.

İnternetten okuduğum bazı haberlere göre Raikkonen Sauber'in hisselerinin bir kısmını almış ve yarışmayı bıraktıktan sonra takımda söz sahibi olacağı hakkında söylentiler dolaşıyordu.
creiGncreiGn
Üye
@veever;

Öncelikle; takım emirlerine karşı olmadığımı belirttim zaten. Aksine, Mercedes'in Monza'da Bottas'la uyguladığı taktiği hayranlıkla izledim; Bottas'ın yarışına zarar vermeden Kimi'yi çok güzel şekilde yavaşlatarak Ferrari'nin undercut'ını tamamen bertaraf ettiler. Ferrari'nin takım emirlerini açıklamana ihtiyacım yok, arkasındaki haklı gerekçenin farkındayım elbette.

İkinci olarak; Leclerc'ün Vettel'i domine etmeyeceği ortada. Dolayısıyla, Leclerc'ün ara sıra da olsa yarış kazanabileceği bir durumdayken Vettel'i yol vermek zorunda kalacak olmasının mantıklı olduğunu bilsem de bu durumdan hoşlanmak zorunda değilim. Zira Leclerc Kimi'nin şu anki hali ya da Bottas gibi default ikinci adam olmanın ötesinde potansiyele sahip.

Vettel mevcut sözleşmesi bittikten sonra devam etmeyecek diye düşünüyorum ben. Leclerc 1-2 yıl içinde sampiyonluk kalibresinde performans gösterirse bu Ferrari'nin de işine gelecektir zira Vettel'in baskıyı kaldırmakta Alonso ya da Hamilton kadar başarılı olmadığı ortada. Şu an çok büyük farkla lider olması gerekirdi Vettel'in; Azerbaycan'da Bottas'ı geçmeye çalışırken cortlaması, Fransa'da startta Bottas'ı geçmeye çalışırken yaptığı temasla son sıraya düşmesi ve 5 saniye ceza, Almanya'da yağmur altında kendi kendini yarış dışı bırakması, İtalya'da yine startta Hamilton'la teması ve son sıraya düşmesi... Bu hatalar olmasa takribi 50-55 puan önde olabilirdi Vettel. Azerbaycan'daki hata mazur görülebilir belki ama diğerlerinin bu seviyedeki bir pilot için mazur görülebilir tarafı yok. Hamilton ya da Alonso olsa Ferrari ile kesinlikle şampiyon olurdu. Hamilton büyük ihtimalle Ferrari daha hızlı olmasına rağmen yine şampiyon olacak.

@ripperkamil;

Keşke Bottas'ı sepetleyip Ocon'u terfi ettirselerdi Mercedes'e. Ferrari'yi bu yönden takdir etmek gerek. Raikkonen olayını da hiç duymamıştım, ilginçmiş.

ripperkamil93ripperkamil93
Üye
discussioncontroller