One Piece [Manga] *Spoiler Yuvası*
Misafir
One Piece manga takipçilerinin sayısının ya da animeyi izleyenlerin diğer başlıkta manga spoilerları yeme ihtimallerinin artması sonucu istek üzerine (azıcık gecikmeli de olsa) bir One Piece manga başlığı açıyoruz (:

Anime başlığına buradan ulaşabilirsiniz.

Animede yayınlanmış ya da yayınlanmamış, manga ile ilgili her konu bu başlıkta tartışılacaktır.
Erken çıkan spoiler'lar da tabii (:

Bunu 514'e gelmeden yapmalıydık sanki  :ihi:

Düzenleme: Her ihtimale karşı "*Spoiler Yuvası*"nı ekledim başlığa =P
Alabanda
Üye
Gerçekten iyi olmuş böyle bir konu açıldığı, dayanamayıp spoilerlara tıklayıveriyordum şahsen ;D Esas spoilerı o konudan yemedim ama olsun :p Sırf bu yüzden Vegapunk'ı beklemeyi bırakıp, 339'un kaldığı yerden mangaya başladım ;D

Spoiler: 514
Yeni bir (mini?) arc?  ::) Bu arcın sonunda Ace'e, WG vs Whitebeard'a mı varacağız acaba?

Edit: Alışkanlıktan, manga başlığında olduğumu unutup yine spoiler tagı kullanmışım ;D Olduğu gibi bırakıyorum ;D
Misafir
Bana mini arc gibi geldi =)
[spoiler=@Alabanda, 514]Herkeste Rayleigh'in biblicard'ını olduğunun hatırlatılmasını varsayacak olursak geldikleri yerde geri toplanmalarını bekleyeceğiz. Bu sırada herkesin düştüğü yerde tek tek maceralarını okuyacağız gibi görünüyor =P
Zer0
Üye
Anime'de olsa filler olduğunu sanardım ben bu Arc'ın, zira her karakterin tek tek işlenmesi One Piece'de oldukça sık rasladığımız bir filler çeşidi...

Spoiler başlığında olduğumuza göre spoiler tag'ı kullanmıyorum artık ?

Karakterlerin hepsinin aynı adaya düşmediğine eminim, ama hepsi 2-3 kişiyle beraber farklı adalardan gelirse işte o zaman ilginç olur. Bu sırada sırf Luffy'nin hikayesinin işlenmesi, ve diğerleri sadece katılınca hikayelerinden bahsedilmesi de hızlandırmak için bir yöntem olabilir.

2-3 kişilik gruplar fikrime dönersem, bunlar gerçek Nakama olmasa da, işleri baya hareketlendirebilir. Hatta bazılarının karşısına eski düşmanlardan kişiler bile çıkabilir, onlarla savaşabilir ya da dost olabilirler (Buggy mesela, o hala devam ediyordu Grand Line'da :D)
Misafir
Zer0 dedi:

Anime'de olsa filler olduğunu sanardım ben bu Arc'ın, zira her karakterin tek tek işlenmesi One Piece'de oldukça sık rasladığımız bir filler çeşidi...

Spoiler başlığında olduğumuza göre spoiler tag'ı kullanmıyorum artık ?

Karakterlerin hepsinin aynı adaya düşmediğine eminim, ama hepsi 2-3 kişiyle beraber farklı adalardan gelirse işte o zaman ilginç olur. Bu sırada sırf Luffy'nin hikayesinin işlenmesi, ve diğerleri sadece katılınca hikayelerinden bahsedilmesi de hızlandırmak için bir yöntem olabilir.

2-3 kişilik gruplar fikrime dönersem, bunlar gerçek Nakama olmasa da, işleri baya hareketlendirebilir. Hatta bazılarının karşısına eski düşmanlardan kişiler bile çıkabilir, onlarla savaşabilir ya da dost olabilirler (Buggy mesela, o hala devam ediyordu Grand Line'da :D)

Ben senin buralara yetişemediğini, sanıyordum animeyi istemiştin izleyemedin diye geçenlerde? o_O
Fazla spoiler yedin de artık okumaya mı geçtin yoksa =P
Zer0
Üye
Shana dedi:

Ben senin buralara yetişemediğini, sanıyordum animeyi istemiştin izleyemedin diye geçenlerde? o_O
Fazla spoiler yedin de artık okumaya mı geçtin yoksa =P

Aynen öyle oldu aslında, gaza geldim bir süredir dayanamayıp okuyorum. Son birkaç haftadır okuyorum yani :)

Bir ara aynı gazla izlemeyi bitirip mangayı okuyacağım ama güven bana  :ihi: Çünkü CP9 Arc'taki o savaşları anime'de görmek istiyorum, yoksa mangada hepsini okuyabilirim şimdi, zor tutuyorum kendimi :p:
walter o dim
Üye
evet :D:D 514 den önce olsa daha iyi olurdu.

gecko moria baya zayıf gibi geldi.tamam sağlam ölümsüz bir ordusu var ama tek başına baya bi etkisiz hantal bu ordu yakınlarında değilken korumasız durumda.mesela kuma,tek başına resmen bi yıkım ,kartal göz zaten efsanevi bi olay.don flamingo zihin kontrolü vs.

ayrıca gördükki en sağlam  korsanların olduğu yerde bile karşılarına 1 adet logian type çıktığı zaman hepsi apışıp kalıyor.neden kimsenin aklına şu devil fruit kullananları zayıf düşüren mücevherden bulundurmak gelmiyor??(gerçi bi tek şu hitiyar eleman henüz açıklanmış olmasa bile türvevi bir kılıç edinmiş)

bu kafayla gittikleri sürece mesela bir captain smoker ı yada kizaru yu yenmeleri imkansız,luffy tayfayı değil 10  ,200 kişiye  bile tamamlasa bu cins bi mücevher olayına girmedikleri sürece apışıp kalacaklar her daim.yada takıma bir logian type almaları lazım .gerçi bu logian type lar birbirine bile kolay kolay üstünlük sağlayamıyor.çok gıcık bişi bu logian type.
Misafir
Zer0 dedi:

Aynen öyle oldu aslında, gaza geldim bir süredir dayanamayıp okuyorum. Son birkaç haftadır okuyorum yani :)

Bir ara aynı gazla izlemeyi bitirip mangayı okuyacağım ama güven bana  :ihi: Çünkü CP9 Arc'taki o savaşları anime'de görmek istiyorum, yoksa mangada hepsini okuyabilirim şimdi, zor tutuyorum kendimi :p:

aa oku oraları mutlaka ama çok önemli yerleri atlamışsın o zaman =)
Zer0
Üye

evet :D:D 514 den önce olsa daha iyi olurdu.

gecko moria baya zayıf gibi geldi.tamam sağlam ölümsüz bir ordusu var ama tek başına baya bi etkisiz hantal bu ordu yakınlarında değilken korumasız durumda.mesela kuma,tek başına resmen bi yıkım ,kartal göz zaten efsanevi bi olay.don flamingo zihin kontrolü vs.

ayrıca gördükki en sağlam  korsanların olduğu yerde bile karşılarına 1 adet logian type çıktığı zaman hepsi apışıp kalıyor.neden kimsenin aklına şu devil fruit kullananları zayıf düşüren mücevherden bulundurmak gelmiyor??(gerçi bi tek şu hitiyar eleman henüz açıklanmış olmasa bile türvevi bir kılıç edinmiş)

bu kafayla gittikleri sürece mesela bir captain smoker ı yada kizaru yu yenmeleri imkansız,luffy tayfayı değil 10  ,200 kişiye  bile tamamlasa bu cins bi mücevher olayına girmedikleri sürece apışıp kalacaklar her daim.yada takıma bir logian type almaları lazım .gerçi bu logian type lar birbirine bile kolay kolay üstünlük sağlayamıyor.çok gıcık bişi bu logian type.

O taştan gemide ya da yakınlarda bulundursalar, kendi nakamaları da kötü etkilenir (kendi grubu diyemiyorum One Piece başlığında, nakama diyesi geliyor direk insanın XD)
Atıyorum Straw Hat'lerde olsa, Luffy, Chopper, Robin ve Brook direk safdışı :) Riskli bir iş yani.

Orada gördüğümüz çoğu korsanın da zaten öyle ya da böyle meyve gücüne sahip üyesi veya üyeleri vardı...

Logia gerçektende HAX bir olay ama, kabul etmeyen yoktur heralde :)

Shana dedi:

aa oku oraları mutlaka ama çok önemli yerleri atlamışsın o zaman =)

Çok önemli olduklarını bildiğim için manga'yı okumamak için kendimi zor tutuyorum ya, oraları Anime'de izleyerek görmek istiyorum daha hoşuma gidiyor  :tunes:
walter o dim
Üye
taşa dokunmayınca bi sorun olmuyordu.dolayısı ile mesela zoro nun elinde böyle bir kılıç yada sanji-kun da olsa süper olurdu.

esas olarak bu logian type lardada bi şımarıklık bi kasıntı oluyor."kimse bana dokunamaz ehi ehi" derken yumruğu yiyince kafaya bayabi apışıyolar.
:D:D

ayrıca şu gecko moria nın yanında çalışan perona ne kadarda sevimli bişidir böyle.bu hatununda luffy ile aynı adaya düşmüş olması mümkünmüdür? akıbeti nedir bunun? ve hatta belkide luffy ye katılır  ::) ::) 8) :) harbi süper hüber bişi olurdu.ve hattaa logian type ları bile indirebilir.harbi ne oldu o kıza kuma onuda yoketmişti???mantıken imitasyon kuma ile birlikte aynı adada olmaları lazım
Zer0
Üye
Tamam, benim hatam, direk dokunma gerekliymiş. Yanındakileri de etkiliyor diye hatırlamışım nedense, One Piece Wiki'den okudum şimdi
discussioncontroller